Mateřská škola · základní škola · základní umělecká škola · obecní
ZŠ, MŠ a ZUŠ
ZŠ, MŠ a ZUŠ je obecní škola (MŠ, ZŠ a ZUŠ) v Jablonci nad Jizerou. Do mateřské školy chodí 34 dětí z 50 povolených (školní rok 2025/26). Do základní školy chodí 125 žáků z 280 povolených (školní rok 2025/26).
Oblíbené školy si pamatuje jen tento prohlížeč. Najdete je v Oblíbených, v nástroji Sestav přihlášku a v Porovnání škol.
- Žáků (ZŠ)
- 125
- z 280 povolených · 2025/26
- Poslední inspekce ČŠI
- 4/2024
- 1 zpráva za 10 let
Základní údaje
- Úplný název
- Základní škola, Mateřská škola a Základní umělecká škola Jablonec nad Jizerou, příspěvková organizace
- Adresa ředitelství
- Jablonec nad Jizerou 370, 512 43 Jablonec nad Jizerou
- Zřizovatel
- MĚSTO JABLONEC NAD JIZEROU
- IČO
- 71002723
- RED_IZO
- 650046072
Místa výuky
- MŠ: Jablonec nad Jizerou 439, 512 43 Jablonec nad Jizerou
- ZŠ: Jablonec nad Jizerou 370, 512 43 Jablonec nad Jizerou
- ZUŠ: Jablonec nad Jizerou 439, 512 43 Jablonec nad Jizerou
- ZUŠ: Náměstí Dr. Karla Kramáře 124, 512 11 Vysoké nad Jizerou
- ZUŠ: Poniklá 148, 512 42 Poniklá
- ZUŠ: Věnceslava Metelky 323, 512 11 Vysoké nad Jizerou
- ZUŠ: Horní Rokytnice 467, 512 44 Rokytnice nad Jizerou
- ZUŠ: Nový Svět 77, 512 46 Harrachov
Skóre podmínek
Skóre podmínek
Podmínky výuky ve srovnání se školami stejného typu: kvalifikovaní učitelé, velikost tříd, počet dětí na učitele a naplněnost. Neměří kvalitu výuky – výsledky žáků mateřských a základních škol nikdo nezveřejňuje.
Co znamená: skóre podmínek
Mateřská škola
48/100
Lepší než 48 % mateřských škol. Odhad s nejistotou: 26–69.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 93 % | lepší než 66 % |
| Dětí na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 17,0 | 18,7 | lepší než 79 % |
| Dětí na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 11,3 | 9,5 | lepší než 16 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 68 % | 82 % | lepší než 15 % |
Dětí mladších 3 let: 11,8 % (jen pro informaci, do skóre se nepočítá).
- V Česku
- 2710. místo ze všech 5 260 mateřských škol
- Liberecký kraj
- 144. místo ze všech 226 v kraji
- Skupina
- Mateřské školy
Základní škola
95/100
Lepší než 95 % základních škol s 1. i 2. stupněm. Odhad s nejistotou: 95–96.
| Ukazatel | Škola | Průměr okresu | Ve skupině |
|---|---|---|---|
| Kvalifikovaní učiteléPodíl úvazků učitelů s odbornou kvalifikací. | 100 % | 90 % | lepší než 86 % |
| Žáků na tříduPrůměrný počet dětí nebo žáků na třídu (menší je lepší, pod 15 už bez dalšího bonusu). | 13,9 | 17,6 | lepší než 93 % |
| Žáků na učiteleDěti nebo žáci na přepočtený úvazek učitele (méně je lepší, pod 8 už bez dalšího bonusu). | 10,3 | 12,0 | lepší než 89 % |
| Naplněnost kapacityPočet dětí nebo žáků vůči povolené kapacitě (do 100 %). | 45 % | 71 % | lepší než 6 % |
- V Česku
- 115. místo ze všech 2 506 základních škol s 1. i 2. stupněm
- Liberecký kraj
- 6. místo ze všech 110 v kraji
- Skupina
- Základní školy s 1. i 2. stupněm
Zdroj: MŠMT – výkazy škol (stav k 30. září 2025) a rejstřík škol; průměr okresu ze škol stejné skupiny; výpočet Školní radar. Metodika a limity skóre
Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).
Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap
Velikost a třídy
Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.
| Součást | Kapacita | Děti / žáci | Tříd | Na třídu | Učitelé (úvazky) | Bez kvalifikace |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mateřská školaIZO 107586177 · 2025/26 | 50 | 3468 % kapacity | 2 | 17,0 | 3,0 | 0,0 % |
| Základní školaIZO 102442860 · 2025/26 | 280 | 12545 % kapacity | 9 | 13,9nejvíc 18 | 12,1 | 0,0 % |
| Základní umělecká školaIZO 108009785 | 300 | – | – | – | – | – |
ČŠI
Inspekční zprávy
Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.
V okolí
Podobné školy nejblíž
Vzdušnou čarou.
-
Základní umělecká škola Semily
ZUŠ 3,0 km900povolená kapacita
-
Základní umělecká škola Jilemnice
ZUŠ 5,5 km500povolená kapacita
-
Základní umělecká škola Tanvald
ZUŠ 9,5 km540povolená kapacita
-
Základní umělecká škola Folklorika Liberecko, s.r.o.
ZUŠ soukromá 12,6 km463povolená kapacita
-
Základní umělecká škola Železný Brod
ZUŠ 14,1 km420povolená kapacita
-
Základní umělecká škola Lomnice nad Popelkou
ZUŠ 15,0 km520povolená kapacita
Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.