Obory · přijímačky 2026
Lycea v Jihočeském kraji
Lycea v Jihočeském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 21 škol – dohromady 24 oborů s 757 místy.
- Škol
- 21
- 24 oborů · 757 míst
- Stačilo bodů – medián
- 34,5ze 100
- od 18 do 66
- Přihlášek na místo
- 2,4
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 155
- u 13 oborů
Na přijetí stačilo od 18 bodů (VOŠ, SPŠ automobilní a technická) po 66 bodů (Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická); u poloviny oborů stačilo nejvýš 34,5 bodu ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2,4 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 13 oborů (155 míst). Soukromé nebo církevní: 3 z 21 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 13 z 21 škol.
Školy a obory v Jihočeském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnickáZdravotnické lyceum · České Budějovice | 30 | 4,8 | 66 | velmi těžké | 71 | – |
| Obchodní akademie, České BudějoviceEkonomické lyceum · České Budějovice | 30 | 3,7 | 60 | těžké | 75 | – |
| Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České BudějoviceLyceum (režim pokusného ověřování) · České Budějovice · Cestovní ruch s rozšířenou výukou cizích jazyků · internát | 30 | 5,3 | 60 | těžké | 68 | – |
| Obchodní akademie, TáborEkonomické lyceum · Tábor | 30 | 3,7 | 58 | těžké | 68 | – |
| Střední škola obchodní, České BudějoviceLyceum (režim pokusného ověřování) · České Budějovice · komunikace a marketing · internát | 30 | 6,1 | 49 | mírný převis | 33 | – |
| Střední průmyslová škola strojní a stavební, TáborTechnické lyceum · Tábor · internát | 60 | 2,3 | 43 | mírný převis | 49 | – |
| Střední škola Jeronýmova České Budějovice, s.r.o.Ekonomické lyceum · České Budějovice | 21 | 2,9 | 43 | mírný převis | 41 | – |
| Biskupské gymnázium J. N. N., církevní ZŠ a ZUŠPedagogické lyceum · České Budějovice · internát | 44 | 3,6 | 42 | mírný převis | ≈ nadprůměr | – |
| Střední odborná škola strojní a elektrotechnická, VelešínTechnické lyceum · Velešín · Kyberbezpečnost a 3D technologie · internát | 30 | 1,4 | 39 | mírný převis | ≈ podprůměr | 15 |
| Střední zdravotnická škola, TáborZdravotnické lyceum · Tábor | 30 | 2,8 | 39 | mírný převis | 32 | – |
| Střední odborná škola ekologická a potravinářská, Veselí nad LužnicíPřírodovědné lyceum · Veselí nad Lužnicí · internát | 30 | 1,1 | 35 | mírný převis | 63 | 20 |
| Waldorfská škola ČB – MŠ, ZŠ a SŠKombinované lyceum · České Budějovice | 30 | 1,8 | 34 | volné | 84 | 5 |
| Střední škola a Jazyk.škola s právem SJZPřírodovědné lyceum · Volyně · internát | 30 | 1,2 | 31 | volné | 1 | 4 |
| Střední škola technická a obchodní, DačiceTechnické lyceum · Dačice · internát | 30 | 0,7 | 31 | volné | 59 | 12 |
| VOŠ, SPŠ a SOŠ řemesel a služebLyceum (režim pokusného ověřování) · Strakonice · internát | 30 | 1,1 | 30 | volné | 52 | 13 |
| OA T. G. Masaryka a JŠ s právem SJZEkonomické lyceum · Jindřichův Hradec | 42 | 2,8 | 29 | volné | 58 | 2 |
| Střední odborná škola strojní a elektrotechnická, VelešínLyceum (režim pokusného ověřování) · Velešín · Ekonomika a marketing · internát | 30 | 0,9 | 27 | volné | ≈ podprůměr | 20 |
| Střední škola a Jazyk.škola s právem SJZLyceum (režim pokusného ověřování) · Volyně · internát | 30 | 2,0 | 27 | volné | 1 | 4 |
| Vyšší odborná škola sociální a Střední pedagogická škola, PrachaticePedagogické lyceum · Prachatice · internát | 30 | 1,8 | 25 | volné | 72 | 16 |
| VOŠ, SŠ, Centrum odborné přípravyLyceum (režim pokusného ověřování) · Sezimovo Ústí · ŠVP: Lyceum - trendy v moderním marketingu sportu. · internát | 30 | 1,8 | 23 | volné | 32 | – |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, TáborLyceum (režim pokusného ověřování) · Tábor · internát | 30 | 1,7 | 20 | volné | 39 | 21 |
| VOŠ, SPŠ automobilní a technickáTechnické lyceum · České Budějovice · internát | 30 | 2,6 | 18 | volné | 73 | 8 |
| Gymnázium, PrachaticeTechnické lyceum · Prachatice · CONSTATIA - SAPIENTIA - PIETAS - VIRTUS | 20 | 0,9 | – | ≈ průměr | 15 | |
| VOŠ, SŠ, Centrum odborné přípravyTechnické lyceum · Sezimovo Ústí · ŠVP: Lyceum moderních technologií · internát | 30 | 0,9 | – | 32 | – |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Jihočeském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Lyceum (režim pokusného ověřování) | 7 | 27 |
| Technické lyceum | 6 | 35 |
| Ekonomické lyceum | 4 | 50,5 |
| Pedagogické lyceum | 2 | 33,5 |
| Přírodovědné lyceum | 2 | 33 |
| Zdravotnické lyceum | 2 | 52,5 |
| Kombinované lyceum | 1 | 34 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města České Budějovice Kam se dostanu s mými body?
Lycea v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – lycea v Jihočeském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 18 bodů (VOŠ, SPŠ automobilní a technická, České Budějovice) po 66 bodů (Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická, České Budějovice). U poloviny oborů stačilo nejvýš 34,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Jihočeském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická, České Budějovice (Zdravotnické lyceum) – 66 bodů, 4,8 přihlášky na místo; Obchodní akademie, České Budějovice (Ekonomické lyceum) – 60 bodů, 3,7 přihlášky na místo; Střední škola a Vyšší odborná škola cestovního ruchu, České Budějovice (Lyceum (režim pokusného ověřování)) – 60 bodů, 5,3 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – lycea v Jihočeském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 13 oborů s 155 místy, nejvíc míst: Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Tábor (21 míst); Střední odborná škola ekologická a potravinářská, Veselí nad Lužnicí (20 míst); Střední odborná škola strojní a elektrotechnická, Velešín (20 míst).
Kolik škol nabízí lycea v Jihočeském kraji?
Lycea v Jihočeském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 21 škol s 757 místy. Soukromé nebo církevní jsou 3 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.