Obory · přijímačky 2026
Zemědělské a lesnické obory ve Středočeském kraji
Zemědělské a lesnické obory ve Středočeském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 18 škol – dohromady 47 oborů s 885 místy.
- Škol
- 18
- 47 oborů · 885 míst
- Stačilo bodů – medián
- 26,5ze 100
- od 14 do 39
- Přihlášek na místo
- 2,1
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 235
- u 31 oborů
Na přijetí stačilo od 14 bodů (Česká zahrad. akademie Mělník - SŠ a VOŠ) po 39 bodů (Střední lesnická škola a Střední odborné učiliště, Křivoklát); u poloviny oborů stačilo nejvýš 26,5 bodu ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 32 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,1 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 31 oborů (235 míst). Všechny školy jsou veřejné. Internát nebo domov mládeže uvádí 14 z 18 škol.
Školy a obory ve Středočeském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední lesnická škola a Střední odborné učiliště, KřivoklátLesnictví · Křivoklát · internát | 16 | 3,9 | 39 | mírný převis | 70 | – |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, BenešovAgropodnikání · Benešov · Podnikání v precizním zemědělství | 10 | 2,4 | 36 | mírný převis | 64 | – |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, BenešovAgropodnikání · Benešov · Chov koní a jezdectví | 10 | 4,0 | 36 | mírný převis | 64 | – |
| Střední zemědělská škola a Základní školaAgropodnikání · Brandýs nad Labem-Stará Boleslav · Chov koní a jezdectví | 15 | 2,5 | 35 | mírný převis | 30 | – |
| Masarykova obch. a zeměděl. akademie Rakovník, SOŠAgropodnikání · Rakovník | 30 | 1,7 | 31 | volné | 44 | 19 |
| Masarykova obch. a zeměděl. akademie Rakovník, SOŠChovatelství · Rakovník | 30 | 2,5 | 30 | volné | 44 | 3 |
| Střední zemědělská škola a Střední odborná škola PoděbradyAgropodnikání · Poděbrady · internát | 30 | 3,2 | 28 | volné | 58 | – |
| Střední zemědělská škola a Střední odborné učiliště ČáslavAgropodnikání · Čáslav · Moderní zemědělství a nové technologie · internát | 30 | 1,3 | 25 | volné | ≈ podprůměr | 12 |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, BenešovZahradnictví · Benešov · Tvorba a údržba zeleně | 10 | 1,8 | 25 | volné | 64 | 2 |
| Střední zemědělská škola a Základní školaAgropodnikání · Brandýs nad Labem-Stará Boleslav | 15 | 3,5 | 24 | volné | 30 | – |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, BenešovAgropodnikání · Benešov · Mechanizace v precizním zemědělství | 10 | 2,3 | 23 | volné | 64 | – |
| Střední zemědělská škola a Střední odborné učiliště ČáslavAgropodnikání · Čáslav · Chovatelství · internát | 30 | 2,7 | 22 | volné | ≈ podprůměr | 5 |
| Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, BřezniceAgropodnikání · Březnice · internát | 30 | 0,9 | 22 | volné | 3 | 23 |
| Česká zahrad. akademie Mělník - SŠ a VOŠZahradnictví · Mělník · internát | 60 | 1,8 | 14 | volné | 2 | 12 |
| SPŠ strojírenská a JŠ s právem SJZZahradník · Kolín | 12 | 4,5 | bez zkoušky | 21 | 3 | |
| Střední lesnická škola a Střední odborné učiliště, KřivoklátLesní mechanizátor · Křivoklát · internát | 16 | 2,9 | bez zkoušky | 70 | – | |
| Střední lesnická škola a Střední odborné učiliště, KřivoklátOpravář lesnických strojů · Křivoklát · internát | 8 | 3,5 | bez zkoušky | 70 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učilištěZemědělec – farmář · Horky nad Jizerou · internát | 23 | 2,6 | bez zkoušky | 9 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Městec KrálovéOpravářské práce · Městec Králové · internát | 12 | 1,1 | bez zkoušky | 98 | 4 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Městec KrálovéZahradník · Městec Králové · internát | 11 | 2,2 | bez zkoušky | 98 | 5 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, NymburkOpravář zemědělských strojů · Nymburk · internát | 24 | 3,2 | bez zkoušky | ≈ průměr | – | |
| Střední odborné učilištěOpravář zemědělských strojů · Dobříš · internát | 23 | 1,3 | bez zkoušky | 46 | 14 | |
| Střední odborné učilištěOpravář zemědělských strojů · Loukovec · internát | 30 | 1,7 | bez zkoušky | – | 11 | |
| Střední odborné učilištěOpravářské práce · Loukovec · internát | 12 | 2,0 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední odborné učiliště, LiběchovOpravář zemědělských strojů · Liběchov · internát | 30 | 1,0 | bez zkoušky | – | 4 | |
| Střední odborné učiliště, LiběchovOpravářské práce · Liběchov · opravářské práce -práce v outoservisu · internát | 14 | 1,2 | bez zkoušky | – | 7 | |
| Střední odborné učiliště, LiběchovZahradnické práce · Liběchov · internát | 14 | 1,4 | bez zkoušky | – | 4 | |
| Střední odborné učiliště, LiběchovZahradník · Liběchov · internát | 15 | 1,4 | bez zkoušky | – | 8 | |
| Střední odborné učiliště, Nové StrašecíOpravář zemědělských strojů · Nové Strašecí · internát | 48 | 1,7 | bez zkoušky | 94 | 9 | |
| Střední odborné učiliště, Nové StrašecíZahradník · Nové Strašecí · internát | 12 | 2,7 | bez zkoušky | 94 | – | |
| Střední odborné učiliště, SedlčanyOpravář zemědělských strojů · Sedlčany · internát | 17 | 1,7 | bez zkoušky | – | 5 | |
| Střední odborné učiliště, SedlčanyZahradnické práce · Sedlčany · internát | 6 | 2,2 | bez zkoušky | – | 3 | |
