Žebříček · okres Beroun · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Beroun
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Drozdov 30 dětí · 267 61 Drozdov | 9998–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,9lepší než 92 % | 97 %lepší než 88 % |
| 1 Mateřská škola Kytka s.r.o. 49 dětí · 266 01 Beroun | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,3lepší než 94 % | 8,2lepší než 82 % | 100 %lepší než 96 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Újezd 25 dětí · 267 61 Újezd | 9893–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 8,3lepší než 80 % | 93 %lepší než 77 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Osek 30 dětí · 267 62 Osek | 9890–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 8,6lepší než 76 % | 94 %lepší než 80 % |
| 5 Základní škola a mateřská škola Mořina 34 dětí · 267 17 Mořina | 9686–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 97 %lepší než 88 % |
| 5 Lesní mateřská škola Felbiánek 18 dětí · 268 01 Felbabka | 9682–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 5,2lepší než 92 % | 90 %lepší než 71 % |
| 7 Mateřská škola Kaštánek 20 dětí · 267 01 Trubín | 9475–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 8,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 8 JESSENIA a.s. 30 dětí · 266 01 Beroun | 9286–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 63 %lepší než 10 % |
| 8 Školy HLÁSEK - základní škola a mateřská škola, s.r.o. 30 dětí · 267 18 Hlásná Třebaň | 9288–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 61 %lepší než 9 % |
| 10 NH Hospital a.s. 38 dětí · 268 01 Hořovice | 8571–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 7,6lepší než 92 % | 79 %lepší než 38 % |
| 11 Mateřská škola Ledňáček Hýskov 94 dětí · 267 06 Hýskov | 8272–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 8,6lepší než 76 % | 82 %lepší než 45 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Králův Dvůr - Počaply Tyršova 136 182 dětí · 267 01 Králův Dvůr | 8170–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,2lepší než 48 % | 9,5lepší než 60 % | 100 %lepší než 96 % |
| 13 Mateřská škola Hudlice - okres Beroun 55 dětí · 267 03 Hudlice | 7659–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 68 % | 8,9lepší než 72 % | 72 %lepší než 22 % |
| 14 Mateřská škola Sluníčko Beroun 124 dětí · 266 01 Beroun | 6546–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 9,7lepší než 53 % | 86 %lepší než 56 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Baltimore 18 dětí · 267 01 Králův Dvůr | 6232–84 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 18,0lepší než 71 % | 4,5lepší než 92 % | 90 %lepší než 71 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Zaječov 64 dětí · 267 63 Zaječov | 6036–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 29 % | 100 %lepší než 96 % |
| 17 Mateřská škola v Žebráku 82 dětí · 267 53 Žebrák | 5837–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 86 %lepší než 59 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Králův Dvůr 196 dětí · 267 01 Králův Dvůr | 5137–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 24 % | 97 %lepší než 88 % |
| 19 Mateřská škola, základní škola a gymnázium VIA BEROUN 13 dětí · 266 01 Beroun | 4829–67 | průměr | 71 %lepší než 7 % | 13,0lepší než 94 % | 3,7lepší než 92 % | 36 %lepší než 1 % |
| 20 2. základní škola a mateřská škola, Beroun 74 dětí · 266 01 Beroun | 4420–67 | průměr | 88 %lepší než 19 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 84 %lepší než 53 % |
| 21 Lesní mateřská škola Studánka 12 dětí · Kublov | 4342–45 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 24,0lepší než 0 % | 48 %lepší než 3 % |
| 22 Mateřská škola Beroun, Tovární 44 90 dětí · 266 01 Beroun | 4122–60 | průměr | 91 %lepší než 23 % | 18,0lepší než 71 % | 8,3lepší než 80 % | 43 %lepší než 2 % |
| 23 Základní škola a mateřská škola Broumy 42 dětí · 267 42 Broumy | 3912–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 75 %lepší než 28 % |
| 24 Mateřská škola Svinaře 58 dětí · 267 28 Svinaře | 3811–67 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 92 %lepší než 76 % |
| 25 Městská mateřská škola Hořovice 217 dětí · 268 01 Hořovice | 3719–55 | průměr | 82 %lepší než 13 % | 19,7lepší než 55 % | 9,9lepší než 50 % | 98 %lepší než 90 % |
| 26 Mateřská škola Praskolesy 46 dětí · 267 54 Praskolesy | 3614–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 96 %lepší než 85 % |
| 27 MŠ Montessori Beroun, ZŠ a SŠ s.r.o. 25 dětí · 266 01 Beroun | 3412–56 | průměr | 80 %lepší než 12 % | 25,0lepší než 5 % | 5,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 28 Mateřská škola V zámeckém parku 178, Liteň 48 dětí · 267 27 Liteň | 3213–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,5lepší než 14 % | 96 %lepší než 86 % |
| 29 Základní škola a Mateřská škola Cerhovice 47 dětí · 267 61 Cerhovice | 3012–49 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 11,8lepší než 10 % | 94 %lepší než 81 % |
| 30 Základní škola a mateřská škola Nový Jáchymov 24 dětí · 267 03 Nový Jáchymov | 2710–51 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 96 %lepší než 86 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Vráž 50 dětí · 267 11 Vráž | 2514–38 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola Lochovice 75 dětí · 267 23 Lochovice | 1711–27 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 91 %lepší než 74 % |
| 33 Mateřská škola Beroun, Drašarova 1447 203 dětí · 266 01 Beroun | 104–23 | podprůměr | 90 %lepší než 21 % | 22,6lepší než 22 % | 10,6lepší než 30 % | 91 %lepší než 72 % |
| 34 Mateřská škola Komárov 86 dětí · 267 62 Komárov | 92–29 | slabší | 88 %lepší než 19 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 86 %lepší než 58 % |
| 35 Mateřská škola Pod Homolkou 1601, Beroun 234 dětí · 266 01 Beroun | 62–12 | slabší | 90 %lepší než 22 % | 23,4lepší než 15 % | 11,7lepší než 11 % | 98 %lepší než 89 % |
| 36 Základní škola a Mateřská škola Vysoký Újezd 133 dětí · 267 16 Vysoký Újezd | 41–10 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 22,2lepší než 25 % | 11,1lepší než 20 % | 89 %lepší než 67 % |
| 37 Mateřská škola Zdice, Zahradní 801, okr. Beroun 140 dětí · 267 51 Zdice | 30–9 | slabší | 89 %lepší než 21 % | 23,3lepší než 15 % | 11,4lepší než 15 % | 83 %lepší než 50 % |
| 38 Mateřská škola Hostomice 73 dětí · 267 24 Hostomice | 10–7 | slabší | 83 %lepší než 14 % | 24,3lepší než 8 % | 12,4lepší než 5 % | 91 %lepší než 74 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.