Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola Osov

Základní škola a Mateřská škola Osov je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Osově. Do mateřské školy chodí 40 dětí z 44 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 99 žáků z 120 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
99
z 120 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
1/2026
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola Osov, okres Beroun
Adresa ředitelství
Osov 93, 267 25 Osov
Zřizovatel
Obec Osov
IČO
71001549
RED_IZO
600043002

Místa výuky

  • MŠ: Osov 2, 267 25 Osov
  • MŠ: Osov 91, 267 25 Osov
  • ZŠ: Osov 93, 267 25 Osov

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

podprůměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 2–54 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (10–29) ve skupině mateřské školy.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 74 % 92 % lepší než 8 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 20,0 19,7 lepší než 51 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 10,2 9,7 lepší než 41 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 91 % 88 % lepší než 73 %

Dětí mladších 3 let: 2,5 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
4351. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Středočeský kraj
637. místo ze všech 815 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

8/100

slabší

Lepší než 8 % základních škol jen s 1. stupněm. Odhad s nejistotou: 1–25.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 84 % 81 % lepší než 42 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 19,8 15,6 lepší než 6 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 16,1 11,9 lepší než 5 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 83 % 75 % lepší než 79 %
V Česku
1375. místo ze všech 1 486 základních škol jen s 1. stupněm
Středočeský kraj
174. místo ze všech 217 v kraji
Skupina
Základní školy jen s 1. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 150038356 · 2025/26 44 4091 % kapacity 2 20,0 3,9 25,5 %
Základní školaIZO 002050552 · 2025/26 120 9983 % kapacity 5 19,8nejvíc 22 6,1 16,3 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola P. Lisého Hostomice

    Školní 246, 267 24 Hostomice

    ZŠ družina Podmínky 273,7 km

    302žáků · 20,1 na třídu

  2. Základní škola a Mateřská škola Neumětely

    Příbramská 163, 267 24 Neumětely

    ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr4,0 km

    17žáků · 17,0 na třídu

  3. Masarykova základní škola a Mateřská škola Suchomasty

    Suchomasty 97, 267 22 Suchomasty

    ZŠ Podmínky 105,9 km

    81žáků · 20,3 na třídu

  4. Základní škola a Mateřská škola Lochovice

    Lochovice 4, 267 23 Lochovice

    ZŠ družina Podmínky 387,5 km

    218žáků · 19,8 na třídu

  5. Základní škola a Mateřská škola Tmaň

    K Sídlišti 80, 267 21 Tmaň

    ZŠ družina Podmínky 67,6 km

    126žáků · 21,0 na třídu

  6. Základní škola Františka Josefa Řezáče Liteň

    sady Sv. Čecha 44, 267 27 Liteň

    ZŠ družina Podmínky 258,1 km

    292žáků · 18,3 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.