Mateřská škola · základní škola · obecní

Základní škola a Mateřská škola, Čistá u Horek

Základní škola a Mateřská škola, Čistá u Horek je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Čisté u Horek. Do mateřské školy chodí 18 dětí z 25 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 77 žáků z 150 povolených (školní rok 2025/26).

MŠZŠ obecní školní družina jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků (ZŠ)
77
z 150 povolených · 2025/26
Poslední inspekce ČŠI
3/2024
2 zprávy za 10 let

Základní údaje

Úplný název
Základní škola a Mateřská škola, Čistá u Horek, příspěvková organizace
Adresa ředitelství
Čistá u Horek 236, 512 35 Čistá u Horek
Zřizovatel
Obec Čistá u Horek
IČO
70695521
RED_IZO
600099121

Místa výuky

  • MŠ: Čistá u Horek 236, 512 35 Čistá u Horek
  • ZŠ: Čistá u Horek 236, 512 35 Čistá u Horek

Skóre podmínek

Skóre podmínek

Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.

Co znamená: skóre podmínek

Jak to počítáme

Mateřská škola

nadprůměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 44–96 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (70–89) ve skupině mateřské školy.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 100 % 93 % lepší než 66 %
Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 18,0 18,7 lepší než 71 %
Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 9,0 9,5 lepší než 69 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 72 % 82 % lepší než 21 %

Dětí mladších 3 let: 11,1 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).

V Česku
1270. místo ze všech 5 260 mateřských škol
Liberecký kraj
67. místo ze všech 226 v kraji
Skupina
Mateřské školy

Základní škola

nadprůměr

orientační

Odhad je příliš nejistý na přesné číslo – rozpětí 41–99 zasahuje do víc než dvou pásem. Ukazujeme jen pásmo (70–89) ve skupině základní školy s 1. i 2. stupněm.

UkazatelŠkolaPrůměr okresuVe skupině
Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. 93 % 90 % lepší než 44 %
Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). 11,0 17,6 lepší než 93 %
Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). 7,2 12,0 lepší než 98 %
Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). 51 % 71 % lepší než 12 %
V Česku
433. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
Liberecký kraj
15. místo ze všech 110 v kraji
Skupina
Základní školy s 1. i 2. stupněm

Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Mateřská školaIZO 107586126 · 2025/26 25 1872 % kapacity 1 18,0 2,0 0,0 %
Základní školaIZO 102442789 · 2025/26 150 7751 % kapacity 7 11,0nejvíc 15 10,7 7,2 %

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Základní škola a Mateřská škola, Dolní Kalná

    Dolní Kalná 7, 543 74 Dolní Kalná

    ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr2,7 km

    51žáků · 17,0 na třídu

  2. Základní škola a Mateřská škola, Vidochov

    Vidochov 66, 509 01 Vidochov

    ZŠ družina Podmínky ≈ průměr3,6 km

    32žáků · 16,0 na třídu

  3. Základní škola a Mateřská škola, Studenec

    Studenec 367, 512 33 Studenec

    ZŠ družina Podmínky 874,8 km

    262žáků · 18,7 na třídu

  4. Základní škola a Mateřská škola, Pecka

    Pecka 38, 507 82 Pecka

    ZŠ družina Podmínky 925,7 km

    121žáků · 13,4 na třídu

  5. Základní škola a mateřská škola, Kunčice nad Labem

    Kunčice nad Labem 73, 543 61 Kunčice nad Labem

    ZŠ družina Podmínky ≈ průměr5,7 km

    24žáků · 12,0 na třídu

  6. Základní škola a mateřská škola, Dolní Branná

    Dolní Branná 193, 543 62 Dolní Branná

    ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr6,6 km

    81žáků · 16,2 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.