Gymnázium · 79-41-K/41
Gymnázium – Gymnázium Boskovice
Obor Gymnázium na škole Gymnázium Boskovice: v roce 2025 132 přihlášek na 60 míst, přijato 60. Nejnižší výsledek přijatého byl 62 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 2,2
- 132 přihlášek, 60 míst
- Přijato v 1. kole
- 60
- 45 % přihlášek
- Stačilo bodů (2025)
- 62ze 100
- velmi těžké
- Průměr přijatých
- 76bodů
- 91. percentil
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium
Přijatí v 2025: nejméně 62, v průměru 76, nejvíc 91 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 62 | 76 | 60 | 132 | 2,2 | 75,2 | 83,7 |
| 2024 | 72 | 84,9 | 60 | 158 | 2,6 | 75,8 | 82,3 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,6 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,8 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,8 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 78,8 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,2 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,9 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 60 | 132 | 87 | 60 | 62 | 76 | 75. |
| 2024, 1. kolo | 60 | 158 | 83 | 60 | 72 | 85 | 76. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 40 přijato na školu s vyšší prioritou, 32 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 9. třídy
Gymnázium – všeobecné
Přijatí v 2026: nejméně 70, v průměru 82, nejvíc 97 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 70 | 81,5 | 60 | 137 | 2,3 | 81,1 | 83 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 80,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,6 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 73,8 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 81,8 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 78,8 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,2 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 79,9 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 60 | 137 | 90 | 60 | 70 | 82 | 81. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 42 přijato na školu s vyšší prioritou, 34 pro nedostatek míst, 1 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium Blansko – Gymnázium65
- Gymnázium, Jevíčko – Gymnázium30
- Gymnázium Rájec-Jestřebí, obecně prospěšná společnost – Gymnázium29
- Obchodní akademie a střední zdravotnická škola Blansko – Ekonomické lyceum20
- Vyšší odborná škola a střední škola Boskovice – Ekonomika a podnikání13
- Střední škola André Citroëna Boskovice – Lyceum (režim pokusného ověřování)11
- Obchodní akademie a střední zdravotnická škola Blansko – Obchodní akademie9
- Vyšší odborná škola a střední škola Boskovice – Praktická sestra8
- Vyšší odborná škola a střední škola Boskovice – Hotelnictví7
- Střední pedagogická škola Boskovice – Pedagogické lyceum6
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.