Střední škola · krajská

SŠ informatiky,elektrotechniky a řemesel

SŠ informatiky,elektrotechniky a řemesel je krajská střední škola v Rožnově pod Radhoštěm. Do střední školy chodí 619 žáků z 960 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2024 se na obor Mechanik elektrotechnik – 26-51-H/01 hlásilo 96 uchazečů na 28 míst; poslední přijatý měl 40 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 31. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ krajská jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků
619
z 960 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2024)
40bodů ze 100
Mechanik elektrotechnik – 26-51-H/01 · mírný převis
Maturita ČJ 2026
31.percentil
úspěšnost 85 %
Poslední inspekce ČŠI
4/2025
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Střední škola informatiky, elektrotechniky a řemesel Rožnov pod Radhoštěm
Adresa ředitelství
Školní 1610, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Zřizovatel
Zlínský kraj
Web
www.roznovskastredni.cz
IČO
00843474
RED_IZO
600018156

Místa výuky

  • SŠ: Školní 1698, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm
  • SŠ: Školní 1610, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm
  • SŠ: Svazarmovská 1508, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm

Dny otevřených dveří a služby

Škola uvádí: DOD: 27.11.2026 (8 - 16 h), 28.11.2026 (8 - 12 h), 15.1.2027 (8 - 16 h), 16.1.2027 (8-12 h.). Den středoškolákem a Zažij techniku jinak 11.12.2026 (8 - 12 h), Obory 23-51-H/01 strojní mechanik a 23-56-H/01 obráběč kovů jsou zařazeny do systému podpory řemesel v odborném školství a žáci jsou finančně dotováni z prostředků ZK. Stravování ve školní jídelně: cena oběda 42 Kč, ubytování v domově mládeže: snídaně, obědy, večeře za 119 Kč na den.

Ubytování
ano (domov mládeže / internát)
Stravování
ano
Jazyky
angličtina, němčina, španělština

Údaje školy v registru MPSV „Školy“; termíny ověřte na webu školy. Dny otevřených dveří v okolí

Index kvality

Index kvality: lycea a odborné školy s maturitou

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

38/100

průměr

Lepší než 38 % lyceí a odborných škol s maturitou. Odhad s nejistotou: 20–55.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 45/100

    čeština 34. percentil · angličtina 45. percentil · úspěšnost 91,5 % · 250 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % 44/100

    −2,2 percentilového bodu v češtině oproti očekávání podle uchazečů · po úpravě na velikost vzorku (bez ní −2,4)

  • Zájem uchazečůváha 20 % 37/100

    0,7 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 74 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 39/100

    kvalifikovaní učitelé 89 % úvazků · 22,9 žáka na třídu

V Česku
480. místo ze všech 770 lyceí a odborných škol s maturitou
Zlínský kraj
30. místo ze všech 50 v kraji
Skupina
Lycea a odborné školy s maturitou

Další skupiny oborů školy: nástavbové studium: průměr (orientačně)

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 000843474 · 2025/26 960 61964 % kapacity 27 22,9nejvíc 30 69,8 11,5 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Informační technologie – Moderní informační technologie18-20-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky 58 98 34 41 18 46 volné 2025: 21
2024: 20
Strojní mechanik – Zámečník23-51-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky 7 17 6 7 bez JPZ – 2025: –
2024: –
Obráběč kovů23-56-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky 8 22 5 6 bez JPZ – 2024: –
Obráběč kovů23-56-H/01 · 3 roky 8 24 8 8 bez JPZ –
Mechanik elektrotechnik – 26-51-H/0126-41-L/01 · 4 roky 28 96 40 28 40 57 mírný převis
Mechanik elektrotechnik – Elektrikář 26-51-H/0126-41-L/01 · 4 roky Přidat do přihlášky 28 76 19 26 32 48 volné 2025: 26
Elektrikář – Elektrikář slaboproud26-51-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky 12 40 1 9 bez JPZ – 2025: –
2024: –
Elektrikář - silnoproud26-51-H/02 · 3 roky Přidat do přihlášky 12 56 21 12 bez JPZ – 2024: –
Elektrikář - silnoproud – Elektrikář silnoproud26-51-H/02 · 3 roky 12 49 10 12 bez JPZ –
Autoelektrikář26-57-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky 12 46 11 12 bez JPZ – 2024: –
Autoelektrikář26-57-H/01 · 3 roky 12 45 13 12 bez JPZ –
Podnikání64-41-L/51 · 2 roky Přidat do přihlášky 28 86 51 28 22 36 volné 2024: 14
Podnikání64-41-L/51 · 2 roky 28 62 43 28 17 35 volné
Prodavač66-51-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky 10 12 3 5 bez JPZ – 2024: –
Prodavač66-51-H/01 · 3 roky 10 15 1 2 bez JPZ –
Kadeřník69-51-H/01 · 3 roky Přidat do přihlášky 15 65 17 13 bez JPZ – 2024: –
Kadeřník69-51-H/01 · 3 roky 14 79 26 14 bez JPZ –
Technické lyceum78-42-M/01 · 4 roky Přidat do přihlášky 28 34 10 9 36 59 mírný převis
Technické lyceum78-42-M/01 · 4 roky 28 46 10 10 31 60 volné
Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100; obory s nejvíc přihláškami)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Mechanik elektrotechnik – Elektrikář 26-51-H/01 2025: 26 Mechanik elektrotechnik – Elektrikář 26-51-H/01 2026: 32 Podnikání 2024: 14 Podnikání 2026: 22 Informační technologie – Moderní informační technologie 2024: 20 Informační technologie – Moderní informační technologie 2025: 21 Informační technologie – Moderní informační technologie 2026: 18
  • Informační technologie – Moderní informační technologie
  • Podnikání
  • Mechanik elektrotechnik – Elektrikář 26-51-H/01

