Žebříček · okres Plzeň-jih · 2025/26

Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Plzeň-jih

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléDětí na tříduDětí na učiteleNaplněnost
1 Mateřská škola Seč 30 dětí · 336 01 Seč 10099–100 špička 100 %lepší než 66 %15,0lepší než 94 %7,5lepší než 92 %100 %lepší než 96 %
2 Mateřská škola Kvíčovice 33 dětí · 345 62 Kvíčovice 9787–99 špička 100 %lepší než 66 %16,5lepší než 82 %8,3lepší než 81 %94 %lepší než 82 %
3 Mateřská škola Čížkov 31 dětí · 335 64 Čížkov 9688–99 špička 100 %lepší než 66 %15,5lepší než 87 %7,3lepší než 92 %84 %lepší než 51 %
4 Mateřská škola Příchovice 36 dětí · 334 01 Příchovice 9176–98 špička 100 %lepší než 66 %18,0lepší než 71 %9,0lepší než 69 %95 %lepší než 83 %
4 Základní škola a Mateřská škola Hradec 32 dětí · 332 11 Hradec 9178–98 špička 100 %lepší než 66 %16,0lepší než 84 %8,3lepší než 81 %80 %lepší než 40 %
4 Základní škola a mateřská škola Letiny 34 dětí · 336 01 Letiny 9177–98 špička 100 %lepší než 66 %17,0lepší než 79 %8,5lepší než 78 %85 %lepší než 55 %
4 Mateřská škola Nekvasovy 14 dětí · 335 47 Nekvasovy 9185–95 špička 100 %lepší než 66 %14,0lepší než 94 %7,0lepší než 92 %56 %lepší než 6 %
8 Mateřská škola Chlum 37 dětí · 332 04 Chlum 8871–98 nadprůměr 100 %lepší než 66 %18,5lepší než 67 %9,3lepší než 64 %97 %lepší než 89 %
9 Mateřská škola Chlumčany 75 dětí · 334 42 Chlumčany 7558–88 nadprůměr 100 %lepší než 66 %18,8lepší než 65 %9,4lepší než 62 %81 %lepší než 42 %
10 Základní škola a mateřská škola Řenče 42 dětí · 334 01 Řenče 6941–89 průměr 100 %lepší než 66 %21,0lepší než 40 %10,0lepší než 46 %98 %lepší než 89 %
11 Lesní mateřská škola Sasanka 33 dětí · Stod 5842–74 průměr 100 %lepší než 66 %16,5lepší než 82 %13,2lepší než 2 %87 %lepší než 61 %
11 Základní škola a mateřská škola Spálené Poříčí 99 dětí · 335 61 Spálené Poříčí 5838–75 průměr 100 %lepší než 66 %19,8lepší než 54 %10,0lepší než 48 %75 %lepší než 28 %
13 Mateřská škola Holýšov 176 dětí · 345 62 Holýšov 4835–63 průměr 100 %lepší než 66 %22,0lepší než 28 %10,7lepší než 29 %93 %lepší než 77 %
14 Mateřská škola Zemička s.r.o. 13 dětí · 332 04 Milínov 4739–55 průměr 100 %lepší než 66 %13,0lepší než 94 %16,9lepší než 0 %65 %lepší než 12 %
15 Mateřská škola Soběkury 16 dětí · 334 01 Soběkury 4320–66 průměr 50 %lepší než 2 %16,0lepší než 84 %8,0lepší než 92 %67 %lepší než 14 %
16 Základní škola a mateřská škola Dolní Lukavice 67 dětí · 334 44 Dolní Lukavice 3620–51 průměr 100 %lepší než 66 %22,3lepší než 24 %13,7lepší než 1 %100 %lepší než 96 %
17 Mateřská škola Chotěšov 118 dětí · 332 14 Chotěšov 3018–42 průměr 100 %lepší než 66 %23,6lepší než 14 %11,8lepší než 10 %95 %lepší než 84 %
18 Základní škola a Mateřská škola Horšice 24 dětí · 334 55 Horšice 2710–51 podprůměr 100 %lepší než 66 %24,0lepší než 10 %12,0lepší než 8 %96 %lepší než 86 %
19 Mateřská škola Blovice 119 dětí · 336 01 Blovice 2514–37 podprůměr 100 %lepší než 66 %23,8lepší než 13 %12,4lepší než 5 %94 %lepší než 80 %
20 Mateřská škola Zdemyslice 26 dětí · 336 01 Zdemyslice 169–29 podprůměr 100 %lepší než 66 %26,0lepší než 3 %13,0lepší než 3 %93 %lepší než 78 %
21 Mateřská škola Nepomuk 138 dětí · 335 01 Nepomuk 93–24 slabší 92 %lepší než 25 %23,0lepší než 18 %10,5lepší než 35 %86 %lepší než 59 %
22 Mateřská škola Štěnovice 132 dětí · 332 09 Štěnovice 71–18 slabší 84 %lepší než 15 %22,0lepší než 28 %10,6lepší než 31 %83 %lepší než 49 %
23 Mateřská škola Přeštice, Gagarinova 202 78 dětí · 334 01 Přeštice 30–21 slabší 94 %lepší než 26 %26,0lepší než 3 %12,2lepší než 6 %93 %lepší než 78 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.