Mateřská škola · základní škola · obecní
Základní škola a Mateřská škola České Velenice
Základní škola a Mateřská škola České Velenice je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Českých Velenicích. Do mateřské školy chodí 115 dětí z 137 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 357 žáků z 570 povolených (školní rok 2025/26).
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (ZŠ)
- 357
- z 570 povolených · 2025/26
- Poslední inspekce ČŠI
- 10/2022
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Základní škola a Mateřská škola České Velenice
- Adresa ředitelství
- třída Čsl. legií 325, 378 10 České Velenice
- Zřizovatel
- Město České Velenice
- IČO
- 60818263
- RED_IZO
- 600060373
Místa výuky
- MŠ: Sídliště na Sadech 166, 378 10 České Velenice
- MŠ: T. G. Masaryka 190, 378 10 České Velenice
- ZŠ: třída Čsl. legií 325, 378 10 České Velenice
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
3/100
Lepší než 3 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 0–10.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 90 % | 95 % | lepší než 22 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 23,0 | 19,7 | lepší než 18 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 11,5 | 9,7 | lepší než 13 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 84 % | 77 % | lepší než 51 % |
Dětí mladších 3 let: 4,3 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 5094. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Jihočeský kraj
- 306. místo ze všech 321 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
39/100
Lepší než 39 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 19–66.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 98 % | 99 % | lepší než 65 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 19,8 | 18,6 | lepší než 53 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 14,7 | 12,9 | lepší než 24 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 63 % | 63 % | lepší než 25 % |
- V Česku
- 1538. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Jihočeský kraj
- 134. místo ze všech 162 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 107532140 · 2025/26 | 137 | 11584 % kapacity | 5 | 23,0 | 10,0 | 10,0 % |
| Základní školaIZO 107721040 · 2025/26 | 570 | 35763 % kapacity | 18 | 19,8nejvíc 26 | 24,2 | 2,3 % |
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Základní škola a Mateřská škola v Rapšachu
ZŠ družina Podmínky 9112,2 km93žáků · 13,3 na třídu
-
Základní škola Nové Hrady
ZŠ družina Podmínky 7713,9 km203žáků · 18,5 na třídu
-
Základní škola T. G. Masaryka Suchdol nad Lužnicí
ZŠ družina Podmínky ≈ průměr15,0 km321žáků · 18,9 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Horní Stropnice
ZŠ družina Podmínky 9517,0 km133žáků · 14,8 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Petříkov
ZŠ družina Podmínky 4017,5 km38žáků · 12,7 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Olešnice
ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr20,6 km68žáků · 17,0 na třídu
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.