| Střední odborné učiliště, SedlčanyZahradník · Sedlčany · internát | 24 | 1,0 | bez zkoušky | – | 12 | |
| Střední zemědělská škola a Střední odborné učiliště ČáslavOpravář zemědělských strojů · Čáslav · internát | 24 | 2,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 1 | |
| Střední zemědělská škola a Střední odborné učiliště ČáslavOpravářské práce · Čáslav · internát | 8 | 1,4 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 4 | |
| Střední zemědělská škola a Střední odborné učiliště ČáslavZahradnické práce · Čáslav · internát | 8 | 1,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 1 | |
| Střední zemědělská škola a Střední odborné učiliště ČáslavZahradník · Čáslav · internát | 23 | 0,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 14 | |
| Střední zemědělská škola a Střední odborné učiliště ČáslavZemědělec – farmář · Čáslav · internát | 30 | 2,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 10 | |
| Střední škola a Základní škola JeseniceZahradnické práce · Jesenice · Obor pro absolventy škol zřízených podle §16, ods. 9, ŠZ (mentální postižení). Základem studia je zvládnutí pěstování všech druhů rostlin, od květin přes ovoce, zeleninu až po okrasné dřeviny. · internát | 7 | 0,7 | bez zkoušky | – | 5 | |
| Střední škola a Základní škola JeseniceZahradník · Jesenice · Obor vychází z osvojení základních poznatků oboru Zahradník s důrazem na zvládnutí floristických činností. Obsahuje odborné zahradnické práce při ošetřování rostlin a další speciální činnosti. · internát | 15 | 1,1 | bez zkoušky | – | 9 | |
| Střední škola a Základní škola JeseniceZemědělec – farmář · Jesenice · Žáci oboru se seznamují s technologickými postupy jak v rostlinné, tak v živočišné výrobě. Učí se rozumět zvířatům i rostlinám tak, aby jim dokázali zajistit co nejlepší životní podmínky a tím dosáhli co nejlepších hospodářských výsledků. · internát | 15 | 0,9 | bez zkoušky | – | 10 | |
| Střední škola a Základní škola JeseniceZemědělské práce · Jesenice · Obor pro absolventy škol zřízených podle §16, ods. 9, ŠZ (mentální postižení). Žáci se během studia připravují pro práce spojené s provozem zemědělské farmy, a to v rostlinné i živočišné oblasti a pro práce s mechanizačními prostředky. · internát | 7 | 0,7 | bez zkoušky | – | 3 | |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, BenešovJezdec a chovatel koní · Benešov | 10 | 5,0 | bez zkoušky | 64 | – | |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, BenešovZahradnictví · Benešov · Design městské zeleně | 11 | 1,5 | – | 64 | 7 | |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, BenešovZahradník · Benešov | 10 | 3,7 | bez zkoušky | 64 | – | |
| Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, BenešovZemědělec – farmář · Benešov | 10 | 5,6 | bez zkoušky | 64 | – | |
| Česká zahrad. akademie Mělník - SŠ a VOŠZahradník · Mělník · internát | 30 | 2,6 | bez zkoušky | 2 | 6 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek ve Středočeském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Agropodnikání | 6 | 26,5 |
| Zahradník | 9 | bez zkoušky |
| Opravář zemědělských strojů | 7 | bez zkoušky |
| Opravářské práce | 4 | bez zkoušky |
| Zahradnické práce | 4 | bez zkoušky |
| Zemědělec – farmář | 4 | bez zkoušky |
| Zahradnictví | 2 | 19,5 |
| Chovatelství | 1 | 30 |
| Jezdec a chovatel koní | 1 | bez zkoušky |
| Lesnictví | 1 | 39 |
| Lesní mechanizátor | 1 | bez zkoušky |
| Opravář lesnických strojů | 1 | bez zkoušky |
| Zemědělské práce | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Praha Kam se dostanu s mými body?
Zemědělské a lesnické obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – zemědělské a lesnické obory ve Středočeském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 14 bodů (Česká zahrad. akademie Mělník - SŠ a VOŠ) po 39 bodů (Střední lesnická škola a Střední odborné učiliště, Křivoklát). U poloviny oborů stačilo nejvýš 26,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je ve Středočeském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední lesnická škola a Střední odborné učiliště, Křivoklát (Lesnictví) – 39 bodů, 3,9 přihlášky na místo; Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Benešov (Agropodnikání) – 36 bodů, 2,4 přihlášky na místo; Střední zemědělská škola a Základní škola, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav (Agropodnikání) – 35 bodů, 2,5 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – zemědělské a lesnické obory ve Středočeském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 31 oborů s 235 místy, nejvíc míst: Vyšší odborná škola a Střední odborná škola, Březnice (23 míst); Masarykova obch. a zeměděl. akademie Rakovník, SOŠ (19 míst); Střední odborné učiliště, Dobříš (14 míst).
Kolik škol nabízí zemědělské a lesnické obory ve Středočeském kraji?
Zemědělské a lesnické obory ve Středočeském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 18 škol s 885 místy. Všechny jsou veřejné.
Dělá se na zemědělské a lesnické obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 15 oborů, 32 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.