Obory · přijímačky 2026
Ekonomické a obchodní obory v Ústeckém kraji
Ekonomické a obchodní obory v Ústeckém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 29 škol – dohromady 45 oborů s 1 282 místy.
- Škol
- 29
- 45 oborů · 1 282 míst
- Stačilo bodů – medián
- 21ze 100
- od 13 do 37
- Přihlášek na místo
- 2,3
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 191
- u 21 oborů
Na přijetí stačilo od 13 bodů (Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Rumburk) po 37 bodů (OA a jazyková škola s právem SJZ); u poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 21 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,3 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 21 oborů (191 míst). Soukromé nebo církevní: 10 z 29 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 14 z 29 škol.
Školy a obory v Ústeckém kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| OA a jazyková škola s právem SJZObchodní akademie · Ústí nad Labem | 56 | 4,0 | 37 | mírný převis | 88 | – |
| Evropská obchodní akademie, Děčín IObchodní akademie · Děčín · Sportovní marketing a management | 16 | 3,7 | 36 | mírný převis | ≈ průměr | – |
| Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, TepliceObchodní akademie · Teplice · OA se zaměřením na cizí jazyky · internát | 32 | 5,7 | 36 | mírný převis | 39 | – |
| Soukromá střední odborná škola (1. KŠPA), s.r.o.Ekonomika a podnikání · Litoměřice · Management sportu | 25 | 3,8 | 32 | volné | 70 | – |
| Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učilištěEkonomika a podnikání · Roudnice nad Labem · Obchod | 10 | 3,4 | 27 | volné | 13 | – |
| Střední škola AGC a.s.Ekonomika a podnikání · Teplice · Ekonom a podnikání · internát | 23 | 4,3 | 27 | volné | 87 | – |
| VOŠ,OA,SOŠ a JŠ s pr. SJZ EKONOMEkonomika a podnikání · Litoměřice | 15 | 3,5 | 27 | volné | 74 | – |
| Evropská obchodní akademie, Děčín IObchodní akademie · Děčín · Digitální marketing a komunikace | 16 | 3,4 | 26 | volné | ≈ průměr | – |
| OA a SOŠ zemědělská a ekologickáObchodní akademie · Žatec | 30 | 2,8 | 25 | volné | 32 | – |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyEkonomika a podnikání · Podbořany · internát | 30 | 0,7 | 24 | volné | 1 | 6 |
| Soukromá střední škola pro marketing a ekonomiku podnikání s.r.o.Obchodní akademie · Most | 58 | 3,3 | 21 | volné | 41 | – |
| Střední odborná škola podnikatelská, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Most | 48 | 3,1 | 21 | volné | ≈ průměr | – |
| VOŠ,OA,SOŠ a JŠ s pr. SJZ EKONOMObchodní akademie · Litoměřice | 60 | 1,0 | 21 | volné | 74 | 7 |
| OA a SOŠ generála Františka FajtlaObchodní akademie · Louny · cestovní ruch | 32 | 3,1 | 20 | volné | ≈ podprůměr | 2 |
| Evropská obchodní akademie, Děčín IObchodní akademie · Děčín · Evropský hospodářský asistent | 32 | 2,0 | 18 | volné | ≈ průměr | – |
| Evropská obchodní akademie, Děčín IObchodní akademie · Děčín · Kreativita podnikání | 32 | 2,5 | 18 | volné | ≈ průměr | – |
| Soukromá obchodní akademie, spol. s r.o.Obchodní akademie · Žatec | 25 | 0,9 | 17 | volné | 7 | 20 |
| Střední škola obchodu a služeb, TepliceObchodník · Teplice · 66-51-H/01 Prodavač · internát | 30 | 1,0 | 17 | volné | 24 | 15 |
| SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠObchodní akademie · Chomutov · Sportovní management · internát | 30 | 2,4 | 16 | volné | 12 | – |
| SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠObchodní akademie · Chomutov · internát | 30 | 3,2 | 15 | volné | 12 | – |
| VOŠ ekon., soc. a zdrav., OA, SPgŠ a SZŠObchodní akademie · Most · internát | 60 | 2,5 | 15 | volné | 58 | – |
| Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, KadaňObchodní akademie · Kadaň · internát | 60 | 1,4 | 14 | volné | 1 | 10 |
| Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, RumburkObchodní akademie · Rumburk · internát | 28 | 2,4 | 13 | volné | 4 | 5 |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyProdavačské práce · Podbořany · internát | 16 | 2,3 | bez zkoušky | 1 | – | |
| LITEGRA - Střední škola a Mateřská školaAranžér · Litoměřice | 12 | 2,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| OA a SOŠ generála Františka FajtlaAranžér · Louny | 24 | 2,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| SPŠ a SOŠ gastronomie a služebProdavač · Most | 30 | 1,8 | bez zkoušky | 0 | 9 | |
