Žebříček · okres Cheb · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Cheb
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Aš, Moravská 10 56 dětí · 352 01 Aš | 9389–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 70 %lepší než 18 % |
| 1 Mateřská škola, Třebeň 16 dětí · 351 34 Třebeň | 9381–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 6,7lepší než 92 % | 76 %lepší než 31 % |
| 3 Základní škola a lesní mateřská škola Čtyřlístek 7 dětí · 353 01 Mariánské Lázně | 8988–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 7,0lepší než 94 % | 6,2lepší než 92 % | 47 %lepší než 3 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Drmoul 31 dětí · 353 01 Drmoul | 8576–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 8,1lepší než 82 % | 65 %lepší než 12 % |
| 5 Mateřská škola Cheb, Bezručova 1 112 dětí · 350 02 Cheb | 8474–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 8,8lepší než 72 % | 86 %lepší než 59 % |
| 6 Mateřská škola a základní škola v Teplé 74 dětí · 364 61 Teplá | 7864–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 8,5lepší než 77 % | 73 %lepší než 23 % |
| 7 Mateřská škola Úšovice, Mariánské Lázně 90 dětí · 353 01 Mariánské Lázně | 7258–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 60 %lepší než 8 % |
| 8 Mateřská škola Pramínky 77 dětí · 351 01 Františkovy Lázně | 6646–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,3lepší než 63 % | 69 %lepší než 16 % |
| 9 Mateřská škola Cheb, Osvobození 67 163 dětí · 350 02 Cheb | 6334–85 | průměr | 98 %lepší než 30 % | 16,3lepší než 83 % | 8,2lepší než 82 % | 72 %lepší než 22 % |
| 10 Mateřská škola Aš, Nohova 2201 61 dětí · 352 01 Aš | 6135–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,2lepší než 41 % | 87 %lepší než 61 % |
| 11 Mateřská škola Vora, Mariánské Lázně 62 dětí · 353 01 Mariánské Lázně | 5933–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,3lepší než 37 % | 89 %lepší než 66 % |
| 12 Mateřská škola Cheb, Komenského 27 142 dětí · 350 02 Cheb | 5234–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,1lepší než 42 % | 77 %lepší než 33 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Milhostov 13 dětí · 350 02 Milhostov | 4930–66 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 13,0lepší než 94 % | 4,3lepší než 92 % | 54 %lepší než 5 % |
| 14 Mateřská škola Okrouhlá 12 dětí · 350 02 Okrouhlá | 4637–55 | průměr | 43 %lepší než 1 % | 12,0lepší než 94 % | 5,2lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 14 Základní škola a mateřská škola Lipová 13 dětí · 350 02 Lipová | 4634–58 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 54 %lepší než 5 % |
| 16 Lesní mateřská škola Pod Lipami, z. s. 14 dětí · k. ú. Cheb | 4538–52 | průměr | 16 %lepší než 0 % | 14,0lepší než 94 % | 3,9lepší než 92 % | 58 %lepší než 7 % |
| 17 Mateřská škola Cheb, 26. dubna 39 129 dětí · 350 02 Cheb | 4425–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,3lepší než 38 % | 80 %lepší než 41 % |
| 18 Mateřská škola Aš, Neumannova 2560 87 dětí · 352 01 Aš | 4219–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 25 % | 87 %lepší než 61 % |
| 18 Mateřská škola, Mariánské Lázně, Křižíkova 555 87 dětí · 353 01 Mariánské Lázně | 4219–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 10,9lepší než 25 % | 87 %lepší než 61 % |
| 20 Mateřská škola Skalná 64 dětí · 351 34 Skalná | 3813–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 10,7lepší než 29 % | 79 %lepší než 38 % |
| 21 Základní škola a mateřská škola Hazlov 43 dětí · 351 32 Hazlov | 3510–65 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 78 %lepší než 35 % |
| 21 Základní škola a mateřská škola Dolní Žandov 31 dětí · 354 93 Dolní Žandov | 3513–57 | průměr | 56 %lepší než 4 % | 15,5lepší než 87 % | 8,6lepší než 76 % | 62 %lepší než 9 % |
| 23 Mateřská škola Františkovy Lázně 74 dětí · 351 01 Františkovy Lázně | 2613–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,7lepší než 7 % | 11,4lepší než 15 % | 93 %lepší než 77 % |
| 24 Základní škola a mateřská škola Aš 149 dětí · 352 01 Aš | 61–14 | slabší | 79 %lepší než 11 % | 21,3lepší než 36 % | 10,6lepší než 29 % | 81 %lepší než 44 % |
| 24 Mateřská škola Diakonie ČCE Cheb 44 dětí · 350 02 Cheb | 60–26 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 92 %lepší než 75 % |
| 26 Mateřská škola Luby 66 dětí · 351 37 Luby | 30–14 | slabší | 83 %lepší než 15 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 79 %lepší než 36 % |
| 27 Mateřská škola Krásná 26 dětí · 352 01 Krásná | 00–2 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.