Střední škola · soukromá

1. IT Gymnázium, s.r.o.

1. IT Gymnázium, s.r.o. je soukromá střední škola v Praze-Satalice. Do střední školy chodí 155 žáků z 160 povolených (školní rok 2025/26). Při přijímačkách 2025 se na obor Gymnázium – IT, technologie, pohyb, well-being hlásilo 61 uchazečů na 40 míst; poslední přijatý měl 55 bodů ze 100. U maturity 2026 byli maturanti v češtině v průměru na 53. percentilu všech maturantů v Česku.

SŠ Gymnázium soukromá jídelna
Porovnat s jinou školou
Žáků
155
z 160 povolených · 2025/26
Na přijetí stačilo (2025)
55bodů ze 100
Gymnázium – IT, technologie, pohyb, well-being · mírný převis
Maturita ČJ 2026
53.percentil
úspěšnost 100 %
Poslední inspekce ČŠI
6/2021
1 zpráva za 10 let

Základní údaje

Úplný název
1. IT Gymnázium, s.r.o.
Adresa ředitelství
K cihelně 129, 190 15 Praha 9
Web
www.itg.cz
IČO
06913491
RED_IZO
691013489

Index kvality

Index kvality: čtyřletá gymnázia

Srovnání se školami stejného typu: výsledky u maturity, přidaná hodnota, zájem uchazečů a podmínky výuky. Číslo říká, kolik procent škol skupiny má nižší index – není to známka školy.

Co znamená: index kvality přidaná hodnota

Jak to počítáme

14/100

podprůměr

Lepší než 14 % čtyřletých gymnázií. Odhad s nejistotou: 7–23.

  • Výsledky u maturityváha 35 % 36/100

    čeština 54. percentil · angličtina 67. percentil · matematika 47. percentil · úspěšnost 99,1 % · 103 maturantů 2024–2026

  • Přidaná hodnotaváha 30 % nezapočteno

    Výsledek se mezi ročníky mění (stejný směr méně než ve 2 ze 3 ročníků), proto se nezapočítává.

  • Zájem uchazečůváha 20 % 21/100

    0,7 přihlášky s 1. prioritou na místo · po 1. kole naplněno 52 % míst

  • Podmínky výukyváha 15 % 36/100

    kvalifikovaní učitelé 41 % úvazků · 19,4 žáka na třídu

V Česku
257. místo ze všech 297 čtyřletých gymnázií
Hlavní město Praha
43. místo ze všech 52 v kraji
Skupina
Čtyřletá gymnázia

Zdroj: CERMAT – maturita 2024–2026 a přijímačky, MŠMT – výkazy škol; výpočet Školní radar. Metodika a limity indexu

Kde škola učí

Velké body: místa výuky této školy. Šedé body: podobné školy v okolí (kliknutím otevřete profil).

Místa výuky: MŠMT – rejstřík škol, ČÚZK RÚIAN · mapový podklad © přispěvatelé OpenStreetMap

Velikost a třídy

Podle výkazů MŠMT (stav k 30. září) a nejvyššího povoleného počtu v rejstříku škol.

SoučástKapacitaDěti / žáciTřídNa tříduUčitelé (úvazky)Bez kvalifikace
Střední školaIZO 181105527 · 2025/26 160 15597 % kapacity 8 19,4nejvíc 22 17,0 58,8 %

Přijímačky 2026

Obory a kolik bodů stačilo

1. kolo jednotné přijímací zkoušky. Body = čeština + matematika, max. 100. Obtížnost podle percentilu posledního přijatého.

Co znamená: body ze 100 1. a 2. kolo JPZ obtížnost přijetí převis percentil kód oboru

OborMístPřihlášekz toho 1. volbaPřijato Stačilo bodůPrůměr přijatýchObtížnostDřív (stačilo)
Gymnázium79-41-K/41 · 4 roky · školné 130 000 Kč/rok Přidat do přihlášky 40 45 22 19 51 73 mírný převis
Gymnázium – IT, technologie, pohyb, well-being79-41-K/41 · 4 roky · školné 130 000 Kč/rok 40 61 34 22 55 70 mírný převis
Gymnázium – informační a digitální gramotnost79-41-K/41 · 4 roky · školné 130 000 Kč/rok 40 52 27 24 55 79 mírný převis

Zdroj: CERMAT – agregovaná data jednotné přijímací zkoušky po školách a oborech. Body ze 100 = součet procent obou testů / 2.

