Odborný obor s maturitou · 63-41-M/02

Obchodní akademie – VOŠ mez.obch.a OA

Obor Obchodní akademie na škole VOŠ mez.obch.a OA: v roce 2024 161 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 41 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,7
161 přihlášek, 60 míst
Přijato v 1. kole
60
37 % přihlášek
Stačilo bodů (2024)
41ze 100
mírný převis
Průměr přijatých
63bodů
63. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie – Cestovní ruch

Přijatí v 2024: nejméně 41, v průměru 63, nejvíc 80 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOŠ ekonomické)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 31 Průměrný percentil uchazečů 2017: 58,5 58,5 Průměrný percentil uchazečů 2018: 57,9 57,9 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,1 63,1 Průměrný percentil uchazečů 2020: 60,3 60,3 Průměrný percentil uchazečů 2021: 56,9 56,9 Průměrný percentil uchazečů 2022: 64,6 64,6 Průměrný percentil uchazečů 2023: 63,3 63,3 Průměrný percentil uchazečů 2024: 62,2 62,2
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOŠ ekonomické“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 41 62,8 60 161 2,7 31 62,2
2023 starý test – – – – – – 63,3
2022 starý test – – – – – – 64,6
2021 starý test – – – – – – 56,9
2020 starý test – – – – – – 60,3
2019 starý test – – – – – – 63,1
2018 starý test – – – – – – 57,9
2017 starý test – – – – – – 58,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 60 161 56 60 41 63 31.

Nepřijati v 1. kole 2024: 70 přijato na školu s vyšší prioritou, 28 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
5 / 16
80–84
8 / 23
75–79
5 / 22
70–74
16 / 38
65–69
11 / 28
60–64
13 / 34
55–59
11 / 16
50–54
11 / 22
45–49
6 / 21
40–44
4 / 14
30–34
0 / 10
25–29
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie – Zahraniční obchod

Přijatí v 2024: nejméně 58, v průměru 75, nejvíc 94 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOŠ ekonomické)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 56,4 Průměrný percentil uchazečů 2017: 58,5 58,5 Průměrný percentil uchazečů 2018: 57,9 57,9 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,1 63,1 Průměrný percentil uchazečů 2020: 60,3 60,3 Průměrný percentil uchazečů 2021: 56,9 56,9 Průměrný percentil uchazečů 2022: 64,6 64,6 Průměrný percentil uchazečů 2023: 63,3 63,3 Průměrný percentil uchazečů 2024: 64,7 64,7
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOŠ ekonomické“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2024 58 75,1 30 144 4,8 56,4 64,7
2023 starý test – – – – – – 63,3
2022 starý test – – – – – – 64,6
2021 starý test – – – – – – 56,9
2020 starý test – – – – – – 60,3
2019 starý test – – – – – – 63,1
2018 starý test – – – – – – 57,9
2017 starý test – – – – – – 58,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2024, 1. kolo 30 144 55 30 58 75 56.

Nepřijati v 1. kole 2024: 63 přijato na školu s vyšší prioritou, 49 pro nedostatek míst, 2 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
5 / 16
80–84
8 / 23
75–79
5 / 22
70–74
16 / 38
65–69
11 / 28
60–64
13 / 34
55–59
11 / 16
50–54
11 / 22
45–49
6 / 21
40–44
4 / 14
30–34
0 / 10
25–29
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie – cestovní ruch

