Odborný obor s maturitou · 26-41-M/01

Elektrotechnika – VOŠ a SPŠ elektrotechnická

Obor Elektrotechnika na škole VOŠ a SPŠ elektrotechnická: v roce 2026 177 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 52 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
3,0
177 přihlášek, 60 míst
Přijato v 1. kole
60
34 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
52ze 100
těžké
Průměr přijatých
69bodů
78. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Elektrotechnika – Automatizační a komunikační systémy

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 52, v průměru 69, nejvíc 87 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 2,8 2,8 Přihlášek na místo 2025: 2,6 2,6 Přihlášek na místo 2026: 3,0 3,0 Průměr přijatých 2024: 74,3 Průměr přijatých 2025: 58,8 Průměr přijatých 2026: 68,5 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 53 53 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 39 39 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 52 52
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Starší výsledky (2017–2023) jsou jen po skupinách oborů celé školy; pro tento obor je nelze jednoznačně přiřadit.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 52 68,5 60 177 3,0 54,2 68,8
2025 39 58,8 60 158 2,6 35,6 65,9
2024 53 74,3 60 167 2,8 49,2 67,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 60 177 84 60 52 69 54.
2025, 1. kolo 60 158 71 60 39 59 36.
2024, 1. kolo 60 167 76 60 53 74 49.

Nepřijati v 1. kole 2026: 80 přijato na školu s vyšší prioritou, 33 pro nedostatek míst, 4 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
1 / 7
80–84
6 / 16
75–79
7 / 16
70–74
16 / 30
65–69
8 / 17
60–64
11 / 18
55–59
6 / 19
50–54
5 / 21
45–49
0 / 10
40–44
0 / 5
35–39
0 / 6

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Střední průmyslová škola strojnická Olomouc – Strojírenství62
  2. Střední škola technických profesí Olomouc – Mechanik elektrotechnik40
  3. Střední průmyslová škola strojnická Olomouc – Informační technologie26
  4. Střední průmyslová škola elektrotechniky a informatiky Mohelnice – Elektrotechnika13
  5. Střední průmyslová škola, Přerov – Elektrotechnika9
  6. Gymnázium, Olomouc – Gymnázium8
  7. Střední průmyslová škola stavební, Lipník nad Bečvou – Stavebnictví8
  8. Obchodní akademie, Olomouc – Obchodní akademie8
  9. Střední škola polytechnická, Olomouc – Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení7
  10. Střední škola technických profesí Olomouc – Telekomunikace7

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.