Body posledního přijatého v 1. kole nového testu (od 2024). Dlouhodobý vývoj od roku 2017 v percentilech a počty přihlášek najdete na stránce každého oboru.

Zobrazit tabulku
Obor202620252024
Informační technologie – Moderní informační technologie182120
Podnikání22–14
Mechanik elektrotechnik – Elektrikář 26-51-H/013226–

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 100 85,3 % 31. 11 % –
2025jaro + podzim 119 88,5 % 32. 12 % –
2024jaro + podzim 108 92,0 % 33. 9 % –
2023jaro + podzim 97 86,1 % 39. 11 % –
2022jaro + podzim 116 84,9 % 32. 13 % 25.
2021jaro + podzim 118 94,3 % 39. 12 % 42.
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Podle skupin oborů (2026)

  • NÁSTAVBOVÉ STUDIUM OSTATNÍ: 21 maturantů, úspěšnost 66,7 %, čeština 20. percentil
  • SOŠ TECHNICKÉ: 52 maturantů, úspěšnost 94,3 %, čeština 36. percentil
  • SOU TECHNICKÉ: 27 maturantů, úspěšnost 82,1 %, čeština 29. percentil

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

SOŠ technické, SOU technické (maturitní obory)

v rámci očekávání −2,4 percentilového bodu (± 2,7)

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020–2022
39. percentil v češtině (467 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024–2026
34. percentil (250 maturantů)
Uchazečů na maturanta
1,9
Očekáváno
37. percentil, pásmo 34.–40.
SOŠ technické
−1,8 p. b., v rámci očekávání (175 maturantů)
SOU technické (maturitní obory)
−3,7 p. b., v rámci očekávání (75 maturantů)

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 48 obcí, ve kterých žije 8 147 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Valašské Meziříčí (16 min), Kopřivnice (30 min), Frenštát pod Radhoštěm (14 min), Příbor (29 min), Zubří (8 min), Kozlovice (23 min), Zašová (11 min), Čeladná (25 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Gymnázium Rožnov pod Radhoštěm

    Koryčanské Paseky 1725, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm · Střední škola

    Gymnázium Index ≈ průměr0,3 km

    57/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  2. Střední škola zemědělská a přírodovědná Rožnov pod Radhoštěm

    nábřeží Dukelských hrdinů 570, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm · Střední škola

    SŠ Index ≈ podprůměr1,0 km

    21/100bodů stačilo (2026)

    volné
  3. SŠ cest. ruchu a JŠ s právem SJZ, s.r.o.

    U Kantorka 406, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm · Střední škola

    SŠ soukromá Index 362,7 km

    12/100bodů stačilo (2026)

    volné
  4. Gymnázium a SPŠ elektro. a informatiky

    Školská čtvrť 1259, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm · Střední škola

    Gymnázium Index 8910,6 km

    53/100bodů stačilo (2026)

    těžké
  5. Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská Valašské Meziříčí

    Sklářská 603/8, 757 01 Valašské Meziříčí · Střední škola

    SŠ Index 4210,7 km

    37.percentil maturity ČJ

  6. Hotelová škola, Frenštát pod Radhoštěm

    Mariánská 252, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm · Střední škola

    SŠ Index 6310,7 km

    18/100bodů stačilo (2026)

    volné

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.