Obory · přijímačky 2026 · celé Česko
Obráběč kovů v Česku
Obor Obráběč kovů v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 74 škol – dohromady 1 450 míst.
- Škol
- 74
- 74 oborů · 1 450 míst
- Bez jednotné zkoušky
- 74
- z 74 oborů
- Přihlášek na místo
- 1,1
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 536
- u 60 oborů
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z nich, školy přijímají podle vlastních kritérií. Na jedno místo připadlo v průměru 1,1 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 60 oborů (536 míst). Soukromé nebo církevní: 10 z 74 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 50 z 74 škol.
Obráběč kovů podle krajů
Školy a obory v 1. kole přijímaček 2026. Medián = u poloviny oborů stačilo nejvýš tolik bodů.
| Kraj | Škol | Oborů | Míst | Stačilo bodů (medián) | Přihlášek na místo | Volná místa ve 2. kole |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Jihočeský kraj | 5 | 5 | 126 | – | 0,6 | 29 |
| Jihomoravský kraj | 7 | 7 | 137 | – | 1,3 | 39 |
| Karlovarský kraj | 1 | 1 | 30 | – | 1,4 | 21 |
| Kraj Vysočina | 7 | 7 | 116 | – | 1,2 | 27 |
| Královéhradecký kraj | 4 | 4 | 60 | – | 0,8 | 17 |
| Liberecký kraj | 4 | 4 | 48 | – | 1,9 | 10 |
| Moravskoslezský kraj | 10 | 10 | 199 | – | 0,9 | 114 |
| Olomoucký kraj | 9 | 9 | 178 | – | 1,1 | 66 |
| Pardubický kraj | 4 | 4 | 94 | – | 0,8 | 44 |
| Plzeňský kraj | 5 | 5 | 168 | – | 1,3 | 48 |
| Středočeský kraj | 2 | 2 | 27 | – | 1,4 | 15 |
| Ústecký kraj | 8 | 8 | 160 | – | 1,1 | 61 |
| Zlínský kraj | 8 | 8 | 107 | – | 1,2 | 45 |
Nejvíc bodů na přijetí
Nejtěžší přijetí v Česku
Obory s nejvyšším počtem bodů posledního přijatého v 1. kole.
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Gymnázium, SOŠ a VOŠLedeč nad Sázavou · internát | 24 | 0,5 | bez zkoušky | 57 | 4 | |
| Integrovaná střední škola technická a ekonomická SokolovSokolov · internát | 30 | 1,4 | bez zkoušky | 12 | 21 | |
| MESIT střední školaUherské Hradiště | 8 | 1,3 | bez zkoušky | 97 | 4 | |
| Obchodní akademie a střední škola polytechnická Veselí nad MoravouVeselí nad Moravou | 24 | 0,9 | bez zkoušky | 85 | – | |
| Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola, TurnovTurnov · internát | 20 | 2,0 | bez zkoušky | 38 | 5 | |
| SOŠ průmyslová a SOU strojírenskéProstějov | 12 | 0,6 | bez zkoušky | 43 | 10 | |
| SPŠ stavební a SOŠ stavební a technickáÚstí nad Labem · Obráběč kovů a obsluha CNC strojů · internát | 24 | 0,5 | bez zkoušky | 9 | 22 | |
| SPŠ strojnická a SOŠ profesora ŠvejcaraPlzeň | 60 | 1,2 | bez zkoušky | 64 | – | |
| SPŠ, Odborná škola a Základní školaNové Město nad Metují · internát | 24 | 0,6 | bez zkoušky | 10 | 5 | |
| SPŠ, SOŠ a SOUHradec Králové · internát | 12 | 1,1 | bez zkoušky | 43 | – | |
| Sigmundova střední škola strojírenská, LutínLutín · Obráběč kovů CNC · internát | 60 | 0,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 18 | |
| Střední odborná škola Jana Tiraye Velká BítešVelká Bíteš | 18 | 1,5 | bez zkoušky | 7 | 6 | |
| Střední odborná škola Josefa Sousedíka VsetínVsetín | 12 | 1,8 | bez zkoušky | 4 | 6 | |
| Střední odborná škola a Gymnázium Staré MěstoStaré Město · internát | 23 | 0,8 | bez zkoušky | 8 | 19 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Kuřim, s.r.o.Kuřim | 10 | 1,1 | bez zkoušky | 2 | 8 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Související
Časté otázky
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – Obráběč kovů v Česku?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 60 oborů s 536 místy, nejvíc míst: Střední škola, Rokycany (27 míst); Střední průmyslová škola Třineckých železáren (23 míst); Střední škola a Vyšší odborná škola, Kopřivnice (23 míst).
Kolik škol nabízí obor Obráběč kovů v Česku?
Obor Obráběč kovů v Česku v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 74 škol s 1 450 místy. Soukromé nebo církevní jsou 10 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na obor Obráběč kovů přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky nevyžadoval žádný z 74 oborů. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.