Žebříček · okres Havlíčkův Brod · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Havlíčkův Brod
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Kamínek 13 dětí · 582 42 Kámen | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola Krásná Hora 23 dětí · 582 34 Krásná Hora | 9997–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 11,5lepší než 94 % | 7,7lepší než 92 % | 92 %lepší než 76 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Maleč 33 dětí · 582 76 Maleč | 9684–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,5lepší než 77 % | 94 %lepší než 82 % |
| 3 Mateřská škola Sedletín - Veselá 17 dětí · 583 01 Sedletín | 9679–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 94 %lepší než 82 % |
| 5 Mateřská škola Malčín 17 dětí · 582 91 Malčín | 9170–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 85 %lepší než 55 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Nová Ves u Světlé 27 dětí · 582 91 Nová Ves u Světlé | 9088–92 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 54 %lepší než 5 % |
| 7 Soukromá mateřská škola Bambino 26 dětí · 582 91 Světlá nad Sázavou | 8673–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 8,7lepší než 75 % | 70 %lepší než 18 % |
| 8 Mateřská škola Stříbrné Hory 17 dětí · 582 22 Stříbrné Hory | 8572–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 7,3lepší než 92 % | 63 %lepší než 10 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Habry 54 dětí · 582 81 Habry | 7456–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 10,8lepší než 26 % | 83 %lepší než 49 % |
| 10 Základní škola a Lesní mateřská škola Horní Mlýn 14 dětí · 583 01 Chotěboř | 7056–81 | nadprůměr | 0 %lepší než 0 % | 14,0lepší než 94 % | 7,8lepší než 92 % | 93 %lepší než 79 % |
| 11 Mateřská škola Světlá nad Sázavou 179 dětí · 582 91 Světlá nad Sázavou | 6856–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,9lepší než 54 % | 9,5lepší než 56 % | 81 %lepší než 44 % |
| 12 Mateřská škola Chotěboř 263 dětí · 583 01 Chotěboř | 6553–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,2lepší než 48 % | 10,0lepší než 46 % | 87 %lepší než 62 % |
| 13 Mateřská škola Horní Krupá 42 dětí · 580 01 Horní Krupá | 6333–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,0lepší než 46 % | 89 %lepší než 69 % |
| 14 Mateřská škola Korálky Havlíčkův Brod 594 dětí · 580 01 Havlíčkův Brod | 6152–69 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 54 % | 10,0lepší než 44 % | 81 %lepší než 43 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Ždírec nad Doubravou 114 dětí · 582 63 Ždírec nad Doubravou | 5641–70 | průměr | 92 %lepší než 25 % | 16,3lepší než 83 % | 8,8lepší než 73 % | 76 %lepší než 29 % |
| 15 Základní škola a mateřská škola Štoky 81 dětí · 582 53 Štoky | 5632–77 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,3lepší než 47 % | 10,1lepší než 42 % | 81 %lepší než 43 % |
| 17 Základní škola a Mateřská škola Libice nad Doubravou 28 dětí · 582 77 Libice nad Doubravou | 5532–75 | průměr | 72 %lepší než 7 % | 14,0lepší než 94 % | 7,9lepší než 92 % | 70 %lepší než 18 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Golčův Jeníkov 86 dětí · 582 82 Golčův Jeníkov | 4018–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,9lepší než 25 % | 84 %lepší než 53 % |
| 19 Základní škola a mateřská škola Herálec 66 dětí · 582 55 Herálec | 3915–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 88 %lepší než 64 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Šlapanov 34 dětí · 582 51 Šlapanov | 3812–64 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 68 %lepší než 15 % |
| 21 Základní škola a mateřská škola Kožlí 64 dětí · 582 93 Kožlí | 3113–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,3lepší než 36 % | 16,0lepší než 0 % | 89 %lepší než 67 % |
| 21 Mateřská škola Krucemburk 74 dětí · 582 66 Krucemburk | 3117–45 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 24,7lepší než 7 % | 11,4lepší než 15 % | 99 %lepší než 91 % |
| 21 Mateřská škola Ledeč nad Sázavou 161 dětí · 584 01 Ledeč nad Sázavou | 3116–45 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 15 % | 89 %lepší než 69 % |
| 24 Základní škola a mateřská škola Hněvkovice 25 dětí · 582 94 Hněvkovice | 2512–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 25 Mateřská škola Přibyslav 172 dětí · 582 22 Přibyslav | 2314–33 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,6lepší než 7 % | 11,7lepší než 11 % | 92 %lepší než 77 % |
| 26 ZŠ, ZUŠ a MŠ 26 dětí · 582 32 Lipnice nad Sázavou | 126–25 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 87 %lepší než 60 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola Bohuslava Reynka, Lípa 90 dětí · 582 57 Lípa | 51–14 | slabší | 88 %lepší než 19 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 87 %lepší než 62 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.