Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium, Kadaň
Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Kadaň: v roce 2026 129 přihlášek na 60 míst, přijato 52. Nejnižší výsledek přijatého byl 27 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 2,2
- 129 přihlášek, 60 míst
- Přijato v 1. kole
- 52
- 40 % přihlášek
- Stačilo bodů (2026)
- 27ze 100
- volné
- Průměr přijatých
- 57bodů
- 59. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2026: nejméně 27, v průměru 57, nejvíc 91 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 27 | 57 | 60 | 129 | 2,2 | 13,5 | 61 |
| 2025 | 49 | 64 | 30 | 162 | 5,4 | 53,7 | 63,3 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 60,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 62,8 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 56,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 65,5 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 65,3 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 65,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 60 | 129 | 47 | 52 | 27 | 57 | 14. |
| 2025, 1. kolo | 30 | 162 | 59 | 30 | 49 | 64 | 54. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 76 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – Mládí v dobrých rukou
Přijatí v 2024: nejméně 26, v průměru 57, nejvíc 94 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 26 | 56,7 | 64 | 177 | 2,8 | 10,2 | 57 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 60,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 62,8 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 56,6 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 65,5 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 65,3 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 65,1 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024, 1. kolo | 64 | 177 | 53 | 61 | 26 | 57 | 10. |
Nepřijati v 1. kole 2024: 115 přijato na školu s vyšší prioritou, 0 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium Chomutov – Gymnázium62
- Gymnázium a Střední odborná škola, Klášterec nad Ohří – Gymnázium44
- Městské gymnázium a Základní škola Jirkov – Gymnázium33
- Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň – Obchodní akademie18
- SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠ – Obchodní akademie9
- Gymnázium, Žatec – Gymnázium8
- Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň – Stavebnictví7
- SOŠ energetická a stavební, OA a SZŠ – Praktická sestra6
- VOŠ ekon., soc. a zdrav., OA, SPgŠ a SZŠ – Pedagogické lyceum6
- Gymnázium a Střední odborná škola, Klášterec nad Ohří – Sociální činnost5
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.