Žebříček · okres Semily · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Semily
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Všeň 26 dětí · 512 65 Všeň | 9998–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,7lepší než 92 % | 93 %lepší než 78 % |
| 2 Mateřská škola Olešnice 26 dětí · 511 01 Olešnice | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 87 %lepší než 60 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola Benešov u Semil 30 dětí · 512 06 Benešov u Semil | 9894–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 86 %lepší než 57 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Martinice v Krkonoších 24 dětí · 512 32 Martinice v Krkonoších | 9687–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 8,0lepší než 92 % | 77 %lepší než 34 % |
| 5 Mateřská škola Víchová nad Jizerou 29 dětí · 512 41 Víchová nad Jizerou | 9286–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 64 %lepší než 12 % |
| 5 Mateřská škola Turnov, 28. října 757 74 dětí · 511 01 Turnov | 9280–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,2lepší než 66 % | 100 %lepší než 96 % |
| 7 Mateřská škola, Mírová pod Kozákovem 56 dětí · 511 01 Mírová pod Kozákovem | 9185–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 8,0lepší než 92 % | 58 %lepší než 7 % |
| 8 Masarykova základní škola a mateřská škola Tatobity 33 dětí · 512 53 Tatobity | 8471–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 69 %lepší než 16 % |
| 9 Mateřská škola a Základní škola Sluníčko Turnov 180 dětí · 511 01 Turnov | 8375–90 | nadprůměr | 88 %lepší než 19 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 95 %lepší než 83 % |
| 10 Mateřská škola Luční Semily 109 dětí · 513 01 Semily | 7665–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,2lepší než 69 % | 8,9lepší než 71 % | 73 %lepší než 23 % |
| 11 Mateřská škola Turnov, Zborovská 914 99 dětí · 511 01 Turnov | 7457–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 9,9lepší než 49 % | 92 %lepší než 75 % |
| 12 Mateřská škola Turnov, Bezručova 590 60 dětí · 511 01 Turnov | 7148–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 92 %lepší než 77 % |
| 13 Mateřská škola Rokytnice nad Jizerou 82 dětí · 512 45 Rokytnice nad Jizerou | 6548–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 16,4lepší než 82 % | 10,0lepší než 46 % | 55 %lepší než 5 % |
| 13 Mateřská škola Jilemnice 182 dětí · 514 01 Jilemnice | 6538–85 | průměr | 99 %lepší než 31 % | 16,6lepší než 81 % | 8,1lepší než 82 % | 74 %lepší než 26 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Josefa Šíra, Horní Branná 53 dětí · 514 01 Horní Branná | 6544–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 17,7lepší než 74 % | 11,3lepší než 17 % | 88 %lepší než 65 % |
| 16 Mateřská škola Rovensko pod Troskami 50 dětí · 512 63 Rovensko pod Troskami | 6344–79 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 16,7lepší než 81 % | 8,3lepší než 80 % | 96 %lepší než 86 % |
| 17 Krakonošova základní škola a mateřská škola Loukov 28 dětí · 513 01 Háje nad Jizerou | 5744–68 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 78 %lepší než 34 % |
| 18 Mateřská škola Klubíčko Lomnice nad Popelkou 83 dětí · 512 51 Lomnice nad Popelkou | 5531–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 10,4lepší než 36 % | 86 %lepší než 59 % |
| 19 Mateřská škola Lomnice nad Popelkou 127 dětí · 512 51 Lomnice nad Popelkou | 5437–70 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,2lepší než 37 % | 10,7lepší než 29 % | 93 %lepší než 79 % |
| 20 ZŠ, MŠ a ZUŠ 34 dětí · 512 43 Jablonec nad Jizerou | 4826–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 11,3lepší než 16 % | 68 %lepší než 15 % |
| 21 Mateřská škola Paseky nad Jizerou 10 dětí · 512 47 Paseky nad Jizerou | 4629–64 | průměr | 55 %lepší než 4 % | 10,0lepší než 94 % | 5,5lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 22 Waldorfská mateřská škola Turnov 50 dětí · 511 01 Turnov | 4420–67 | průměr | 83 %lepší než 15 % | 16,7lepší než 81 % | 8,3lepší než 80 % | 67 %lepší než 14 % |
| 23 Mateřská škola Vysoké nad Jizerou 42 dětí · 512 11 Vysoké nad Jizerou | 3912–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 75 %lepší než 28 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola Bozkov 27 dětí · 512 13 Bozkov | 2310–42 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 11,7lepší než 11 % | 96 %lepší než 87 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Hrubá Skála - Doubravice 27 dětí · 511 01 Hrubá Skála | 1812–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 13,5lepší než 2 % | 96 %lepší než 87 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Chuchelna 24 dětí · 513 01 Chuchelna | 92–25 | slabší | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 69 %lepší než 16 % |
| 27 Mateřská škola Treperka a waldorfská Semily 86 dětí · 513 01 Semily | 51–18 | slabší | 84 %lepší než 16 % | 21,5lepší než 34 % | 10,7lepší než 28 % | 78 %lepší než 35 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.