Mateřská škola · základní škola · obecní
Základní škola Prokopa Diviše a Mateřská škola
Základní škola Prokopa Diviše a Mateřská škola je obecní škola (MŠ a ZŠ) ve Znojmě. Do mateřské školy chodí 26 dětí z 40 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 642 žáků z 700 povolených (školní rok 2025/26).
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (ZŠ)
- 642
- z 700 povolených · 2025/26
- Poslední inspekce ČŠI
- 5/2022
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Základní škola Prokopa Diviše a Mateřská škola, Znojmo - Přímětice 569
- Adresa ředitelství
- Ke Škole 569/15, 669 04 Znojmo
- Zřizovatel
- Město Znojmo
- IČO
- 70940843
- RED_IZO
- 600127826
Místa výuky
- MŠ: Mramotice 49, 671 51 Znojmo
- ZŠ: Mramotice 49, 671 51 Znojmo
- ZŠ: Ke Škole 569/15, 669 04 Znojmo
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
85/100
Lepší než 85 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 72–96.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 94 % | lepší než 66 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 13,0 | 19,2 | lepší než 94 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 8,7 | 9,7 | lepší než 75 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 65 % | 80 % | lepší než 12 % |
Dětí mladších 3 let: 11,5 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 792. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Jihomoravský kraj
- 92. místo ze všech 669 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
72/100
Lepší než 72 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 62–81.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 98 % | 94 % | lepší než 67 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 22,9 | 18,8 | lepší než 19 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 12,1 | 12,6 | lepší než 76 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 92 % | 69 % | lepší než 82 % |
- V Česku
- 703. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Jihomoravský kraj
- 86. místo ze všech 270 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 150071582 · 2025/26 | 40 | 2665 % kapacity | 2 | 13,0 | 3,0 | 0,0 % |
| Základní školaIZO 108012018 · 2025/26 | 700 | 64292 % kapacity | 28 | 22,9nejvíc 34 | 52,9 | 1,9 % |
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Základní škola a mateřská škola, Kravsko
ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr1,9 km236žáků · 23,6 na třídu
-
Základní škola a mateřská škola, Hluboké Mašůvky
ZŠ družina Podmínky 922,7 km27žáků · 13,5 na třídu
-
Základní škola a mateřská škola, Citonice
ZŠ družina Podmínky 893,5 km36žáků · 12,0 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola, Únanov, příspěvková organizace
ZŠ družina Podmínky ≈ průměr4,4 km61žáků · 12,2 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola, Znojmo
ZŠ družina Podmínky ≈ podprůměr4,8 km664žáků · 22,9 na třídu
-
Základní škola, Znojmo, Václavské náměstí 8
ZŠ družina Podmínky ≈ nadprůměr5,5 km369žáků · 14,8 na třídu
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.