Obory · přijímačky 2026
Lycea v Jihomoravském kraji
Lycea v Jihomoravském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 38 škol – dohromady 44 oborů s 1 347 místy.
- Škol
- 38
- 44 oborů · 1 347 míst
- Stačilo bodů – medián
- 39ze 100
- od 15 do 70
- Přihlášek na místo
- 2,9
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 247
- u 19 oborů
Na přijetí stačilo od 15 bodů (Hotelová škola s.r.o.) po 70 bodů (Cyrilometodějské gymnázium, SPedŠ a MŠ Brno); u poloviny oborů stačilo nejvýš 39 bodů ze 100. Na jedno místo připadlo v průměru 2,9 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 19 oborů (247 míst). Soukromé nebo církevní: 11 z 38 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 19 z 38 škol.
Školy a obory v Jihomoravském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cyrilometodějské gymnázium, SPedŠ a MŠ BrnoPedagogické lyceum · Brno | 29 | 5,5 | 70 | velmi těžké | 100 | – |
| Střední průmyslová škola stavební BrnoTechnické lyceum · Brno | 30 | 4,0 | 64 | těžké | 82 | – |
| Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Brno, SokolskáTechnické lyceum · Brno | 60 | 3,3 | 63 | těžké | 75 | – |
| Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno, KotlářskáEkonomické lyceum · Brno | 90 | 4,9 | 61 | těžké | 92 | – |
| Střední zdravotnická škola Brno, JaselskáZdravotnické lyceum · Brno · internát | 60 | 5,2 | 59 | těžké | 61 | – |
| Střední průmyslová škola Brno, PurkyňovaTechnické lyceum · Brno | 28 | 2,7 | 57 | mírný převis | 73 | – |
| Střední pedagogická škola BoskovicePedagogické lyceum · Boskovice · internát | 29 | 2,9 | 54 | těžké | 88 | – |
| Střední škola technická a ekonomická Brno, OlomouckáEkonomické lyceum · Brno | 30 | 3,1 | 54 | těžké | 79 | – |
| Střední škola technická a ekonomická Brno, OlomouckáTechnické lyceum · Brno | 30 | 3,7 | 54 | těžké | 79 | – |
| Gy, SPgŠ, OA a JŠ s právem státní JZPedagogické lyceum · Znojmo · internát | 30 | 4,3 | 53 | těžké | 82 | – |
| Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Brno, SokolskáEkonomické lyceum · Brno | 30 | 3,6 | 51 | těžké | 75 | – |
| Obchodní akademie a střední škola polytechnická Veselí nad MoravouPedagogické lyceum · Veselí nad Moravou | 30 | 4,2 | 50 | těžké | 85 | – |
| Střední zahradnická škola RajhradPřírodovědné lyceum · Želešice · internát | 30 | 2,0 | 50 | mírný převis | 35 | 11 |
| Střední škola Edvarda Beneše BřeclavTechnické lyceum · Břeclav · internát | 20 | 2,2 | 48 | mírný převis | 43 | 10 |
| Střední škola Edvarda Beneše BřeclavEkonomické lyceum · Břeclav · internát | 30 | 3,2 | 45 | mírný převis | 43 | 14 |
| Střední průmyslová škola chemická a gymnázium Brno, VranovskáPřírodovědné lyceum · Brno | 30 | 5,8 | 42 | mírný převis | 86 | – |
| Střední odborná škola MORAVAPedagogické lyceum · Brno | 17 | 4,4 | 41 | mírný převis | 73 | – |
| Církevní střední zdravotnická škola s.r.o.Zdravotnické lyceum · Brno | 28 | 2,8 | 40 | mírný převis | 80 | – |
| Střední škola a vyšší odborná škola informatiky a financí BrnoTechnické lyceum · Brno · internát | 30 | 1,6 | 40 | mírný převis | 44 | 18 |
| Střední škola Edvarda Beneše BřeclavPedagogické lyceum · Břeclav · internát | 30 | 4,3 | 39 | mírný převis | 43 | – |
| Waldorfská škola Brno - střední škola, základní škola a mateřská školaKombinované lyceum · Brno | 30 | 1,7 | 38 | mírný převis | 67 | 4 |
| Gymnázium a střední odborná škola zdravotnická a ekonomická VyškovLyceum (režim pokusného ověřování) · Vyškov | 22 | 2,8 | 37 | mírný převis | 34 | – |
| Střední škola průmyslová a umělecká HodonínTechnické lyceum · Hodonín · internát | 30 | 2,6 | 37 | mírný převis | 83 | 7 |
| Střední škola grafická BrnoTechnické lyceum · Brno | 30 | 0,6 | 35 | mírný převis | 25 | 23 |
| Gy, OA a JŠ s právem státní JZEkonomické lyceum · Hodonín | 30 | 3,3 | 34 | volné | ≈ nadprůměr | – |
| Obchodní akademie ELDOEkonomické lyceum · Brno · Marketinková komunikace · internát | 23 | 3,7 | 34 | volné | 72 | – |
