Žebříček · okres Pardubice · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Pardubice
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Ostřešany 52 dětí · 530 02 Ostřešany | 9583–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,3lepší než 76 % | 8,7lepší než 75 % | 95 %lepší než 82 % |
| 2 Mateřská škola Ráby 32 dětí · 533 52 Ráby | 9382–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 76 %lepší než 31 % |
| 3 Mateřská škola Studánka Pardubice z.s. 26 dětí · 530 02 Pardubice | 8988–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 4,3lepší než 92 % | 31 %lepší než 1 % |
| 4 Mateřská škola Kytička Pardubice 116 dětí · 530 03 Pardubice | 7764–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 8,9lepší než 71 % | 81 %lepší než 42 % |
| 5 Mateřská škola Dolní Roveň 77 dětí · 533 71 Dolní Roveň | 7453–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,6lepší než 54 % | 86 %lepší než 56 % |
| 6 Lesní mateřská škola sv. Františka 13 dětí · Pardubice | 6647–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 13,0lepší než 3 % | 87 %lepší než 60 % |
| 7 Základní škola a mateřská škola Dříteč 62 dětí · 533 05 Dříteč | 6540–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,3lepší než 37 % | 95 %lepší než 84 % |
| 7 Mateřská škola Veliny 23 dětí · 534 01 Veliny | 6531–89 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 9,4lepší než 61 % | 96 %lepší než 85 % |
| 9 Mateřská škola Klubíčko Pardubice-Polabiny 127 dětí · 530 09 Pardubice | 6143–76 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,2lepší než 37 % | 9,8lepší než 50 % | 88 %lepší než 63 % |
| 9 Mateřská škola Semín 34 dětí · 535 01 Semín | 6137–80 | průměr | 70 %lepší než 7 % | 17,0lepší než 79 % | 7,9lepší než 92 % | 87 %lepší než 61 % |
| 11 Mateřská škola Pohádka, Sezemice 195 dětí · 533 04 Sezemice | 5640–70 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,7lepší než 32 % | 10,3lepší než 39 % | 92 %lepší než 74 % |
| 12 Mateřská škola Pardubice, Benešovo náměstí 2115 134 dětí · 530 02 Pardubice | 5034–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 10,4lepší než 36 % | 92 %lepší než 77 % |
| 13 Mateřská škola Zvoneček Pardubice-Polabiny 132 dětí · 530 09 Pardubice | 4728–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,2lepší než 42 % | 85 %lepší než 54 % |
| 13 Mateřská škola Pardubice-Dubina 132 dětí · 530 12 Pardubice | 4728–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,4lepší než 37 % | 87 %lepší než 62 % |
| 15 Mateřská škola Přelouč, Za Fontánou 935 84 dětí · 535 01 Přelouč | 4521–67 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 81 %lepší než 43 % |
| 16 Mateřská škola Pardubice-Polabiny, Mladých 158 112 dětí · 530 09 Pardubice | 4324–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,4lepší než 24 % | 10,4lepší než 36 % | 86 %lepší než 59 % |
| 17 Mateřská škola Pardubice-Ohrazenice 92 dětí · 533 53 Pardubice | 4120–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 10,5lepší než 34 % | 88 %lepší než 66 % |
| 17 Mateřská škola Motýlek Pardubice 92 dětí · 530 02 Pardubice | 4120–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 10,5lepší než 34 % | 88 %lepší než 66 % |
| 17 Mateřská škola Srdíčko Pardubice 91 dětí · 530 12 Pardubice | 4119–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 10,4lepší než 36 % | 86 %lepší než 58 % |
| 20 Mateřská škola Čeperka 45 dětí · 533 45 Čeperka | 3913–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,0lepší než 23 % | 90 %lepší než 71 % |
| 21 Mateřská škola Pardubice, Wintrova II 579 46 dětí · 530 03 Pardubice | 3814–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,0lepší než 23 % | 92 %lepší než 76 % |
| 21 Mateřská škola Korálek Pardubice 136 dětí · 530 03 Pardubice | 3821–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 10,7lepší než 29 % | 87 %lepší než 61 % |
| 23 Mateřská škola Pardubice, K Polabinám 626 142 dětí · 530 02 Pardubice | 3722–52 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,7lepší než 14 % | 10,7lepší než 28 % | 91 %lepší než 73 % |
