Žebříček · okres Česká Lípa · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Česká Lípa
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Soukromá mateřská škola KVÍTKO, s.r.o. 47 dětí · 470 01 Česká Lípa | 9896–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,7lepší než 86 % | 7,8lepší než 92 % | 94 %lepší než 81 % |
| 1 Základní škola a Mateřská škola Dubnice 26 dětí · 471 26 Dubnice | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 87 %lepší než 60 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Jestřebí 34 dětí · 471 61 Jestřebí | 9788–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Mateřská škola Sosnová- 29 dětí · 470 01 Sosnová | 9691–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 81 %lepší než 42 % |
| 4 Základní škola, Praktická škola a Mateřská škola, Česká Lípa 31 dětí · 470 01 Česká Lípa | 9688–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 7,8lepší než 92 % | 84 %lepší než 51 % |
| 6 Mateřská škola Provodín, okr. Česká Lípa - 29 dětí · 471 67 Provodín | 9186–94 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 6,9lepší než 92 % | 58 %lepší než 7 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Okrouhlá 14 dětí · 473 01 Okrouhlá | 9185–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 56 %lepší než 6 % |
| 8 Soukromá mateřská škola Motýlek v.o.s. 53 dětí · 470 01 Česká Lípa | 8576–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,7lepší než 74 % | 7,6lepší než 92 % | 68 %lepší než 15 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Skalice u České Lípy 53 dětí · 471 17 Skalice u České Lípy | 8470–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,7lepší než 74 % | 8,8lepší než 72 % | 82 %lepší než 44 % |
| 10 Základní škola a mateřská škola, Stráž pod Ralskem 104 dětí · 471 27 Stráž pod Ralskem | 7870–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,3lepší než 76 % | 8,8lepší než 72 % | 69 %lepší než 17 % |
| 11 Mateřská škola U Bílého králíka, s.r.o. 99 dětí · 470 01 Česká Lípa | 7461–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 8,3lepší než 81 % | 73 %lepší než 24 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola, Česká Lípa 56 dětí · 470 01 Česká Lípa | 7250–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,3lepší než 62 % | 75 %lepší než 27 % |
| 13 Základní škola a Mateřská škola Horní Libchava 38 dětí · 471 11 Horní Libchava | 6942–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 76 %lepší než 30 % |
| 14 Mateřská škola Špičák, Česká Lípa 247 dětí · 470 06 Česká Lípa | 6656–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,2lepší než 66 % | 57 %lepší než 7 % |
| 15 Mateřská škola Sovička, Česká Lípa 94 dětí · 470 01 Česká Lípa | 6448–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,8lepší než 65 % | 9,4lepší než 61 % | 54 %lepší než 5 % |
| 15 Základní škola a mateřská škola Tomáše Ježka Ralsko - Kuřívody - 38 dětí · 471 24 Ralsko | 6437–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 67 %lepší než 14 % |
| 17 Mateřská škola, Česká Lípa, Bratří Čapků 2864 85 dětí · 470 01 Česká Lípa | 6239–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,1lepší než 42 % | 93 %lepší než 79 % |
| 18 Mateřská škola Blíževedly 32 dětí · 471 04 Blíževedly | 6042–76 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 86 %lepší než 59 % |
| 19 Mateřská škola, Česká Lípa, Severní 2214 120 dětí · 470 01 Česká Lípa | 5739–73 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 9,4lepší než 61 % | 63 %lepší než 10 % |
| 20 Mateřská škola "Klíček" Nový Bor 269 dětí · 473 01 Nový Bor | 4939–60 | průměr | 93 %lepší než 25 % | 17,9lepší než 73 % | 8,5lepší než 77 % | 71 %lepší než 19 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Mimoň 211 dětí · 471 24 Mimoň | 4128–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,1lepší než 37 % | 10,4lepší než 35 % | 77 %lepší než 33 % |
| 22 Mateřská škola Šikulka, Česká Lípa 89 dětí · 470 01 Česká Lípa | 3714–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 25 % | 9,9lepší než 49 % | 68 %lepší než 16 % |
| 23 Základní škola a mateřská škola Žandov 69 dětí · 471 07 Žandov | 3617–54 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 17,3lepší než 77 % | 8,6lepší než 76 % | 69 %lepší než 17 % |
| 24 Základní škola a mateřská škola, Kamenický Šenov 93 dětí · 471 14 Kamenický Šenov | 3312–54 | průměr | 90 %lepší než 22 % | 18,6lepší než 66 % | 9,3lepší než 63 % | 69 %lepší než 17 % |
| 25 Mateřská škola Pastelka, Česká Lípa 92 dětí · 471 21 Česká Lípa | 3214–49 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 92 %lepší než 76 % |
| 26 Mateřská škola, Česká Lípa, Arbesova 411 208 dětí · 470 01 Česká Lípa | 3013–48 | průměr | 86 %lepší než 17 % | 20,8lepší než 42 % | 9,9lepší než 49 % | 96 %lepší než 85 % |
| 27 Mateřská škola Doksy Pražská 836 - 123 dětí · 472 01 Doksy | 2312–37 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,6lepší než 7 % | 11,2lepší než 19 % | 88 %lepší než 63 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.