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 41, v průměru 61, nejvíc 88 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2025: 6,8 6,8 Přihlášek na místo 2026: 3,2 3,2 Průměr přijatých 2025: 61,2 Průměr přijatých 2026: 61 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 49 49 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 41 41
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOŠ ekonomické)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 53,7 Percentil posledního přijatého 2026: 35,5 Průměrný percentil uchazečů 2017: 58,5 58,5 Průměrný percentil uchazečů 2018: 57,9 57,9 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,1 63,1 Průměrný percentil uchazečů 2020: 60,3 60,3 Průměrný percentil uchazečů 2021: 56,9 56,9 Průměrný percentil uchazečů 2022: 64,6 64,6 Průměrný percentil uchazečů 2023: 63,3 63,3 Průměrný percentil uchazečů 2025: 60,4 60,4 Průměrný percentil uchazečů 2026: 66,8 66,8
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOŠ ekonomické“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 41 61 60 191 3,2 35,5 66,8
2025 49 61,2 30 205 6,8 53,7 60,4
2023 starý test – – – – – – 63,3
2022 starý test – – – – – – 64,6
2021 starý test – – – – – – 56,9
2020 starý test – – – – – – 60,3
2019 starý test – – – – – – 63,1
2018 starý test – – – – – – 57,9
2017 starý test – – – – – – 58,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 60 191 62 60 41 61 36.
2025, 1. kolo 30 205 54 30 49 61 54.

Nepřijati v 1. kole 2026: 103 přijato na školu s vyšší prioritou, 27 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
5 / 16
80–84
8 / 23
75–79
5 / 22
70–74
16 / 38
65–69
11 / 28
60–64
13 / 34
55–59
11 / 16
50–54
11 / 22
45–49
6 / 21
40–44
4 / 14
30–34
0 / 10
25–29
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Obchodní akademie – zahraniční obchod

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 51, v průměru 72, nejvíc 88 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2025: 4,3 4,3 Přihlášek na místo 2026: 4,2 4,2 Průměr přijatých 2025: 65,5 Průměr přijatých 2026: 72,3 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 49 49 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 51 51
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, SOŠ ekonomické)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2025: 53,7 Percentil posledního přijatého 2026: 52,4 Průměrný percentil uchazečů 2017: 58,5 58,5 Průměrný percentil uchazečů 2018: 57,9 57,9 Průměrný percentil uchazečů 2019: 63,1 63,1 Průměrný percentil uchazečů 2020: 60,3 60,3 Průměrný percentil uchazečů 2021: 56,9 56,9 Průměrný percentil uchazečů 2022: 64,6 64,6 Průměrný percentil uchazečů 2023: 63,3 63,3 Průměrný percentil uchazečů 2025: 69,2 69,2 Průměrný percentil uchazečů 2026: 68,5 68,5
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „SOŠ ekonomické“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 51 72,3 30 127 4,2 52,4 68,5
2025 49 65,5 60 260 4,3 53,7 69,2
2023 starý test – – – – – – 63,3
2022 starý test – – – – – – 64,6
2021 starý test – – – – – – 56,9
2020 starý test – – – – – – 60,3
2019 starý test – – – – – – 63,1
2018 starý test – – – – – – 57,9
2017 starý test – – – – – – 58,5

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 30 127 45 30 51 72 52.
2025, 1. kolo 60 260 87 59 49 66 54.

Nepřijati v 1. kole 2026: 68 přijato na školu s vyšší prioritou, 26 pro nedostatek míst, 3 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
85–89
5 / 16
80–84
8 / 23
75–79
5 / 22
70–74
16 / 38
65–69
11 / 28
60–64
13 / 34
55–59
11 / 16
50–54
11 / 22
45–49
6 / 21
40–44
4 / 14
30–34
0 / 10
25–29
0 / 5

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. OA a Jazyk.škola – Obchodní akademie61
  2. Střední škola právní - Právní akademie, s.r.o. – Veřejnosprávní činnost44
  3. Gymnázium Dr. Antona Randy, Jablonec nad Nisou – Gymnázium36
  4. Gymnázium, Jablonec nad Nisou – Gymnázium35
  5. OA a Jazyk.škola – Ekonomické lyceum33
  6. Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov – Cestovní ruch26
  7. Střední průmyslová škola stavební – Stavebnictví17
  8. Střední odborná škola obchodní s.r.o. – Obchodní akademie16
  9. Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, Turnov – Obchodní akademie14
  10. Střední škola řemesel a služeb, Jablonec nad Nisou – Bezpečnostně právní činnost11

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.