Gymnázium · 79-41-K/41

Gymnázium – Gymnázium, Šternberk

Obor Gymnázium na škole Gymnázium, Šternberk: v roce 2026 41 přihlášek na 15 míst, přijato 15. Nejnižší výsledek přijatého byl 57 bodů ze 100.

Přihlášek na místo
2,7
41 přihlášek, 15 míst
Přijato v 1. kole
15
37 % přihlášek
Stačilo bodů (2026)
57ze 100
těžké
Průměr přijatých
70bodů
81. percentil

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – zaměření ŠVP JAZYKOVÉ

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 57, v průměru 70, nejvíc 83 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 1,5 1,5 Přihlášek na místo 2025: 6,6 6,6 Přihlášek na místo 2026: 2,7 2,7 Průměr přijatých 2024: 65,3 Průměr přijatých 2025: 67 Průměr přijatých 2026: 70,4 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 47 47 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 57 57 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 57 57
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 40,2 Percentil posledního přijatého 2025: 67,5 Percentil posledního přijatého 2026: 62,4 Průměrný percentil uchazečů 2017: 71,3 71,3 Průměrný percentil uchazečů 2018: 71,3 71,3 Průměrný percentil uchazečů 2019: 71,7 71,7 Průměrný percentil uchazečů 2020: 72,4 72,4 Průměrný percentil uchazečů 2021: 64,9 64,9 Průměrný percentil uchazečů 2022: 73,1 73,1 Průměrný percentil uchazečů 2023: 74,3 74,3 Průměrný percentil uchazečů 2024: 69,4 69,4 Průměrný percentil uchazečů 2025: 74,9 74,9 Průměrný percentil uchazečů 2026: 77,2 77,2
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 57 70,4 15 41 2,7 62,4 77,2
2025 57 67 15 99 6,6 67,5 74,9
2024 47 65,3 15 23 1,5 40,2 69,4
2023 starý test – – – – – – 74,3
2022 starý test – – – – – – 73,1
2021 starý test – – – – – – 64,9
2020 starý test – – – – – – 72,4
2019 starý test – – – – – – 71,7
2018 starý test – – – – – – 71,3
2017 starý test – – – – – – 71,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 15 41 17 15 57 70 62.
2025, 1. kolo 15 99 21 15 57 67 68.
2024, 1. kolo 15 23 8 13 47 65 40.
2024, 2. kolo 2 8 4 2 – – –

Nepřijati v 1. kole 2026: 17 přijato na školu s vyšší prioritou, 9 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
80–84
7 / 11
75–79
5 / 9
70–74
9 / 10
65–69
4 / 6
60–64
3 / 10
55–59
1 / 8
50–54
0 / 10

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Přijímačky z 9. třídy

Gymnázium – zaměření ŠVP VŠEOBECNÉ

Přidat do přihlášky

Přijatí v 2026: nejméně 67, v průměru 77, nejvíc 87 bodů ze 100.

Vývoj bodů v čase

Kolik bodů stačilo v 1. kole (body ze 100, čeština + matematika)

0 25 50 75 100 2024 2025 2026 Přihlášek na místo Přihlášek na místo 2024: 3,3 3,3 Přihlášek na místo 2025: 5,0 5,0 Přihlášek na místo 2026: 3,3 3,3 Průměr přijatých 2024: 86,3 Průměr přijatých 2025: 75,2 Průměr přijatých 2026: 76,8 Stačilo (poslední přijatý) 2024: 77 77 Stačilo (poslední přijatý) 2025: 64 64 Stačilo (poslední přijatý) 2026: 67 67
  • Stačilo (poslední přijatý)
  • Průměr přijatých
  • Přihlášek na místo

Dlouhodobě: percentil uchazečů (percentil 0–100, gymnázium 4leté)

