Žebříček · okres Jindřichův Hradec · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Jindřichův Hradec
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a mateřská škola Novosedly nad Nežárkou 31 dětí · 378 17 Novosedly nad Nežárkou | 9582–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 9,3lepší než 63 % | 97 %lepší než 88 % |
| 2 Mateřská škola Báňovice 15 dětí · 380 01 Báňovice | 9283–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 3 Mateřská škola Chlum u Třeboně 51 dětí · 378 04 Chlum u Třeboně | 9179–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 85 %lepší než 55 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Staré Město pod Landštejnem 12 dětí · 378 82 Staré Město pod Landštejnem | 8988–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 6,7lepší než 92 % | 48 %lepší než 3 % |
| 5 Mateřská škola Slavonice 80 dětí · 378 81 Slavonice | 8882–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 7,7lepší než 92 % | 67 %lepší než 14 % |
| 6 Mateřská škola Písečné 16 dětí · 378 72 Písečné | 8779–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 6,8lepší než 92 % | 64 %lepší než 11 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Staré Hobzí 16 dětí · 378 71 Staré Hobzí | 8573–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 40 %lepší než 1 % |
| 8 1. mateřská škola Jindřichův Hradec II 179 dětí · 377 01 Jindřichův Hradec | 8376–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,9lepší než 73 % | 9,0lepší než 67 % | 83 %lepší než 48 % |
| 9 Mateřská škola Kunžak 59 dětí · 378 62 Kunžak | 6845–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 9,5lepší než 60 % | 79 %lepší než 37 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Nová Bystřice 118 dětí · 378 33 Nová Bystřice | 6851–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 10,1lepší než 42 % | 89 %lepší než 67 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola v Rapšachu 39 dětí · 378 07 Rapšach | 5535–73 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 13,0lepší než 3 % | 98 %lepší než 89 % |
| 12 Mateřská škola Sluníčko Třeboň 187 dětí · 379 01 Třeboň | 5440–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 42 % | 11,0lepší než 22 % | 94 %lepší než 80 % |
| 13 2. mateřská škola Jindřichův Hradec III 197 dětí · 377 01 Jindřichův Hradec | 4731–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,9lepší než 31 % | 10,4lepší než 37 % | 86 %lepší než 56 % |
| 14 Mateřská škola Dačice 289 dětí · 380 01 Dačice | 3927–51 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,2lepší než 25 % | 10,8lepší než 27 % | 87 %lepší než 61 % |
| 15 3. mateřská škola Třeboň 155 dětí · 379 01 Třeboň | 2914–44 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,1lepší než 25 % | 11,1lepší než 20 % | 82 %lepší než 45 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Lomnice nad Lužnicí 88 dětí · 378 16 Lomnice nad Lužnicí | 2911–50 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 79 %lepší než 36 % |
| 17 3. mateřská škola Jindřichův Hradec III 231 dětí · 377 01 Jindřichův Hradec | 2112–32 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,1lepší než 17 % | 11,0lepší než 22 % | 78 %lepší než 35 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Budíškovice 26 dětí · 378 91 Budíškovice | 169–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 19 Mateřská škola Nová Včelnice 101 dětí · 378 42 Nová Včelnice | 1510–23 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,3lepší než 4 % | 12,6lepší než 4 % | 90 %lepší než 71 % |
| 20 4. mateřská škola Jindřichův Hradec II 163 dětí · 377 01 Jindřichův Hradec | 72–14 | slabší | 87 %lepší než 17 % | 23,3lepší než 16 % | 10,9lepší než 25 % | 92 %lepší než 76 % |
| 21 Mateřská škola Suchdol nad Lužnicí 114 dětí · 378 06 Suchdol nad Lužnicí | 61–16 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 22,8lepší než 21 % | 9,5lepší než 58 % | 76 %lepší než 30 % |
| 22 Základní škola a Mateřská škola České Velenice 115 dětí · 378 10 České Velenice | 30–10 | slabší | 90 %lepší než 22 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 84 %lepší než 51 % |
| 23 Základní škola a Mateřská škola Jarošov nad Nežárkou 44 dětí · 378 41 Jarošov nad Nežárkou | 10–11 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 73 %lepší než 24 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.