Střední škola · krajská

Gymnázium Moravský Krumlov

Gymnázium Moravský Krumlov je krajská střední škola v Moravském Krumlově. Do střední školy chodí 250 žáků z 360 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2026 se na obor Gymnázium – aplikovaná informatika (Technologie pro budoucnost, vzdělávání pro život) hlásilo 24 uchazečů na 18 míst; poslední přijatý měl 52 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 49. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ Gymnázium krajská
Porovnat s jinou školou
Žáků
250
z 360 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2026)
52bodů ze 100
Gymnázium – aplikovaná informatika (Technologie pro budoucnost, vzdělávání pro život) · mírný převis
Maturita ČJ 2026
49.percentil
úspěšnost 98 %
Poslední inspekce ČŠI
10/2023
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Gymnázium Moravský Krumlov, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Smetanova 168, 672 01 Moravský Krumlov
Zřizovatel
Jihomoravský kraj
Web
www.mkgym.cz
IČO
49438875
RED_IZO
600015726

Místa výuky

  • SŠ: Na Střelnici, 672 01 Moravský Krumlov
  • SŠ: nám. Klášterní 126, 672 01 Moravský Krumlov
  • SŠ: Smetanova 168, 672 01 Moravský Krumlov
  • SŠ: Palackého 60, 672 01 Moravský Krumlov
  • SŠ: Smetanova 169, 672 01 Moravský Krumlov
  • SŠ: Nádražní 698, 672 01 Moravský Krumlov

Index kvality

Index kvality: čtyřletá gymnázia

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

4/100

slabší

Lepší než 4 % čtyřletých gymnázií. Odhad s nejistotou: 0–24.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 8/100

    čeština 53. percentil · angličtina 49. percentil · úspěšnost 93,8 % · 72 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 30/100

    −1,7 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní −3,6)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 28/100

    0,7 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 87 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 42/100

    kvalifikovaní učitelé 95 % úvazků · 25,0 žáka na třídu

V Česku
285. místo ze všech 297 čtyřletých gymnázií
Jihomoravský kraj
34. místo ze všech 35 v kraji
Skupina
Čtyřletá gymnázia

Další skupiny oborů školy: šestiletá gymnázia: podprůměr (orientačně)

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 102867071 · 2025/26 360 25069 % kapacity 10 25,0nejvíc 32 21,7 4,6 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky 30 96 20 29 32 51 volné 2024: 45
Gymnázium – Všeobecné zaměření (Ne pro školu, ale pro život)79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky 30 93 22 30 41 63 mírný převis
Gymnázium – aplikovaná informatika (Technologie pro budoucnost, vzdělávání pro život)79-41-K/41 · 4 roky Přidat do přihlášky 18 24 5 6 52 61 mírný převis
Gymnázium (šestileté)79-41-K/61 · 6 roky Přidat do přihlášky 30 59 36 30 39 51 mírný převis 2025: 38
2024: 31
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Gymnázium (šestileté) 2024: 31 Gymnázium (šestileté) 2025: 38 Gymnázium (šestileté) 2026: 39 Gymnázium 2024: 45 Gymnázium 2025: 32
  • Gymnázium
  • Gymnázium (šestileté)

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor202620252024
Gymnázium–3245
Gymnázium (šestileté)393831

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 41 97,6 % 49. – –
2025jaro + podzim 35 97,1 % 65. – –
2024jaro + podzim 45 89,6 % 58. – –
2023jaro + podzim 44 91,1 % 50. – –
2022jaro + podzim 33 97,1 % 71. – –
2021jaro + podzim 32 100,0 % 71. – –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Podle skupin oborů (2026)

  • GYMNÁZIUM 4LETÉ: 27 maturantů, úspěšnost 96,3 %, čeština 46. percentil
  • GYMNÁZIUM 6LETÉ: 14 maturantů, úspěšnost 100,0 %, čeština 53. percentil

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

Gymnázium 4leté

v rámci očekávání −3,6 percentilového bodu (± 5,6)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020–2022
63. percentil v češtině (129 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024–2026
54. percentil (72 maturantů)
Uchazečů na maturanta
1,8
Očekáváno
58. percentil, pásmo 52.–64.

Gymnázium 6leté

v rámci očekávání −4,5 percentilového bodu (± 5,9)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2018–2020
39. percentil v češtině (81 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024–2026
60. percentil (49 maturantů)
Uchazečů na maturanta
1,7
Očekáváno
65. percentil, pásmo 59.–71.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 127 obcí, ve kterých žije 5 865 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Ivančice (12 min), Rosice (28 min), Pohořelice (23 min), Oslavany (21 min), Zbýšov (25 min), Miroslav (20 min), Dolní Kounice (22 min), Zastávka (27 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov

    nám. Klášterní 127, 672 01 Moravský Krumlov · Střední škola

    SŠ Index ≈ podprůměr0,1 km

    28/100bodů stačilo (2026)

    volné
  2. Mateřská škola, základní škola a praktická škola Ivančice

    Široká 484/42, 664 91 Ivančice · Střední škola

    SŠ 7,2 km

    12povolená kapacita

  3. Gymnázium Jana Blahoslava Ivančice

    Lány 859/2, 664 91 Ivančice · Střední škola

    Gymnázium Index ≈ podprůměr7,4 km

    56/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  4. Gymnázium T. G. Masaryka Zastávka

    U Školy 39, 664 84 Zastávka · Střední škola

    Gymnázium Index ≈ podprůměr16,5 km

    47/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  5. Odborné učiliště Cvrčovice

    nám. Svobody 79, 691 23 Pohořelice · Střední škola

    SŠ 17,0 km

    147žáků · 12,3 na třídu

  6. Střední pedagogická škola Inspira

    nám. Svobody 79, 691 23 Pohořelice · Střední škola

    SŠ soukromá 17,0 km

    19/100bodů stačilo (2026)

    volné

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.