Obory · přijímačky 2026
Lycea v Praze
Lycea v Praze v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 29 škol – dohromady 34 oborů s 1 380 místy.
- Škol
- 29
- 34 oborů · 1 380 míst
- Stačilo bodů – medián
- 53,5ze 100
- od 13 do 79
- Přihlášek na místo
- 3,3
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 210
- u 10 oborů
Na přijetí stačilo od 13 bodů (Obchodní akademie Praha, s.r.o.) po 79 bodů (Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4); u poloviny oborů stačilo nejvýš 53,5 bodu ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 3,3 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 10 oborů (210 míst). Soukromé nebo církevní: 12 z 29 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 2 z 29 škol.
Školy a obory v Praze
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4Zdravotnické lyceum · Praha | 28 | 6,8 | 79 | velmi těžké | 92 | – |
| Obchodní akademie, Praha 10Ekonomické lyceum · Praha | 60 | 4,2 | 66 | velmi těžké | 96 | – |
| Obchodní akademie, Praha 3Ekonomické lyceum · Praha · Sportovněmanažerské lyceum | 30 | 4,8 | 66 | velmi těžké | 88 | – |
| VOŠ ped. a soc., SOŠ ped. a GymnáziumPedagogické lyceum · Praha | 59 | 4,4 | 66 | velmi těžké | 99 | – |
| Střední zdravotnická školaZdravotnické lyceum · Praha | 56 | 4,1 | 64 | těžké | 88 | – |
| Českoslovanská AO Dr. E. Beneše, SOŠEkonomické lyceum · Praha | 120 | 5,4 | 63 | těžké | 83 | – |
| Obchodní akademie, Praha 10Lyceum (režim pokusného ověřování) · Praha | 30 | 3,5 | 62 | těžké | 96 | – |
| Obchodní akademie, Praha 3Lyceum (režim pokusného ověřování) · Praha · Lyceum OA Kubelíkova | 30 | 3,8 | 62 | těžké | 88 | – |
| SPŠ strojnická, škola hl.m. PrahyTechnické lyceum · Praha | 30 | 4,1 | 62 | těžké | 57 | – |
| SPŠ, SOŠ a G, Praha 2, Podskalská 10Přírodovědné lyceum · Praha | 30 | 5,1 | 62 | těžké | 78 | – |
| Střední škola - Waldorfské lyceumKombinované lyceum · Praha | 32 | 3,5 | 62 | těžké | 99 | – |
| Smíchovská střední školaLyceum (režim pokusného ověřování) · Praha | 32 | 4,9 | 58 | těžké | 98 | 16 |
| Křesťanská střední škola, základní škola a mateřská škola ElijášKombinované lyceum · Praha | 19 | 4,3 | 57 | těžké | ≈ nadprůměr | – |
| Obchodní akademie DušníEkonomické lyceum · Praha | 60 | 4,0 | 57 | těžké | 93 | – |
| Obchodní akademie a Gymnázium BubenečEkonomické lyceum · Praha | 30 | 4,7 | 57 | těžké | 89 | – |
| Střední škola obchodníEkonomické lyceum · Praha | 60 | 1,9 | 56 | mírný převis | 44 | 47 |
| Střední průmyslová škola sdělovací techniky, Praha 1Technické lyceum · Praha | 90 | 2,8 | 51 | mírný převis | 86 | – |
| Českoslovanská AO Dr. E. Beneše, SOŠLyceum (režim pokusného ověřování) · Praha · Finance v digitální době | 30 | 3,3 | 51 | těžké | 83 | – |
| Obchodní akademie VinohradskáEkonomické lyceum · Praha | 30 | 7,4 | 48 | mírný převis | 79 | – |
| Evangelická akademie - pedagogické lyceum a střední odborná školaPedagogické lyceum · Praha | 28 | 4,0 | 44 | mírný převis | 23 | – |
| Naše lyceum - střední škola s.r.o.Kombinované lyceum · Praha | 22 | 2,9 | 42 | mírný převis | 73 | – |
| Střední odborná škola logistiky a podnikáníLyceum (režim pokusného ověřování) · Praha · Lyceum | 30 | 2,6 | 42 | mírný převis | 70 | – |