Maturita

Výsledky maturit

Společná část, jen žáci, kteří maturovali poprvé. Percentil = kolik procent maturantů v Česku mělo horší výsledek.

Co znamená: percentil

RokMaturovaloÚspěšnostČeština (percentil)Matematiku voliloMatematika (percentil)
2026jaro + podzim 38 100,0 % 53. 45 % 37.
2025jaro + podzim 31 96,9 % 62. 66 % 47.
2024jaro + podzim 34 100,0 % 48. 29 % –
Česko 202682 38792,3 %50.18 %50.

Zdroj: CERMAT – agregovaná data maturitní zkoušky po školách.

Odhad

Přidaná hodnota

Jak maturanti dopadli v češtině oproti tomu, co se dalo čekat podle výsledků uchazečů o školu u přijímaček o 4, 6 nebo 8 let dřív.

Co znamená: přidaná hodnota percentil

Žebříček přidané hodnoty

Gymnázium 4leté

v rámci očekávání +0,4 percentilového bodu (± 6,8)

Výsledek mezi ročníky kolísá: stejný směr jen v méně než 2 ze 3 ročníků. Do žebříčku přidané hodnoty ani do indexu kvality ho nepočítáme.

  • v rámci očekávání
  • očekávaný percentil
  • skutečný percentil

Maturanti dopadli v češtině zhruba tak, jak je obvyklé u škol s podobně silnými uchazeči – rozdíl je menší než nejistota odhadu.

Uchazeči u přijímaček 2020, 2022
58. percentil v češtině (67 uchazečů)
Maturita z češtiny 2024, 2026
51. percentil (72 maturantů)
Uchazečů na maturanta
0,9
Očekáváno
50. percentil, pásmo 43.–57.

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška (uchazeči po školách a skupinách oborů) a maturita; výpočet Školní radar.

ČŠI

Inspekční zprávy

Česká školní inspekce hodnotí školy slovně; zprávy jsou na portálu ČŠI.

Profil školy na portálu ČŠI

Dojíždění

Odkud se sem dá dojet do 30 minut

Co znamená: dojezd

Do 30 minut autem to sem má 103 obcí, ve kterých žije 80 602 dětí ve věku 10–14 let. Největší z nich: Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (29 min), Říčany (23 min), Jesenice (21 min), Hostivice (30 min), Roztoky (26 min), Černošice (30 min), Úvaly (29 min), Odolena Voda (30 min).

Dojezd autem mezi obcemi a počty dětí (ČSÚ, Sčítání 2021): zpracoval kdezit.cz

V okolí

Podobné školy nejblíž

Vzdušnou čarou.

  1. Obchodní akademie Praha, s.r.o.

    Vinořská 163/17, 190 15 Praha 9 · Střední škola

    SŠ soukromá Index 610,7 km

    43/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  2. Střední odborná škola - Centrum odborné přípravy a Gymnázium

    Bystrá 2243, 193 00 Praha 9 · Střední škola

    Gymnázium Index 441,6 km

    58/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  3. Gymnázium, Praha 9, Chodovická 2250

    Vybíralova 964/8, 198 00 Praha 9 · Střední škola

    Gymnázium Index ≈ nadprůměr2,0 km

    83.percentil maturity ČJ

  4. Soukromá střední odborná škola START, s.r.o.

    Dygrýnova 1006/21, 198 00 Praha 9 · Střední škola

    SŠ soukromá Index 362,1 km

    39/100bodů stačilo (2026)

    mírný převis
  5. Střední škola podnikání a gastronomie

    Za černým mostem 362/3, 198 00 Praha 9 · Střední škola

    SŠ Index 52,2 km

    24/100bodů stačilo (2026)

    volné
  6. Soukromé střední odborné učiliště ATHOZ, spol. s r.o.

    Pelušková 1410, 198 00 Praha 9 · Střední škola

    SŠ soukromá 2,2 km

    90žáků · 22,5 na třídu

Zdroj: MŠMT – rejstřík škol a výkazy, CERMAT, ČŠI, MPSV. Údaje o škole neupravuje škola ani nikdo jiný za úplatu.