Žebříček · okres Karlovy Vary · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Karlovy Vary
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Waldorf. ZŠ, MŠ a lyceum Wlaštovka KV 24 dětí · 360 01 Karlovy Vary | 10098–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 8,0lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Základní škola, mateřská škola a dětské jesle Moudrá sova s.r.o. 44 dětí · 360 07 Karlovy Vary | 9686–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,7lepší než 94 % | 8,8lepší než 72 % | 88 %lepší než 64 % |
| 3 Základní škola a mateřská škola Potůčky 7 dětí · 362 35 Potůčky | 8988–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 7,0lepší než 94 % | 4,7lepší než 92 % | 29 %lepší než 1 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Regionu Karlovarský venkov 90 dětí · 360 01 Otovice | 8270–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 82 %lepší než 45 % |
| 4 Mateřská škola Merklín 36 dětí · 362 34 Merklín | 8272–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 7,2lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Dalovice, okr. K. Vary 56 dětí · 362 63 Dalovice | 7250–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,3lepší než 62 % | 75 %lepší než 27 % |
| 7 Mateřská škola Ostrov, Halasova 765 86 dětí · 363 01 Ostrov | 6747–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 9,8lepší než 51 % | 96 %lepší než 85 % |
| 8 Mateřská škola Ostrov, Palackého 1045 87 dětí · 363 01 Ostrov | 6442–80 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,8lepší než 31 % | 9,7lepší než 54 % | 91 %lepší než 72 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Ostrov, Myslbekova 996 80 dětí · 363 01 Ostrov | 6340–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 83 %lepší než 50 % |
| 10 Montessori základní škola a mateřská škola ELIPSA 38 dětí · 360 07 Karlovy Vary | 6042–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 12,7lepší než 4 % | 100 %lepší než 96 % |
| 11 Základní škola a mateřská škola Pernink 14 dětí · 362 36 Pernink | 5034–67 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 70 %lepší než 18 % |
| 12 Mateřská škola Stružná 15 dětí · 364 71 Stružná | 4730–64 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 60 %lepší než 8 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola Abertamy 26 dětí · 362 35 Abertamy | 4638–54 | průměr | 52 %lepší než 3 % | 13,0lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 46 %lepší než 3 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Štědrá 15 dětí · 364 52 Štědrá | 4528–62 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 15 Mateřská škola Nejdek, Husova 45 dětí · 362 21 Nejdek | 3612–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 90 %lepší než 71 % |
| 16 Mateřská škola Ostrov, Krušnohorská 766 72 dětí · 363 01 Ostrov | 2610–48 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 10,7lepší než 28 % | 84 %lepší než 51 % |
| 16 Mateřská škola Nejdek, Nerudova 46 dětí · 362 21 Nejdek | 2610–49 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 87 %lepší než 61 % |
| 18 Mateřská škola Ostrov, Masarykova 1195 148 dětí · 363 01 Ostrov | 2310–42 | podprůměr | 82 %lepší než 13 % | 21,1lepší než 37 % | 8,7lepší než 74 % | 81 %lepší než 43 % |
| 19 2. Mateřská škola Karlovy Vary 614 dětí · 360 17 Karlovy Vary | 2013–29 | podprůměr | 98 %lepší než 31 % | 20,5lepší než 46 % | 9,9lepší než 50 % | 71 %lepší než 19 % |
| 20 Mateřská škola Cestička Nová Role 93 dětí · 362 25 Nová Role | 116–24 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 16 % | 11,6lepší než 12 % | 72 %lepší než 20 % |
| 20 1. Mateřská škola Karlovy Vary 569 dětí · 360 01 Karlovy Vary | 117–17 | podprůměr | 95 %lepší než 27 % | 21,1lepší než 37 % | 10,3lepší než 38 % | 74 %lepší než 26 % |
| 22 Mateřská škola Hroznětín 45 dětí · 362 33 Hroznětín | 60–28 | slabší | 70 %lepší než 7 % | 22,5lepší než 23 % | 10,5lepší než 35 % | 90 %lepší než 71 % |
| 23 Mateřská škola Žlutice 86 dětí · 364 52 Žlutice | 40–14 | slabší | 83 %lepší než 15 % | 21,5lepší než 34 % | 10,2lepší než 40 % | 57 %lepší než 6 % |
| 24 Mateřská škola Nejdek, Lipová 90 dětí · 362 22 Nejdek | 30–12 | slabší | 88 %lepší než 19 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 82 %lepší než 45 % |
| 25 Mateřská škola Bochov 44 dětí · 364 71 Bochov | 20–13 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 79 %lepší než 36 % |
| 26 Základní škola a mateřská škola Toužim 24 dětí · 364 01 Toužim | 10–29 | slabší | 89 %lepší než 21 % | 24,0lepší než 10 % | 10,7lepší než 28 % | 69 %lepší než 16 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.