0 25 50 75 100 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025 2026 nový test od 2024 Percentil posledního přijatého 2024: 82 Percentil posledního přijatého 2025: 78,2 Percentil posledního přijatého 2026: 77,2 Průměrný percentil uchazečů 2017: 71,3 71,3 Průměrný percentil uchazečů 2018: 71,3 71,3 Průměrný percentil uchazečů 2019: 71,7 71,7 Průměrný percentil uchazečů 2020: 72,4 72,4 Průměrný percentil uchazečů 2021: 64,9 64,9 Průměrný percentil uchazečů 2022: 73,1 73,1 Průměrný percentil uchazečů 2023: 74,3 74,3 Průměrný percentil uchazečů 2024: 75,9 75,9 Průměrný percentil uchazečů 2025: 74,6 74,6 Průměrný percentil uchazečů 2026: 73,9 73,9
  • Průměrný percentil uchazečů
  • Percentil posledního přijatého

Body (0–100) jsou součet procent z obou testů děleno dvěma; takto je CERMAT zveřejňuje od nového testu v roce 2024. Za roky 2017–2023 zveřejnil CERMAT jen průměrný percentil všech uchazečů o skupinu oborů „gymnázium 4leté“ na škole, ne body přijatých – starý test měl 50 bodů za předmět a jinou obtížnost. Percentil (kolik procent uchazečů v Česku mělo horší výsledek) je proto jediné měřítko, které jde porovnat napříč lety.

Zobrazit tabulku
Rok (1. kolo)Stačilo bodůPrůměr přijatýchMístPřihlášekPřihlášek na místoPercentil posledního přijatéhoPrůměrný percentil uchazečů
2026 67 76,8 15 50 3,3 77,2 73,9
2025 64 75,2 15 75 5,0 78,2 74,6
2024 77 86,3 15 50 3,3 82 75,9
2023 starý test – – – – – – 74,3
2022 starý test – – – – – – 73,1
2021 starý test – – – – – – 64,9
2020 starý test – – – – – – 72,4
2019 starý test – – – – – – 71,7
2018 starý test – – – – – – 71,3
2017 starý test – – – – – – 71,3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2024+ (agregovaná data škol a oborů) a 2017–2023 (výsledky škol a oborových skupin); 1. kolo.

Rok, koloMístPřihlášek1. volbaPřijatoStačilo bodůPrůměr přijatýchPercentil posledního
2026, 1. kolo 15 50 26 15 67 77 77.
2025, 1. kolo 15 75 29 15 64 75 78.
2024, 1. kolo 15 50 26 15 77 86 82.

Nepřijati v 1. kole 2026: 16 přijato na školu s vyšší prioritou, 19 pro nedostatek míst, 0 nesplnili podmínky.

Body uchazečů a přijatých (2026, 1. kolo)
80–84
7 / 11
75–79
5 / 9
70–74
9 / 10
65–69
4 / 6
60–64
3 / 10
55–59
1 / 8
50–54
0 / 10

Přijatí / všichni uchazeči s touto přihláškou v pásmu bodů (pásma s méně než 5 lidmi vynechána). Zdroj: CERMAT – anonymizovaná data uchazečů.

Kam se hlásili stejní uchazeči

Obory na jiných školách, které měli uchazeči tohoto oboru na přihlášce také (1. kolo 2026).

  1. Gymnázium, Uničov – Gymnázium21
  2. Obchodní akademie, Olomouc – Ekonomické lyceum16
  3. Slovanské gymnázium, Olomouc – Gymnázium16
  4. Gymnázium, Olomouc - Hejčín – Gymnázium8
  5. SZdŠ a VOŠ zdr. E. Pöttinga a JŠ s PSJZ – Praktická sestra5
  6. CÍRKEVNÍ GYMNÁZIUM NĚMECKÉHO ŘÁDU – Gymnázium5
  7. Střední škola logistiky a chemie, Olomouc – Logistické a finanční služby4
  8. Gymnázium, Olomouc – Gymnázium3
  9. Střední škola logistiky a chemie, Olomouc – Aplikovaná chemie3
  10. Gymnázium Jana Opletala, Litovel – Gymnázium3

Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška, agregovaná data škol a oborů a anonymizovaná data uchazečů.