| Střední odborná škola uměleckořemeslná s.r.o.Kombinované lyceum · Praha · internát | 25 | 1,3 | 41 | mírný převis | 96 | 18 |
| Střední škola hotelnictví a gastronomie SČMSD Praha, s.r.o.Ekonomické lyceum · Praha | 30 | 1,6 | 35 | mírný převis | 18 | 14 |
| Futurum - Základní škola, Střední škola a Gymnázium, s.r.o.Lyceum (režim pokusného ověřování) · Praha · Lyceum v oboru humanitních a společenských věd | 84 | 1,6 | 34 | volné | 42 | 30 |
| ScioŠkola Žižkov - střední škola, s.r.o.Pedagogické lyceum · Praha · Škola kterou tvoří studenti | 38 | 3,1 | 32 | volné | 79 | 4 |
| Střední průmyslová škola a Gymnázium Na TřebešíněTechnické lyceum · Praha · internát | 30 | 2,7 | 30 | volné | 29 | – |
| Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o.Ekonomické lyceum · Praha · sportovní management | 20 | 4,0 | 29 | volné | 28 | – |
| Futurum - Základní škola, Střední škola a Gymnázium, s.r.o.Pedagogické lyceum · Praha · akademické | 82 | 1,1 | 25 | volné | 42 | 30 |
| GAELY - střední škola, s.r.o.Ekonomické lyceum · Praha | 30 | 0,8 | 20 | volné | – | 22 |
| Obchodní akademie Praha, s.r.o.Lyceum (režim pokusného ověřování) · Praha · Business - Satalice | 26 | 1,0 | 20 | volné | 61 | – |
| Obchodní akademie Praha, s.r.o.Lyceum (režim pokusného ověřování) · Praha · Business - Vinohrady | 26 | 0,9 | 13 | volné | 61 | – |
| Heřmánek Praha, základní škola, gymnázium a střední pedagogická školaPedagogické lyceum · Praha | 30 | 0,7 | – | – | 10 | |
| Střední průmyslová škola dopravní, a.s.Technické lyceum · Praha | 23 | 0,7 | – | 68 | 19 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Praze.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Ekonomické lyceum | 10 | 56,5 |
| Lyceum (režim pokusného ověřování) | 7 | 46,5 |
| Pedagogické lyceum | 5 | 38 |
| Kombinované lyceum | 4 | 49,5 |
| Technické lyceum | 4 | 51 |
| Zdravotnické lyceum | 2 | 71,5 |
| Přírodovědné lyceum | 1 | 62 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Praha Kam se dostanu s mými body?
Lycea v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – lycea v Praze?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 13 bodů (Obchodní akademie Praha, s.r.o.) po 79 bodů (Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4). U poloviny oborů stačilo nejvýš 53,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Praze nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola, Praha 4 (Zdravotnické lyceum) – 79 bodů, 6,8 přihlášky na místo; Obchodní akademie, Praha 10 (Ekonomické lyceum) – 66 bodů, 4,2 přihlášky na místo; Obchodní akademie, Praha 3 (Ekonomické lyceum) – 66 bodů, 4,8 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – lycea v Praze?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 10 oborů s 210 místy, nejvíc míst: Střední škola obchodní, Praha (47 míst); Futurum - Základní škola, Střední škola a Gymnázium, s.r.o., Praha (30 míst); Futurum - Základní škola, Střední škola a Gymnázium, s.r.o., Praha (30 míst).
Kolik škol nabízí lycea v Praze?
Lycea v Praze v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 29 škol s 1 380 místy. Soukromé nebo církevní jsou 12 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.