Odborný obor s maturitou · 68-43-M/01

Veřejnosprávní činnost – SPŠ, OA a JŠ s PSJZ

Obor Veřejnosprávní činnost na škole SPŠ, OA a JŠ s PSJZ: v roce 2026 115 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 43 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
3,8
115 přihlášek, 30 míst
Přijato v 1. kole
30
26 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
43ze 100
mírný převis
Průměr přijatých
56bodů
60. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Veřejnosprávní činnost

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 43, v průměru 56, nejvíc 82 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,9 3,9 Přihlášek na místo 2025: 4,3 4,3 Přihlášek na místo 2026: 3,8 3,8 Průměr přijatých 2024: 53,3 Průměr přijatých 2025: 50,5 Průměr přijatých 2026: 56,1 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 35 35 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 37 37 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 43 43
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 43 56,1 30 115 3,8 39 55,5
2025 37 50,5 30 128 4,3 31,9 49
2024 35 53,3 30 116 3,9 22,2 42

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 115 34 30 43 56 39.
2025, 1. kolo 30 128 36 30 37 51 32.
2024, 1. kolo 30 116 30 30 35 53 22.

Nepřijati v 1. kole 2026: 58 přijato na školu s vyšší prioritou, 25 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
70–74
1 / 9
60–64
6 / 18
55–59
6 / 12
50–54
8 / 16
45–49
5 / 10
40–44
2 / 20
35–39
0 / 7
25–29
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium Cihelní, Frýdek-Místek – Gymnázium17
  2. Gymnázium, Frýdlant nad Ostravicí – Gymnázium13
  3. Soukromá střední odborná škola Frýdek-Místek, s.r.o. – Veřejnosprávní činnost13
  4. PrimMat - Soukromá střední škola podnikatelská, s.r.o. – Ekonomika a podnikání9
  5. Střední zdravotnická škola, Frýdek-Místek – Praktická sestra8
  6. Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek – Cestovní ruch7
  7. TŘINECKÁ OBCHODNÍ AKADEMIE IT a VS – Veřejnosprávní činnost7
  8. Střední odborná škola, Frýdek-Místek – Provoz a ekonomika dopravy5
  9. Masarykovo gymnázium, Příbor – Gymnázium5
  10. AHOL - Střední odborná škola, s.r.o. – Veřejnosprávní činnost4

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.