Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Provoz a ekonomika dopravy v Česku
Obor Provoz a ekonomika dopravy v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 26 škol – dohromady 1 010 míst.
- Škol
- 26
- 32 oborů · 1 010 míst
- Stačilo bodů – medián
- 29ze 100
- od 10 do 52
- Přihlášek na místo
- 2,5
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 186
- u 15 oborů
Na přijetí stačilo od 10 bodů (Střední odborná škola, Frýdek-Místek) po 52 bodů (Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1); u poloviny oborů stačilo nejvýš 29 bodů ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2,5 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 15 oborů (186 míst). Soukromé nebo církevní: 4 z 26 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 13 z 26 škol.
Provoz a ekonomika dopravy podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hlavní město Praha | 4 | 4 | 222 | 40,5 | 3,1 | 0 |
| Jihočeský kraj | 3 | 4 | 105 | 20 | 2,6 | 17 |
| Jihomoravský kraj | 2 | 2 | 60 | 30 | 2,4 | 11 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 30 | 30 | 3,0 | 0 |
| Kraj Vysočina | 1 | 2 | 30 | 21 | 1,4 | 11 |
| Královéhradecký kraj | 1 | 1 | 30 | 31 | 2,4 | 0 |
| Liberecký kraj | 1 | 1 | 30 | 28 | 3,0 | 0 |
| Moravskoslezský kraj | 5 | 5 | 135 | 13 | 2,1 | 42 |
| Olomoucký kraj | 2 | 2 | 41 | 26,5 | 3,3 | 5 |
| Pardubický kraj | 1 | 1 | 45 | 33 | 2,5 | 0 |
| Plzeňský kraj | 1 | 5 | 150 | 29 | 2,3 | 55 |
| Středočeský kraj | 1 | 1 | 24 | 47 | 4,0 | 0 |
| Ústecký kraj | 2 | 2 | 85 | 20 | 1,2 | 45 |
| Zlínský kraj | 1 | 1 | 23 | 29 | 2,1 | 0 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1Praha | 120 | 2,9 | 52 | těžké | 95 | – |
| Škoda Auto a.s., Střední odborné učiliště strojírenské, odštěpný závodMladá Boleslav | 24 | 4,0 | 47 | mírný převis | 99 | – |
| Střední škola elektrotechniky a strojírenstvíPraha | 26 | 3,1 | 44 | mírný převis | 42 | – |
| Střední odborná škola logistiky a podnikáníPraha | 30 | 2,8 | 37 | mírný převis | 70 | – |
| Střední průmyslová škola dopravní, a.s.Praha | 46 | 3,9 | 36 | mírný převis | 68 | – |
| Střední škola Edvarda Beneše BřeclavBřeclav · Řízení dopravy a přepravy · internát | 30 | 2,2 | 34 | volné | 43 | 11 |
| Střední škola technická a dopravní Gustava Habrmana Česká TřebováČeská Třebová · internát | 45 | 2,5 | 33 | volné | 73 | – |
| Obchodní akademie a Střední odborná škola logistická, OpavaOpava · internát | 30 | 2,8 | 32 | volné | 60 | 11 |
| Střední škola logistiky a chemie, OlomoucOlomouc · zasilatelství · internát | 29 | 3,8 | 32 | volné | 42 | – |
| Střední škola, BohumínBohumín | 15 | 3,1 | 32 | volné | 56 | – |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Hradec KrálovéHradec Králové · internát | 30 | 2,4 | 31 | volné | 27 | – |
| Střední průmyslová škola dopravní, PlzeňPlzeň · Komplexní logistika · internát | 30 | 1,8 | 30 | volné | 39 | 20 |
| Střední průmyslová škola dopravní, PlzeňPlzeň · Vnitrostátní a mezinárodní autodoprava · internát | 30 | 1,9 | 30 | volné | 39 | 17 |
| Střední škola logistická DaloviceDalovice | 30 | 3,0 | 30 | volné | 48 | – |
| Střední průmyslová škola OtrokoviceOtrokovice · internát | 23 | 2,1 | 29 | volné | 44 | – |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – Provoz a ekonomika dopravy v Česku?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 10 bodů (Střední odborná škola, Frýdek-Místek) po 52 bodů (Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1). U poloviny oborů stačilo nejvýš 29 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Česku nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola dopravní, Praha 1 (Provoz a ekonomika dopravy) – 52 bodů, 2,9 přihlášky na místo; Škoda Auto a.s., Střední odborné učiliště strojírenské, odštěpný závod, Mladá Boleslav (Provoz a ekonomika dopravy) – 47 bodů, 4 přihlášky na místo; Střední škola elektrotechniky a strojírenství, Praha (Provoz a ekonomika dopravy) – 44 bodů, 3,1 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Provoz a ekonomika dopravy v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 15 oborů s 186 místy, nejvíc míst: Soukromá obchodní akademie, spol. s r.o., Žatec (25 míst); Střední průmyslová škola Třineckých železáren (21 míst); Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň (20 míst).
Kolik škol nabízí obor Provoz a ekonomika dopravy v Česku?
Obor Provoz a ekonomika dopravy v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 26 škol s 1 010 místy. Soukromé nebo církevní jsou 4 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.