Žebříček · okres Pelhřimov · 2025/26

Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Pelhřimov

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléDětí na tříduDětí na učiteleNaplněnost
1 Mateřská škola Sedmikráska 27 dětí · 393 01 Horní Ves 9794–99 špička 100 %lepší než 66 %13,5lepší než 94 %7,1lepší než 92 %84 %lepší než 53 %
1 Mateřská škola Čtyřlístek 33 dětí · 394 92 Mnich 9789–100 špička 100 %lepší než 66 %16,5lepší než 82 %8,3lepší než 81 %97 %lepší než 88 %
3 Mateřská škola a Základní škola Questo 31 dětí · 396 01 Humpolec 9689–99 špička 100 %lepší než 66 %15,5lepší než 87 %6,2lepší než 92 %84 %lepší než 51 %
4 Mateřská škola Červená Řečice 306 32 dětí · 394 46 Červená Řečice 9485–98 špička 100 %lepší než 66 %16,0lepší než 84 %7,6lepší než 92 %80 %lepší než 40 %
4 Lesní mateřská škola a základní škola Vlásenický dvůr 16 dětí · 393 01 Vlásenice 9482–99 špička 100 %lepší než 66 %16,0lepší než 84 %6,2lepší než 92 %80 %lepší než 40 %
6 Základní škola a mateřská škola Košetice 80 dětí · 394 22 Košetice 9384–98 špička 100 %lepší než 66 %16,0lepší než 84 %8,2lepší než 82 %83 %lepší než 50 %
7 Mateřská škola Dubovice 12 dětí · 393 01 Dubovice 8988–89 nadprůměr 100 %lepší než 66 %12,0lepší než 94 %6,0lepší než 92 %32 %lepší než 1 %
8 Mateřská škola Paraplíčko Želiv 251, okr. Pelhřimov 57 dětí · 394 44 Želiv 8876–97 nadprůměr 100 %lepší než 66 %19,0lepší než 62 %8,8lepší než 73 %95 %lepší než 83 %
9 Mateřská škola Počátky 107 dětí · 394 64 Počátky 8778–95 nadprůměr 100 %lepší než 66 %17,8lepší než 73 %8,4lepší než 79 %82 %lepší než 47 %
10 Mateřská škola se speciálními třídami Kamenice nad Lipou 154 dětí · 394 70 Kamenice nad Lipou 7359–84 nadprůměr 100 %lepší než 66 %19,3lepší než 59 %9,6lepší než 54 %85 %lepší než 55 %
11 Základní škola a Mateřská škola Vyskytná 52 dětí · 394 05 Vyskytná 7047–85 nadprůměr 84 %lepší než 16 %17,3lepší než 76 %8,2lepší než 82 %96 %lepší než 87 %
12 Mateřská škola Nový Rychnov 37 dětí · 394 04 Nový Rychnov 6944–87 průměr 100 %lepší než 66 %18,5lepší než 67 %9,3lepší než 64 %66 %lepší než 13 %
13 Základní škola a Mateřská škola Nová Cerekev 58 dětí · 394 15 Nová Cerekev 6844–86 průměr 100 %lepší než 66 %19,3lepší než 59 %9,7lepší než 54 %81 %lepší než 42 %
13 Základní škola a Mateřská škola Černovice 56 dětí · 394 94 Černovice 6845–84 průměr 100 %lepší než 66 %18,7lepší než 66 %9,5lepší než 60 %70 %lepší než 18 %
15 Základní škola a mateřská škola Božejov 37 dětí · 394 61 Božejov 6738–88 průměr 100 %lepší než 66 %18,5lepší než 67 %10,5lepší než 34 %86 %lepší než 58 %
16 Základní škola a Mateřská škola Žirovnice 79 dětí · 394 68 Žirovnice 6441–82 průměr 100 %lepší než 66 %19,8lepší než 55 %10,0lepší než 48 %81 %lepší než 44 %
17 Mateřská škola Pelhřimov 520 dětí · 393 01 Pelhřimov 6354–71 průměr 100 %lepší než 66 %20,8lepší než 42 %10,2lepší než 41 %91 %lepší než 74 %
18 Mateřská škola Humpolec 387 dětí · 396 01 Humpolec 3223–41 průměr 100 %lepší než 66 %22,8lepší než 21 %10,9lepší než 24 %84 %lepší než 53 %
19 Mateřská škola Horní Cerekev 64 dětí · 394 03 Horní Cerekev 3110–56 průměr 100 %lepší než 66 %21,3lepší než 36 %10,7lepší než 29 %71 %lepší než 19 %
20 Církevní mateřská škola Jonáš 28 dětí · 395 01 Pacov 2017–24 podprůměr 100 %lepší než 66 %28,0lepší než 0 %14,0lepší než 1 %100 %lepší než 96 %
20 Základní škola a mateřská škola Obrataň 28 dětí · 394 12 Obrataň 2017–24 podprůměr 100 %lepší než 66 %28,0lepší než 0 %14,0lepší než 1 %100 %lepší než 96 %
22 Základní škola a mateřská škola Jiřice 50 dětí · 396 01 Jiřice 1710–30 podprůměr 100 %lepší než 66 %25,0lepší než 5 %12,8lepší než 3 %93 %lepší než 77 %
23 Mateřská škola Za Branou 113 dětí · 395 01 Pacov 61–14 slabší 90 %lepší než 22 %22,6lepší než 22 %11,3lepší než 17 %87 %lepší než 61 %
24 Základní škola a mateřská škola Rynárec 49 dětí · 394 01 Rynárec 10–5 slabší 75 %lepší než 9 %24,5lepší než 7 %12,3lepší než 6 %88 %lepší než 62 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.