Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Dopravní obory v Česku
Dopravní obory v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 35 škol – dohromady 50 oborů s 1 481 místy.
- Škol
- 35
- 50 oborů · 1 481 míst
- Stačilo bodů – medián
- 30ze 100
- od 10 do 52
- Přihlášek na místo
- 2,6
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 287
- u 22 oborů
Na přijetí stačilo od 10 bodů (Střední odborná škola, Frýdek-Místek) po 52 bodů (Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1); u poloviny oborů stačilo nejvýš 30 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 6 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,6 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 22 oborů (287 míst). Soukromé nebo církevní: 6 z 35 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 18 z 35 škol.
Dopravní obory podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 4 | 5 | 252 | 38 | 3,1 | 0 |
| Jihočeský kraj | 5 | 6 | 142 | 21,5 | 2,2 | 20 |
| Jihomoravský kraj | 3 | 4 | 132 | 33 | 1,9 | 50 |
| Karlovarský kraj | 1 | 2 | 60 | 29,5 | 3,5 | 0 |
| Kraj Vysočina | 1 | 3 | 50 | 21 | 1,5 | 11 |
| Královéhradecký kraj | 1 | 1 | 30 | 31 | 2,4 | 0 |
| Liberecký kraj | 1 | 1 | 30 | 28 | 3,0 | 0 |
| Moravskoslezský kraj | 7 | 10 | 264 | 25 | 2,3 | 72 |
| Olomoucký kraj | 2 | 4 | 98 | 32,5 | 4,0 | 5 |
| Pardubický kraj | 2 | 2 | 53 | 33 | 2,4 | 6 |
| Plzeňský kraj | 1 | 5 | 150 | 29 | 2,3 | 55 |
| Středočeský kraj | 3 | 3 | 84 | 41 | 3,2 | 23 |
| Ústecký kraj | 3 | 3 | 113 | 24 | 1,8 | 45 |
| Zlínský kraj | 1 | 1 | 23 | 29 | 2,1 | 0 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1Provoz a ekonomika dopravy · Praha | 120 | 2,9 | 52 | těžké | 95 | – |
| Střední škola logistiky a chemie, OlomoucLogistické a finanční služby · Olomouc · sportovní management · internát | 28 | 4,9 | 49 | mírný převis | 42 | – |
| Škoda Auto a.s., Střední odborné učiliště strojírenské, odštěpný závodProvoz a ekonomika dopravy · Mladá Boleslav | 24 | 4,0 | 47 | mírný převis | 99 | – |
| Střední škola elektrotechniky a strojírenstvíProvoz a ekonomika dopravy · Praha | 26 | 3,1 | 44 | mírný převis | 42 | – |
| Střední pedagogická škola a Střední odborná škola KladnoLogistické a finanční služby · Kladno | 30 | 4,2 | 41 | mírný převis | 87 | – |
| Střední odborná škola logistiky a podnikáníLogistické a finanční služby · Praha | 30 | 3,1 | 38 | mírný převis | 70 | – |
| Střední odborná škola logistiky a podnikáníProvoz a ekonomika dopravy · Praha | 30 | 2,8 | 37 | mírný převis | 70 | – |
| Střední průmyslová škola dopravní, a.s.Provoz a ekonomika dopravy · Praha | 46 | 3,9 | 36 | mírný převis | 68 | – |
| Střední škola Edvarda Beneše BřeclavProvoz a ekonomika dopravy · Břeclav · Řízení dopravy a přepravy · internát | 30 | 2,2 | 34 | volné | 43 | 11 |
| Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, OpavaLogistické a finanční služby · Opava · internát | 30 | 5,1 | 33 | volné | 60 | – |
| Střední škola a vyšší odborná škola informatiky a financí BrnoLogistické a finanční služby · Brno · Logsitika · internát | 60 | 1,5 | 33 | volné | 44 | 39 |
| Střední škola logistiky a chemie, OlomoucLogistické a finanční služby · Olomouc · internát | 29 | 4,1 | 33 | volné | 42 | – |
| Střední škola služeb a řemesel, StochovLogistické a finanční služby · Kladno · internát | 30 | 1,6 | 33 | volné | 3 | 23 |
| Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká TřebováProvoz a ekonomika dopravy · Česká Třebová · internát | 45 | 2,5 | 33 | volné | 73 | – |
| Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, OpavaProvoz a ekonomika dopravy · Opava · internát | 30 | 2,8 | 32 | volné | 60 | 11 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Česku.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Provoz a ekonomika dopravy | 26 | 29 |
| Logistické a finanční služby | 11 | 33 |
| Železničář | 4 | bez zkoušky |
| Manipulant poštovního provozu a přepravy | 2 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – dopravní obory v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 10 bodů (Střední odborná škola, Frýdek-Místek) po 52 bodů (Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1). U poloviny oborů stačilo nejvýš 30 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1 (Provoz a ekonomika dopravy) – 52 bodů, 2,9 přihlášky na místo; Střední škola logistiky a chemie, Olomouc (Logistické a finanční služby) – 49 bodů, 4,9 přihlášky na místo; Škoda Auto a.s., Střední odborné učiliště strojírenské, odštěpný závod, Mladá Boleslav (Provoz a ekonomika dopravy) – 47 bodů, 4 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – dopravní obory v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 22 oborů s 287 místy, nejvíc míst: Střední škola a vyšší odborná škola informatiky a financí Brno (39 míst); Soukromá obchodní akademie, spol. s r.o., Žatec (25 míst); Střední škola služeb a řemesel, Stochov, Kladno (23 míst).
Kolik škol nabízí dopravní obory v Česku?
Dopravní obory v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 35 škol s 1 481 místy. Soukromé nebo církevní jsou 6 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na dopravní obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 44 oborů, 6 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.