Žebříček · okres Chrudim · 2025/26

Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Chrudim

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléDětí na tříduDětí na učiteleNaplněnost
1 Mateřská škola Řestoky 30 dětí · 538 51 Řestoky 10099–100 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %7,5lepší než 92 %100 %lepší než 96 %
2 Mateřská škola, Pokřikov 32 dětí · 539 01 Pokřikov 9485–98 špička 100 %lepší než 66 %16,0lepší než 84 %6,7lepší než 92 %80 %lepší než 40 %
3 Mateřská škola, Licibořice 15 dětí · 538 23 Licibořice 9284–96 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %6,6lepší než 92 %60 %lepší než 8 %
4 Základní škola a Mateřská škola Horní Bradlo 13 dětí · 539 53 Horní Bradlo 9087–93 špička 100 %lepší než 66 %13,0lepší než 94 %6,5lepší než 92 %52 %lepší než 4 %
5 Mateřská škola Běstvina 17 dětí · 538 45 Běstvina 8673–97 nadprůměr 100 %lepší než 66 %17,0lepší než 79 %7,1lepší než 92 %68 %lepší než 15 %
6 Základní škola a mateřská škola Holetín 33 dětí · 539 71 Holetín 8370–95 nadprůměr 100 %lepší než 66 %16,5lepší než 82 %8,3lepší než 81 %66 %lepší než 13 %
7 Základní škola a Mateřská škola Rabštejnská Lhota 38 dětí · 537 01 Rabštejnská Lhota 6942–88 průměr 100 %lepší než 66 %19,0lepší než 62 %9,5lepší než 58 %76 %lepší než 30 %
8 Mateřská škola, Chrudim 4, Strojařů 846 119 dětí · 538 31 Chrudim 6840–88 průměr 98 %lepší než 31 %17,0lepší než 79 %7,8lepší než 92 %75 %lepší než 27 %
9 Základní škola a mateřská škola, Orel 40 dětí · 538 21 Orel 6637–88 průměr 100 %lepší než 66 %20,0lepší než 51 %10,0lepší než 46 %87 %lepší než 61 %
10 Základní škola a mateřská škola Miřetice 62 dětí · 539 55 Miřetice 5933–80 průměr 100 %lepší než 66 %20,7lepší než 44 %10,3lepší než 37 %89 %lepší než 66 %
11 Základní škola a mateřská škola Krouna 61 dětí · 539 43 Krouna 5730–79 průměr 100 %lepší než 66 %20,3lepší než 47 %10,3lepší než 38 %85 %lepší než 54 %
12 Základní škola a mateřská škola Proseč 82 dětí · 539 44 Proseč 4523–66 průměr 100 %lepší než 66 %20,5lepší než 45 %10,3lepší než 40 %73 %lepší než 24 %
13 Mateřská škola, Hlinsko, Rubešova 1250 205 dětí · 539 01 Hlinsko 4229–56 průměr 100 %lepší než 66 %22,8lepší než 21 %10,9lepší než 25 %93 %lepší než 79 %
14 Mateřská škola, Hrochův Týnec 91 dětí · 538 62 Hrochův Týnec 4120–61 průměr 100 %lepší než 66 %22,8lepší než 21 %10,8lepší než 27 %91 %lepší než 73 %
15 Mateřská škola, Chrast 111 dětí · 538 51 Chrast 3817–57 průměr 100 %lepší než 66 %22,2lepší než 25 %9,8lepší než 50 %69 %lepší než 17 %
16 Mateřská škola Slatiňany 114 dětí · 538 21 Slatiňany 3514–55 průměr 100 %lepší než 66 %22,8lepší než 21 %10,6lepší než 31 %83 %lepší než 49 %
17 Mateřská škola, Skuteč, Poršova ulice 240 95 dětí · 539 73 Skuteč 2312–38 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,8lepší než 13 %11,9lepší než 9 %90 %lepší než 70 %
18 Mateřská škola, Heřmanův Městec, Jiráskova 842 96 dětí · 538 03 Heřmanův Městec 2211–37 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %11,6lepší než 11 %89 %lepší než 67 %
19 Mateřská škola, Chrudim 2, Dr. Jana Malíka 765 139 dětí · 537 01 Chrudim 2111–35 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,2lepší než 16 %11,5lepší než 15 %83 %lepší než 48 %
20 Mateřská škola Načešice 51 dětí · 538 03 Načešice 2013–30 podprůměr 100 %lepší než 66 %25,5lepší než 3 %12,8lepší než 3 %96 %lepší než 87 %
21 Základní škola a mateřská škola Lukavice 51 dětí · 538 21 Lukavice 1910–34 podprůměr 100 %lepší než 66 %25,5lepší než 3 %11,9lepší než 9 %91 %lepší než 73 %
22 Základní škola a mateřská škola Prosetín 54 dětí · 539 76 Prosetín 1814–23 podprůměr 100 %lepší než 66 %27,0lepší než 1 %13,5lepší než 2 %96 %lepší než 87 %
23 Mateřská škola, Třemošnice 99 dětí · 538 43 Třemošnice 149–28 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,8lepší než 6 %11,7lepší než 11 %85 %lepší než 54 %
24 Mateřská škola, Bítovany 48 dětí · 538 51 Bítovany 125–29 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %12,0lepší než 8 %80 %lepší než 40 %
25 Základní škola T. G. Masaryka a mateřská škola, Chroustovice 51 dětí · 538 63 Chroustovice 117–20 podprůměr 100 %lepší než 66 %25,5lepší než 3 %12,8lepší než 3 %85 %lepší než 55 %
26 Mateřská škola, Hlinsko, Budovatelů 1229 151 dětí · 539 01 Hlinsko 96–11 slabší 100 %lepší než 66 %25,2lepší než 4 %12,3lepší než 6 %76 %lepší než 29 %
27 Mateřská škola Ronov nad Doubravou 65 dětí · 538 42 Ronov nad Doubravou 60–25 slabší 85 %lepší než 17 %21,7lepší než 32 %10,5lepší než 34 %76 %lepší než 31 %
28 Mateřská škola, Luže 113 dětí · 538 54 Luže 51–12 slabší 72 %lepší než 7 %22,6lepší než 22 %11,0lepší než 23 %93 %lepší než 77 %
29 Mateřská škola, Heřmanův Městec, Jonášova 726 96 dětí · 538 03 Heřmanův Městec 40–25 slabší 94 %lepší než 27 %24,0lepší než 10 %11,3lepší než 17 %84 %lepší než 53 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.