Žebříček · okres Praha · 2025/26
Speciální mateřské školy podle podmínek výuky – okres Praha
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi speciálními mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Círk.ZŠ logoped. Don Bosco a MŠ logoped. 50 dětí · 181 00 Praha 8 | 9393–93 | špička | 100 %lepší než 68 % | 10,0lepší než 52 % | 5,3lepší než 52 % | 100 %lepší než 91 % |
| 1 Modrý klíč - základní škola speciální a mateřská škola speciální 6 dětí · 142 00 Praha 4 | 9393–93 | špička | 100 %lepší než 68 % | 6,0lepší než 52 % | 5,0lepší než 52 % | 100 %lepší než 91 % |
| 3 Mateřská škola speciální, Praha 4 38 dětí · 147 00 Praha 4 | 8476–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 68 % | 9,5lepší než 52 % | 4,8lepší než 52 % | 95 %lepší než 75 % |
| 4 SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené 13 dětí · 150 00 Praha 5 | 7661–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 68 % | 6,5lepší než 52 % | 3,4lepší než 52 % | 87 %lepší než 61 % |
| 5 Základní škola logopedická a Mateřská škola logopedická, Praha 10 46 dětí · 106 00 Praha 10 | 7569–77 | nadprůměr | 100 %lepší než 68 % | 11,5lepší než 52 % | 5,1lepší než 52 % | 85 %lepší než 60 % |
| 6 Mateřská škola speciální, Praha 8, Drahanská 7 24 dětí · 181 00 Praha 8 | 7161–81 | nadprůměr | 100 %lepší než 68 % | 12,0lepší než 52 % | 4,8lepší než 52 % | 80 %lepší než 54 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola, Praha 8 14 dětí · 186 00 Praha 8 | 6349–76 | průměr | 100 %lepší než 68 % | 7,0lepší než 52 % | 3,1lepší než 52 % | 70 %lepší než 42 % |
| 8 Mateřská škola a Základní škola, Praha 9 48 dětí · 190 00 Praha 9 | 5648–63 | průměr | 100 %lepší než 68 % | 6,0lepší než 52 % | 3,1lepší než 52 % | 63 %lepší než 29 % |
| 9 Gymn., SOŠ, ZŠ a MŠ pro sluch. postižené 14 dětí · 120 00 Praha 2 | 5339–66 | průměr | 100 %lepší než 68 % | 7,0lepší než 52 % | 3,5lepší než 52 % | 58 %lepší než 24 % |
| 10 Škola J.Ježka,MŠ,ZŠ,PrŠ a ZUŠ pro ZP 8 dětí · 118 00 Praha 1 | 4737–60 | průměr | 100 %lepší než 68 % | 8,0lepší než 52 % | 3,8lepší než 52 % | 50 %lepší než 13 % |
| 11 Bilingvální mateřská škola pro sluchově postižené s.r.o. 5 dětí · 155 00 Praha 5 | 3838–41 | průměr | 100 %lepší než 68 % | 2,5lepší než 52 % | 0,8lepší než 52 % | 28 %lepší než 1 % |
| 12 Mateřská škola speciální, Praha 8, Štíbrova 1691 48 dětí · 182 00 Praha 8 | 3226–35 | průměr | 93 %lepší než 34 % | 6,0lepší než 52 % | 3,4lepší než 52 % | 69 %lepší než 39 % |
| 13 SŠ, ZŠ a MŠ pro sluchově postižené 24 dětí · 150 00 Praha 5 | 80–27 | slabší | 71 %lepší než 14 % | 6,0lepší než 52 % | 4,3lepší než 52 % | 52 %lepší než 15 % |
| 14 Dětské integrační centrum a mateřská škola, s.r.o. 71 dětí · 142 00 Praha 4 | 73–16 | slabší | 65 %lepší než 9 % | 10,1lepší než 52 % | 4,1lepší než 52 % | 59 %lepší než 25 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.