Gymnázium · 79-41-K/81
Gymnázium – Gymnázium Boskovice
Obor Gymnázium na škole Gymnázium Boskovice: v roce 2025 132 přihlášek na 30 míst, přijato 30. Nejnižší výsledek přijatého byl 54 bodů ze 100.
- Přihlášek na místo
- 4,4
- 132 přihlášek, 30 míst
- Přijato v 1. kole
- 30
- 23 % přihlášek
- Stačilo bodů (2025)
- 54ze 100
- těžké
- Průměr přijatých
- 68bodů
- 83. percentil
Přijímačky z 5. třídy
Gymnázium (osmileté)
Přijatí v 2025: nejméně 54, v průměru 68, nejvíc 89 bodů ze 100.
Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)
- Stačilo (poslední přijatý)
- Průměr přijatých
- Přihlášek na místo
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 54 | 67,5 | 30 | 132 | 4,4 | 66,5 | 55,7 |
| 2024 | 60 | 72,4 | 30 | 108 | 3,6 | 56,5 | 47,3 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 48,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 49,7 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 46,6 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 51,2 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 52,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 48,7 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 53,6 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025, 1. kolo | 30 | 132 | 78 | 30 | 54 | 68 | 67. |
| 2024, 1. kolo | 30 | 108 | 73 | 29 | 60 | 72 | 57. |
Nepřijati v 1. kole 2025: 19 přijato na školu s vyšší prioritou, 83 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Přijímačky z 5. třídy
Gymnázium – všeobecné (osmileté)
Přijatí v 2026: nejméně 50, v průměru 61, nejvíc 86 bodů ze 100.
Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 8leté)
- Průměrný percentil uchazečů
- Percentil posledního přijatého
Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 8leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.
Zobrazit tabulku
| Rok (1. kolo) | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Míst | Přihlášek | Přihlášek na místo | Percentil posledního přijatého | Průměrný percentil uchazečů |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | 50 | 60,9 | 30 | 114 | 3,8 | 52 | 47,2 |
| 2023 starý test | – | – | – | – | – | – | 48,5 |
| 2022 starý test | – | – | – | – | – | – | 49,7 |
| 2021 starý test | – | – | – | – | – | – | 46,6 |
| 2020 starý test | – | – | – | – | – | – | 51,2 |
| 2019 starý test | – | – | – | – | – | – | 52,1 |
| 2018 starý test | – | – | – | – | – | – | 48,7 |
| 2017 starý test | – | – | – | – | – | – | 53,6 |
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.
| Rok, kolo | Míst | Přihlášek | 1. volba | Přijato | Stačilo bodů | Průměr přijatých | Percentil posledního |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026, 1. kolo | 30 | 114 | 66 | 30 | 50 | 61 | 52. |
Nepřijati v 1. kole 2026: 18 přijato na školu s vyšší prioritou, 61 pro nedostatek míst, 5 nesplnili podmínky.
Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.
Kam se hlásili stejní uchazeči
Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).
- Gymnázium Blansko – Gymnázium69
- Gymnázium a Letecká střední odborná škola Moravská Třebová – Gymnázium3
Kam se dostanu s mými body? Sestavit přihlášku Celý profil školy
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.