| SPŠ a SOŠ gastronomie a služebProdavačské práce · Most | 25 | 1,2 | bez zkoušky | 0 | 12 | |
| Střední odborná škola technická a zahradnická, LovosiceOperátor skladování · Vrbičany · internát | 30 | 0,7 | bez zkoušky | 41 | 5 | |
| Střední odborná škola, Litvínov - HamrAranžér · Litvínov · internát | 14 | 4,1 | bez zkoušky | 39 | – | |
| Střední odborná škola, Litvínov - HamrProdavač · Litvínov · internát | 23 | 1,1 | bez zkoušky | 39 | 5 | |
| Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s.r.o.Ekonomika a podnikání · Žatec | 20 | 0,8 | – | ≈ podprůměr | 15 | |
| Střední škola obchodu a služeb s.r.o.Prodavačské práce · Ústí nad Labem | 16 | 1,0 | bez zkoušky | – | 20 | |
| Střední škola obchodu a služeb, TepliceAranžér · Teplice · internát | 12 | 4,5 | bez zkoušky | 24 | – | |
| Střední škola obchodu a služeb, TepliceProdavač · Teplice · internát | 50 | 1,7 | bez zkoušky | 24 | 16 | |
| Střední škola technická, MostOperátor skladování · Most · logistik · internát | 30 | 0,8 | bez zkoušky | 30 | 4 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovOperátor skladování · Kadaň · internát | 30 | 1,5 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 10 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovProdavač · Kadaň · internát | 28 | 1,9 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 15 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovProdavačské práce · Kadaň · běžná třída · internát | 18 | 2,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 1 | |
| Střední škola řemesel a služeb, Děčín IVProdavač · Děčín · internát | 26 | 2,3 | bez zkoušky | 71 | 2 | |
| SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠAranžér · Trmice | 16 | 4,1 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠOperátor skladování · Trmice | 32 | 0,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠProdavač · Trmice | 16 | 2,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠProdavačské práce · Trmice | 24 | 1,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| SŠ zahradnická a zeměděl. A. E. KomerseProdavač · Děčín · internát | 12 | 2,7 | bez zkoušky | 53 | – |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Ústeckém kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Obchodní akademie | 12 | 19 |
| Ekonomika a podnikání | 7 | 27 |
| Prodavač | 7 | bez zkoušky |
| Aranžér | 5 | bez zkoušky |
| Prodavačské práce | 5 | bez zkoušky |
| Operátor skladování | 4 | bez zkoušky |
| Obchodník | 1 | 17 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Ústí nad Labem Kam se dostanu s mými body?
Ekonomické a obchodní obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – ekonomické a obchodní obory v Ústeckém kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 13 bodů (Střední zdravotnická škola a Obchodní akademie, Rumburk) po 37 bodů (OA a jazyková škola s právem SJZ, Ústí nad Labem). U poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Ústeckém kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: OA a jazyková škola s právem SJZ, Ústí nad Labem (Obchodní akademie) – 37 bodů, 4 přihlášky na místo; Evropská obchodní akademie, Děčín I (Obchodní akademie) – 36 bodů, 3,7 přihlášky na místo; Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice (Obchodní akademie) – 36 bodů, 5,7 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – ekonomické a obchodní obory v Ústeckém kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 21 oborů s 191 místy, nejvíc míst: Soukromá obchodní akademie, spol. s r.o., Žatec (20 míst); Střední škola obchodu a služeb s.r.o., Ústí nad Labem (20 míst); Střední škola obchodu a služeb, Teplice (16 míst).
Kolik škol nabízí ekonomické a obchodní obory v Ústeckém kraji?
Ekonomické a obchodní obory v Ústeckém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 29 škol s 1 282 místy. Soukromé nebo církevní jsou 10 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na ekonomické a obchodní obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 24 oborů, 21 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.