Žebříček · okres Karviná · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Karviná
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Masarykova základní škola a mateřská škola Český Těšín 97 dětí · 737 01 Český Těšín | 9284–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,2lepší než 83 % | 8,6lepší než 76 % | 84 %lepší než 53 % |
| 2 ZŠ a MŠ s p. j. v. 16 dětí · 735 53 Dolní Lutyně | 9177–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 73 %lepší než 23 % |
| 2 ZŠ a MŠ s p. j. v. 41 dětí · 733 01 Karviná | 9189–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,7lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 59 %lepší než 7 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola s polským vyučovacím jazykem Orlová 13 dětí · 735 14 Orlová | 9087–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 52 %lepší než 4 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Doubrava 35 dětí · 735 33 Doubrava | 8973–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 88 %lepší než 62 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Petrovice u Karviné 119 dětí · 735 72 Petrovice u Karviné | 8475–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 7,6lepší než 92 % | 82 %lepší než 46 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Stonava 56 dětí · 735 34 Stonava | 8473–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 7,0lepší než 92 % | 74 %lepší než 25 % |
| 8 Mateřská škola E. Holuba Havířov 86 dětí · 736 01 Havířov | 8278–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,2lepší než 77 % | 7,5lepší než 92 % | 36 %lepší než 1 % |
| 8 Základní škola a mateřská škola Český Těšín Kontešinec 150 dětí · 735 62 Český Těšín | 8273–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 9,5lepší než 60 % | 91 %lepší než 73 % |
| 10 Základní škola a mateřská škola Český Těšín Pod Zvonek 136 dětí · 737 01 Český Těšín | 7873–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 77 % | 56 %lepší než 5 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola Bohumín Čs. armády 1026 okres Karviná 134 dětí · 735 81 Bohumín | 7764–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,1lepší než 60 % | 9,6lepší než 54 % | 90 %lepší než 70 % |
| 12 Základní škola a mateřská škola Český Těšín Hrabina 160 dětí · 737 01 Český Těšín | 7566–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,8lepší než 74 % | 9,1lepší než 67 % | 71 %lepší než 19 % |
| 12 Základní škola a mateřská škola Na Nábřeží Havířov 157 dětí · 736 01 Havířov | 7561–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 9,8lepší než 51 % | 91 %lepší než 72 % |
| 14 Mateřská škola Přímá Havířov 88 dětí · 736 01 Havířov | 7463–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,6lepší než 74 % | 8,8lepší než 72 % | 43 %lepší než 2 % |
| 15 Polská ZŠ a MŠ 120 dětí · 737 01 Český Těšín | 7153–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 92 %lepší než 77 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Družby, Karviná 115 dětí · 735 06 Karviná | 6953–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,2lepší než 60 % | 10,2lepší než 40 % | 88 %lepší než 66 % |
| 17 Mateřská škola Rychvald 201 dětí · 735 32 Rychvald | 6654–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,1lepší než 48 % | 9,6lepší než 56 % | 83 %lepší než 50 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Borovského, Karviná 153 dětí · 735 73 Karviná | 6650–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,1lepší než 60 % | 9,6lepší než 56 % | 75 %lepší než 28 % |
| 19 Mateřská škola Mládí Havířov 117 dětí · 736 01 Havířov | 6244–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 75 %lepší než 29 % |
| 19 Masarykova základní škola a MŠ 103 dětí · 735 81 Bohumín | 6242–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,6lepší než 44 % | 10,5lepší než 34 % | 94 %lepší než 80 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Bohumín Bezručova 190 okres Karviná 79 dětí · 735 52 Bohumín | 6037–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 55 % | 10,0lepší než 46 % | 78 %lepší než 35 % |
