Žebříček · okres Domažlice · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Domažlice
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Soukromá základní škola a mateřská škola Adélka 15 dětí · 346 01 Meclov | 10098–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Mateřská škola Zahořany 32 dětí · 344 01 Zahořany | 9893–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 91 %lepší než 74 % |
| 3 Mateřská škola Loďka s.r.o. 12 dětí · 344 01 Domažlice | 9687–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 12,0lepší než 94 % | 6,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 4 Mateřská škola Benjamínek 15 dětí · 344 01 Draženov | 9584–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 75 %lepší než 28 % |
| 5 Mateřská škola Mezholezy 16 dětí · 346 01 Mezholezy | 9177–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 73 %lepší než 23 % |
| 6 Mateřská škola Kdyně, Markova 523 91 dětí · 345 06 Kdyně | 8879–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,2lepší než 69 % | 8,4lepší než 79 % | 87 %lepší než 60 % |
| 6 Mateřská škola Poběžovice 64 dětí · 345 22 Poběžovice | 8881–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 65 %lepší než 12 % |
| 8 Mateřská škola Kdyně, Dělnická 35 54 dětí · 345 06 Kdyně | 7255–84 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 58 %lepší než 7 % |
| 9 Mateřská škola Domažlice 219 dětí · 344 01 Domažlice | 7058–79 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,9lepší než 54 % | 9,5lepší než 56 % | 84 %lepší než 50 % |
| 9 Základní škola a mateřská škola Postřekov 37 dětí · 345 35 Postřekov | 7045–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 69 %lepší než 16 % |
| 11 Základní škola a mateřská škola Blížejov 57 dětí · 346 01 Blížejov | 6744–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,7lepší než 54 % | 77 %lepší než 33 % |
| 12 Mateřská škola Trhanov 39 dětí · 345 33 Trhanov | 6637–87 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 80 %lepší než 39 % |
| 13 Mateřská škola Pasečnice 16 dětí · 344 01 Pasečnice | 5331–72 | průměr | 43 %lepší než 1 % | 16,0lepší než 84 % | 7,0lepší než 92 % | 80 %lepší než 40 % |
| 14 Mateřská škola Horšovský Týn 124 dětí · 346 01 Horšovský Týn | 5132–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,4lepší než 35 % | 83 %lepší než 48 % |
| 15 Mateřská škola Všeruby 21 dětí · 345 07 Všeruby | 5032–68 | průměr | 67 %lepší než 6 % | 10,5lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 62 %lepší než 9 % |
| 16 Mateřská škola Tlumačov 13 dětí · 344 01 Tlumačov | 4935–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 13,0lepší než 3 % | 65 %lepší než 12 % |
| 17 Mateřská škola Úsilov 13 dětí · 345 06 Úsilov | 4634–58 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 54 %lepší než 5 % |
| 18 Základní škola a mateřská škola Prapořiště 14 dětí · 345 06 Kdyně | 4531–60 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 14,0lepší než 94 % | 7,2lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 19 Základní škola a mateřská škola Domažlice 183 dětí · 344 01 Domažlice | 4428–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,1lepší než 42 % | 65 %lepší než 13 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Bělá nad Radbuzou 55 dětí · 345 26 Bělá nad Radbuzou | 4220–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 68 % | 11,0lepší než 22 % | 55 %lepší než 5 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Česká Kubice 44 dětí · 345 32 Česká Kubice | 3914–63 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,4lepší než 15 % | 92 %lepší než 75 % |
| 22 Základní škola a mateřská škola Meclov 52 dětí · 345 21 Meclov | 1611–26 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 23 Mateřská škola Koloveč 83 dětí · 345 43 Koloveč | 40–22 | slabší | 94 %lepší než 26 % | 27,7lepší než 1 % | 13,0lepší než 3 % | 99 %lepší než 91 % |
| 24 Mateřská škola Luženice 23 dětí · 344 01 Luženičky | 10–11 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 88 %lepší než 66 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.