Žebříček · okres Znojmo · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Znojmo
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola, Bezkov 25 dětí · 669 02 Bezkov | 9793–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,5lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 83 %lepší než 50 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola, Štítary 27 dětí · 671 02 Štítary | 9786–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 8,6lepší než 76 % | 90 %lepší než 71 % |
| 3 Mateřská škola, Těšetice 33 dětí · 671 61 Těšetice | 9583–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 89 %lepší než 68 % |
| 3 Mateřská škola Dobřínsko 17 dětí · 672 01 Dobřínsko | 9580–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 7,7lepší než 92 % | 85 %lepší než 55 % |
| 5 Mateřská škola, Pravice 20 dětí · 671 78 Pravice | 9477–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 6,7lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 6 Mateřská škola, Litobratřice 18 dětí · 671 78 Litobratřice | 9375–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 8,2lepší než 82 % | 90 %lepší než 71 % |
| 6 Mateřská škola, Šatov 35 dětí · 671 22 Šatov | 9379–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,3lepší než 80 % | 88 %lepší než 62 % |
| 8 Základní škola a Mateřská škola, Horní Dunajovice 29 dětí · 671 34 Horní Dunajovice | 9274–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 9,7lepší než 54 % | 91 %lepší než 72 % |
| 8 Mateřská škola, Šafov 9 dětí · 671 06 Šafov | 9286–94 | špička | 100 %lepší než 66 % | 9,0lepší než 94 % | 4,1lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola, Jevišovice 47 dětí · 671 53 Jevišovice | 9082–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,7lepší než 86 % | 8,0lepší než 92 % | 69 %lepší než 17 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola, Šumná 36 dětí · 671 02 Šumná | 9088–91 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 51 %lepší než 4 % |
| 12 Mateřská škola, Lesná 16 dětí · 671 02 Lesná | 8778–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 7,3lepší než 92 % | 64 %lepší než 11 % |
| 13 Základní škola Prokopa Diviše a Mateřská škola 26 dětí · 671 51 Znojmo | 8572–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 8,7lepší než 75 % | 65 %lepší než 12 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola, Kravsko 50 dětí · 671 51 Kravsko | 8371–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,7lepší než 81 % | 8,5lepší než 79 % | 70 %lepší než 18 % |
| 15 Mateřská škola Hodonice, okr. Znojmo 94 dětí · 671 25 Hodonice | 7560–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 10,3lepší než 38 % | 94 %lepší než 81 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola, Hevlín 55 dětí · 671 69 Hevlín | 7557–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 68 % | 9,2lepší než 66 % | 75 %lepší než 29 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola, Dobšice 54 dětí · 671 82 Dobšice | 7456–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,2lepší než 65 % | 72 %lepší než 21 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola, Únanov, příspěvková organizace 36 dětí · 671 31 Únanov | 7353–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 64 %lepší než 12 % |
| 19 Mateřská škola, Dyjákovice 57 dětí · 671 26 Dyjákovice | 7048–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 78 %lepší než 35 % |
| 20 Mateřská škola Pastelka, Miroslav 59 dětí · 671 72 Miroslav | 6843–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 9,8lepší než 50 % | 84 %lepší než 53 % |
| 21 Mateřská škola, Znojmo, Pražská 80 203 dětí · 669 02 Znojmo | 6247–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 9,7lepší než 54 % | 81 %lepší než 42 % |
| 22 Mateřská škola, Znojmo, Holandská 2 216 dětí · 671 81 Znojmo | 6046–72 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,6lepší než 33 % | 9,9lepší než 49 % | 89 %lepší než 68 % |
| 23 Mateřská škola Jiřice u Miroslavi č. 89 25 dětí · 671 78 Jiřice u Miroslavi | 5737–75 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 12,5lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 71 %lepší než 20 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola Vrbovec 81 dětí · 671 24 Vrbovec | 5632–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,1lepší než 42 % | 81 %lepší než 43 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola, Břežany 27 dětí · 671 65 Břežany | 5133–68 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 13,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 45 %lepší než 2 % |
| 26 Mateřská škola, Starý Petřín 12 dětí · 671 06 Starý Petřín | 4732–63 | průměr | 58 %lepší než 4 % | 12,0lepší než 94 % | 5,0lepší než 92 % | 55 %lepší než 5 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola, Višňové 58 dětí · 671 38 Višňové | 4524–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 11,6lepší než 12 % | 83 %lepší než 48 % |
| 28 Mateřská škola, Hrušovany nad Jevišovkou 108 dětí · 671 67 Hrušovany nad Jevišovkou | 4122–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,6lepší než 33 % | 10,7lepší než 28 % | 84 %lepší než 53 % |
| 29 Mateřská škola, Znojmo, Přímětice 279 131 dětí · 669 04 Znojmo | 4024–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 11,5lepší než 14 % | 91 %lepší než 73 % |
| 30 Základní škola a Mateřská škola, Bohutice 35 dětí · 671 76 Bohutice | 3710–66 | průměr | 78 %lepší než 11 % | 17,5lepší než 75 % | 9,0lepší než 67 % | 76 %lepší než 31 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola, Tasovice 43 dětí · 671 25 Tasovice | 3510–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 78 %lepší než 35 % |
| 32 Mateřská škola, Znojmo, Dělnická 2 202 dětí · 669 02 Znojmo | 3120–42 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,4lepší než 24 % | 11,9lepší než 9 % | 91 %lepší než 72 % |
| 33 Mateřská škola, Znojmo, nám. Republiky 15 120 dětí · 669 02 Znojmo | 2915–42 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,4lepší než 16 % | 92 %lepší než 77 % |
| 34 Základní škola a mateřská škola, Blížkovice, okr. Znojmo 61 dětí · 671 55 Blížkovice | 2510–45 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 12,2lepší než 6 % | 73 %lepší než 23 % |
| 35 Mateřská škola, Moravský Krumlov 169 dětí · 672 01 Moravský Krumlov | 125–28 | podprůměr | 94 %lepší než 26 % | 21,1lepší než 37 % | 10,6lepší než 31 % | 82 %lepší než 47 % |
| 36 Mateřská škola, Znojmo, nám. Armády 9 111 dětí · 669 02 Znojmo | 102–28 | podprůměr | 91 %lepší než 23 % | 22,2lepší než 25 % | 10,1lepší než 43 % | 79 %lepší než 38 % |
| 37 Základní škola a Mateřská škola, Olbramovice 69 dětí · 671 76 Olbramovice | 40–13 | slabší | 83 %lepší než 15 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 91 %lepší než 73 % |
| 38 Mateřská škola, Vémyslice 44 dětí · 671 42 Vémyslice | 20–13 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 79 %lepší než 36 % |
| 38 Základní škola a Mateřská škola, Šanov 76 dětí · 671 68 Šanov | 20–19 | slabší | 89 %lepší než 21 % | 25,3lepší než 4 % | 13,5lepší než 2 % | 95 %lepší než 83 % |
| 38 Základní škola a Mateřská škola, Znojmo 64 dětí · 669 02 Znojmo | 20–10 | slabší | 0 %lepší než 0 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 29 % | 76 %lepší než 31 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.