| 22 Základní škola a mateřská škola Zelená Havířov 38 dětí · 736 01 Havířov | 5932–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 27 %lepší než 0 % |
| 23 Mateřská škola MATEŘINKA s.r.o. 66 dětí · 736 01 Havířov | 5835–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 9,7lepší než 53 % | 88 %lepší než 64 % |
| 24 Mateřská škola Orlová-Lutyně Na Vyhlídce 1143 okres Karviná 229 dětí · 735 14 Orlová | 5139–64 | průměr | 92 %lepší než 25 % | 19,1lepší než 60 % | 8,7lepší než 75 % | 84 %lepší než 50 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Školní 1 Havířov 125 dětí · 736 01 Havířov | 5033–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 42 % | 10,7lepší než 28 % | 87 %lepší než 62 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Mendelova, Karviná 166 dětí · 733 01 Karviná | 4731–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 10,6lepší než 30 % | 83 %lepší než 49 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola U Lesa, Karviná 173 dětí · 734 01 Karviná | 4227–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,6lepší než 33 % | 10,8lepší než 26 % | 87 %lepší než 59 % |
| 27 Základní škola a mateřská škola, Horní Suchá 85 dětí · 735 35 Horní Suchá | 4218–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,0lepší než 46 % | 71 %lepší než 19 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola Dětmarovice 110 dětí · 735 71 Dětmarovice | 4223–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,1lepší než 20 % | 92 %lepší než 75 % |
| 30 Mateřská škola Orlová-Lutyně K. Dvořáčka 1228 okres Karviná 265 dětí · 735 14 Orlová | 4026–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,1lepší než 26 % | 10,4lepší než 37 % | 82 %lepší než 44 % |
| 31 Mateřská škola Petřvald 2. května 1654 224 dětí · 735 41 Petřvald | 3926–51 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,4lepší než 24 % | 11,0lepší než 23 % | 90 %lepší než 70 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Cihelní, Karviná 155 dětí · 735 06 Karviná | 3924–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,1lepší než 25 % | 11,2lepší než 18 % | 91 %lepší než 73 % |
| 33 Základní škola a MŠ Aloise Jiráska 162 dětí · 735 53 Dolní Lutyně | 3523–46 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,1lepší než 16 % | 11,6lepší než 12 % | 98 %lepší než 89 % |
| 34 Základní škola a mateřská škola Frýdecká Havířov 72 dětí · 736 01 Havířov | 3115–46 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,6lepší než 12 % | 97 %lepší než 89 % |
| 35 Základní škola a mateřská škola Moravská Havířov 136 dětí · 736 01 Havířov | 3014–46 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 11,0lepší než 20 % | 84 %lepší než 53 % |
| 35 Mateřská škola Petřvaldská Havířov 186 dětí · 736 01 Havířov | 3013–47 | průměr | 95 %lepší než 27 % | 20,7lepší než 44 % | 9,8lepší než 51 % | 85 %lepší než 54 % |
| 37 Základní škola a Mateřská škola Dělnická, Karviná 93 dětí · 735 06 Karviná | 2914–44 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 16 % | 11,8lepší než 10 % | 93 %lepší než 79 % |
| 38 Základní škola a mateřská škola F. Hrubína Havířov 154 dětí · 736 01 Havířov | 2210–40 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,9lepší než 24 % | 70 %lepší než 17 % |
| 39 Mateřská škola Orlová-Lutyně Ke Studánce 1033 okres Karviná 144 dětí · 735 14 Orlová | 2112–34 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 90 %lepší než 71 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola U Studny, Karviná 231 dětí · 734 01 Karviná | 2113–31 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,1lepší než 17 % | 11,6lepší než 12 % | 84 %lepší než 52 % |
| 41 Základní škola a Mateřská škola Těrlicko 94 dětí · 735 42 Těrlicko | 2010–35 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 11,9lepší než 9 % | 86 %lepší než 59 % |
| 42 Základní škola a Mateřská škola 155 dětí · 735 81 Bohumín | 93–18 | slabší | 93 %lepší než 25 % | 22,1lepší než 25 % | 11,2lepší než 18 % | 89 %lepší než 66 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.