| 23 Mateřská škola Čtyřlístek Pardubice 68 dětí · 530 03 Pardubice | 3714–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 10,8lepší než 26 % | 87 %lepší než 61 % |
| 23 Mateřská škola Duha Pardubice-Popkovice a Staré Čívice 100 dětí · 530 06 Pardubice | 3714–58 | průměr | 91 %lepší než 24 % | 20,0lepší než 51 % | 9,0lepší než 70 % | 78 %lepší než 35 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Mikulovice 46 dětí · 530 02 Mikulovice | 3614–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 96 %lepší než 85 % |
| 26 Základní škola a mateřská škola Staré Ždánice 45 dětí · 533 44 Staré Ždánice | 3612–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 90 %lepší než 71 % |
| 28 Mateřská škola Pastelka Pardubice-Polabiny 94 dětí · 530 09 Pardubice | 3314–49 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 11,1lepší než 20 % | 90 %lepší než 72 % |
| 29 Mateřská škola Rohovládova Bělá 70 dětí · 533 43 Rohovládova Bělá | 3114–48 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 15 % | 11,7lepší než 11 % | 95 %lepší než 82 % |
| 29 Základní škola a mateřská škola Lázně Bohdaneč 93 dětí · 533 41 Lázně Bohdaneč | 3114–48 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,3lepší než 16 % | 11,2lepší než 18 % | 89 %lepší než 69 % |
| 31 Mateřská škola Kamínek Pardubice 48 dětí · 530 03 Pardubice | 2811–49 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,4lepší než 15 % | 92 %lepší než 77 % |
| 31 Mateřská škola Horní Ředice 27 dětí · 533 75 Horní Ředice | 2810–50 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 11,3lepší než 17 % | 96 %lepší než 87 % |
| 33 Mateřská škola Býšť 48 dětí · 533 22 Býšť | 2712–44 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 96 %lepší než 86 % |
| 33 Mateřská škola Choltice 72 dětí · 533 61 Choltice | 2714–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 96 %lepší než 86 % |
| 35 Mateřská škola Pardubice-Jesničánky 72 dětí · 530 02 Pardubice | 2612–42 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 11,5lepší než 12 % | 92 %lepší než 77 % |
| 35 Mateřská škola Pardubice, Na Třísle 70 71 dětí · 530 02 Pardubice | 2612–44 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,7lepší než 14 % | 11,5lepší než 15 % | 89 %lepší než 67 % |
| 35 Základní škola a mateřská škola Opatovice nad Labem 114 dětí · 533 45 Opatovice nad Labem | 2611–43 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 11,2lepší než 18 % | 83 %lepší než 48 % |
| 38 NOE - Křesťanská základní škola a mateřská škola v Pardubicích 25 dětí · 530 02 Pardubice | 2512–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 39 Mateřská škola Kamarád Pardubice 134 dětí · 530 02 Pardubice | 2310–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 10,5lepší než 31 % | 65 %lepší než 12 % |
| 40 Základní škola a mateřská škola Ostřetín 28 dětí · 534 01 Ostřetín | 2017–24 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 100 %lepší než 96 % |
| 41 Mateřská škola Dašice 100 dětí · 533 03 Dašice | 1811–30 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 11,8lepší než 10 % | 89 %lepší než 69 % |
| 42 Základní škola a mateřská škola Srch 52 dětí · 533 52 Srch | 1611–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 43 Mateřská škola Moravany 51 dětí · 533 72 Moravany | 1510–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,5lepší než 3 % | 12,8lepší než 3 % | 91 %lepší než 73 % |
| 44 Mateřská škola Holice, Holubova 39 117 dětí · 534 01 Holice | 148–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 23,4lepší než 15 % | 11,7lepší než 11 % | 79 %lepší než 36 % |
| 45 Mateřská škola Horní Jelení 86 dětí · 533 74 Horní Jelení | 92–29 | slabší | 88 %lepší než 19 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 86 %lepší než 58 % |
| 46 Mateřská škola Přelouč, Kladenská 1332 215 dětí · 535 01 Přelouč | 50–21 | slabší | 96 %lepší než 29 % | 23,9lepší než 13 % | 11,5lepší než 14 % | 85 %lepší než 55 % |
| 47 Mateřská škola Turkovice 24 dětí · 533 63 Turkovice | 20–17 | slabší | 56 %lepší než 4 % | 24,0lepší než 10 % | 10,5lepší než 34 % | 86 %lepší než 57 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.