| Střední škola StrážniceTechnické lyceum · Strážnice · Vývoj IT a průmyslových aplikací · internát | 30 | 2,5 | 34 | volné | 47 | 2 |
| Obchodní akademie ELDOPedagogické lyceum · Brno · internát | 52 | 2,5 | 33 | volné | 72 | – |
| Obchodní akademie a střední zdravotnická škola BlanskoEkonomické lyceum · Blansko · internát | 30 | 3,3 | 31 | volné | 41 | – |
| Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Znojmo, s.r.o.Lyceum (režim pokusného ověřování) · Znojmo · Lyceum | 30 | 1,9 | 31 | volné | 42 | 5 |
| Gy, SPgŠ, OA a JŠ s právem státní JZTechnické lyceum · Znojmo · internát | 30 | 2,4 | 30 | volné | 82 | – |
| Střední škola Brno, CharbulovaEkonomické lyceum · Brno | 30 | 2,3 | 30 | volné | 34 | 12 |
| Střední škola a Vyšší odborná škola tradičních řemesel s.r.o.Lyceum (režim pokusného ověřování) · Brno · internát | 23 | 2,0 | 30 | volné | 36 | 16 |
| Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský KrumlovTechnické lyceum · Moravský Krumlov · internát | 30 | 1,0 | 28 | volné | ≈ podprůměr | 20 |
| Střední škola André Citroëna BoskoviceLyceum (režim pokusného ověřování) · Boskovice · internát | 24 | 1,8 | 25 | volné | 57 | 13 |
| Střední škola strojírenská a elektrotechnická BrnoTechnické lyceum · Brno · Strojírenství a elektrotechnika · internát | 28 | 0,8 | 24 | volné | 2 | 22 |
| Střední odborná škola EDUCAnet BrnoEkonomické lyceum · Brno · internát | 24 | 1,8 | 22 | volné | 71 | 8 |
| Hotelová škola s.r.o.Lyceum (režim pokusného ověřování) · Brno · Cestovní ruch a rozvoj regionů · internát | 30 | 1,0 | 15 | volné | 54 | 20 |
| Střední škola Gemini BrnoPedagogické lyceum · Brno · internát | 14 | 0,9 | 15 | volné | 30 | 4 |
| Montessori MŠ a ZŠ Perlička a SŠ, s.r.o.Kombinované lyceum · Brno | 20 | 0,9 | – | – | – | |
| Střední škola a základní škola TišnovTechnické lyceum · Tišnov | 30 | 0,5 | – | – | 19 | |
| Střední škola cestovního ruchu a gastronomie, s.r.o.Ekonomické lyceum · Blansko · Řízení a provoz hotelu · internát | 30 | 0,6 | – | ≈ podprůměr | 19 | |
| Střední škola technická a gastronomická BlanskoTechnické lyceum · Blansko · internát | 30 | 1,0 | – | 3 | – | |
| Základní škola a Střední škola CoLibriKombinované lyceum · Tišnov | 6 | 1,2 | – | – | – |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Jihomoravském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Technické lyceum | 14 | 38,5 |
| Ekonomické lyceum | 10 | 34 |
| Pedagogické lyceum | 8 | 45,5 |
| Lyceum (režim pokusného ověřování) | 5 | 30 |
| Kombinované lyceum | 3 | 38 |
| Přírodovědné lyceum | 2 | 46 |
| Zdravotnické lyceum | 2 | 49,5 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Brno Kam se dostanu s mými body?
Lycea v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – lycea v Jihomoravském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 15 bodů (Hotelová škola s.r.o., Brno) po 70 bodů (Cyrilometodějské gymnázium, SPedŠ a MŠ Brno). U poloviny oborů stačilo nejvýš 39 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Jihomoravském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Cyrilometodějské gymnázium, SPedŠ a MŠ Brno (Pedagogické lyceum) – 70 bodů, 5,5 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola stavební Brno (Technické lyceum) – 64 bodů, 4 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola Brno, Sokolská (Technické lyceum) – 63 bodů, 3,3 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – lycea v Jihomoravském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 19 oborů s 247 místy, nejvíc míst: Střední škola grafická Brno (23 míst); Střední škola strojírenská a elektrotechnická Brno (22 míst); Střední škola dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov (20 míst).
Kolik škol nabízí lycea v Jihomoravském kraji?
Lycea v Jihomoravském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 38 škol s 1 347 místy. Soukromé nebo církevní jsou 11 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.