Mateřská škola · základní škola · obecní
Polská ZŠ a MŠ
Polská ZŠ a MŠ je obecní škola (MŠ a ZŠ) v Českém Těšíně. Do mateřské školy chodí 120 dětí z 130 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 399 žáků z 550 povolených (školní rok 2025/26).
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (ZŠ)
- 399
- z 550 povolených · 2025/26
- Poslední inspekce ČŠI
- 1/2020
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Polská základní škola a mateřská škola – Polska Szkoła Podstawowa i Przedszkole Český Těšín, příspěvková organizace
- Adresa ředitelství
- Havlíčkova 213/13, 737 01 Český Těšín
- Zřizovatel
- Město Český Těšín
- IČO
- 48805491
- RED_IZO
- 600136043
Místa výuky
- MŠ: Polní 1832/10, 737 01 Český Těšín
- MŠ: Hrabinská 1016/51, 737 01 Český Těšín
- MŠ: Akátová 1361/17, 737 01 Český Těšín
- MŠ: Moskevská 162/1, 737 01 Český Těšín
- ZŠ: Havlíčkova 213/13, 737 01 Český Těšín
- ZŠ: Polní 1832/10, 737 01 Český Těšín
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
71/100
Lepší než 71 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 53–85.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 99 % | lepší než 66 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 20,0 | 19,9 | lepší než 51 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 10,0 | 9,9 | lepší než 46 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 92 % | 78 % | lepší než 77 % |
Dětí mladších 3 let: 12,5 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 1518. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Moravskoslezský kraj
- 145. místo ze všech 441 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
91/100
Lepší než 91 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 89–93.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 95 % | lepší než 86 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 19,0 | 18,3 | lepší než 61 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 11,7 | 12,5 | lepší než 80 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 73 % | 73 % | lepší než 41 % |
- V Česku
- 231. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Moravskoslezský kraj
- 45. místo ze všech 281 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 107623218 · 2025/26 | 130 | 12092 % kapacity | 6 | 20,0 | 12,0 | 0,0 % |
| Základní školaIZO 048805491 · 2025/26 | 550 | 39973 % kapacity | 21 | 19,0nejvíc 24 | 34,0 | 0,0 % |
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek
ZŠ družina Podmínky 800,3 km344žáků · 19,1 na třídu
-
Masarykova základní škola a mateřská škola Český Těšín
ZŠ družina Podmínky 931,5 km502žáků · 18,6 na třídu
-
Základní škola a mateřská škola Český Těšín Hrabina
ZŠ družina Podmínky 421,8 km627žáků · 21,6 na třídu
-
Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec
ZŠ družina Podmínky 941,9 km312žáků · 17,3 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Ropice
ZŠ družina Podmínky ≈ nadprůměr3,3 km65žáků · 16,3 na třídu
-
Základní škola a Mateřská škola Ropice
ZŠ družina3,3 km36žáků · 12,0 na třídu
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.