Žebříček · okres Šumperk · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Šumperk
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Lesnice 30 dětí · 789 01 Lesnice | 10099–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 2 Mateřská škola Chromeč 27 dětí · 789 01 Chromeč | 9896–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 90 %lepší než 71 % |
| 2 Základní škola a mateřská škola Olšany 28 dětí · 789 62 Olšany | 9895–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 88 %lepší než 62 % |
| 4 Základní škola a mateřská škola Brníčko 32 dětí · 789 75 Brníčko | 9791–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 89 %lepší než 67 % |
| 5 Základní škola a mateřská škola Jestřebí 29 dětí · 789 01 Jestřebí | 9691–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 81 %lepší než 42 % |
| 6 Soukromá mateřská škola Medová školka 20 dětí · 789 82 Moravičany | 9477–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 6,7lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Bratrušov 26 dětí · 787 01 Bratrušov | 9388–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,6lepší než 92 % | 68 %lepší než 16 % |
| 7 Mateřská škola Bludov 74 dětí · 789 61 Bludov | 9388–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,8lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 66 %lepší než 13 % |
| 9 Mateřská škola Kosov 13 dětí · 789 01 Kosov | 9286–96 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 65 %lepší než 12 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Maletín 36 dětí · 789 01 Maletín | 9176–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 95 %lepší než 83 % |
| 11 MATEŘSKÁ ŠKOLA MALÁ MORAVA 13 dětí · 788 33 Hanušovice | 9087–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 52 %lepší než 4 % |
| 11 Základní škola a mateřská škola Horní Studénky 13 dětí · 789 01 Horní Studénky | 9087–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 4,6lepší než 92 % | 52 %lepší než 4 % |
| 11 Základní škola a lesní mateřská škola Bystrouška 8 dětí · Pavlov | 9077–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 8,0lepší než 94 % | 8,0lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 14 Základní škola a Mateřská škola Bušín 14 dětí · 789 62 Bušín | 8986–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 47 %lepší než 3 % |
| 14 Mateřská škola Postřelmůvek 10 dětí · 789 01 Postřelmůvek | 8988–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 5,5lepší než 92 % | 40 %lepší než 1 % |
| 16 Základní škola a Mateřská škola Zvole 35 dětí · 789 01 Zvole | 8771–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 9,0lepší než 67 % | 88 %lepší než 62 % |
| 17 Mateřská škola POHÁDKA, Zábřeh 149 dětí · 789 01 Zábřeh | 8678–94 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,6lepší než 66 % | 8,7lepší než 74 % | 88 %lepší než 63 % |
| 18 Mateřská škola Zábřeh, Strejcova 132/2a 79 dětí · 789 01 Zábřeh | 8470–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,8lepší než 55 % | 9,2lepší než 65 % | 99 %lepší než 91 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Loučná nad Desnou 33 dětí · 788 11 Loučná nad Desnou | 8471–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 69 %lepší než 16 % |
| 20 Základní škola a mateřská škola Velké Losiny 69 dětí · 788 15 Velké Losiny | 8070–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,3lepší než 77 % | 8,6lepší než 76 % | 69 %lepší než 17 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Hanušovice 70 dětí · 788 33 Hanušovice | 7968–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 70 %lepší než 18 % |
| 22 Základní škola a Mateřská škola Sudkov 36 dětí · 788 21 Sudkov | 7454–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 65 %lepší než 13 % |
| 23 Mateřská škola Postřelmov 112 dětí · 789 69 Postřelmov | 7360–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,1lepší než 67 % | 73 %lepší než 24 % |
| 24 Základní škola a Mateřská škola Nový Malín 108 dětí · 788 03 Nový Malín | 7261–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 61 %lepší než 9 % |
| 25 Základní škola a Mateřská škola Zábřeh 39 dětí · 789 01 Zábřeh | 6535–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 78 %lepší než 35 % |
| 26 Základní škola a Mateřská škola Úsov 38 dětí · 789 73 Úsov | 6236–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 63 %lepší než 10 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola Jindřichov 27 dětí · 788 23 Jindřichov | 5332–72 | průměr | 72 %lepší než 7 % | 13,5lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 64 %lepší než 12 % |
| 28 Mateřská škola Bohutín 29 dětí · 789 62 Bohutín | 5233–70 | průměr | 75 %lepší než 10 % | 14,5lepší než 94 % | 7,1lepší než 92 % | 48 %lepší než 3 % |
| 29 Základní škola a mateřská škola Svébohov 14 dětí · 789 01 Svébohov | 4428–60 | průměr | 49 %lepší než 1 % | 14,0lepší než 94 % | 7,6lepší než 92 % | 47 %lepší než 3 % |
| 29 Mateřská škola Borůvka 29 dětí · 787 01 Šumperk | 4438–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 14,5lepší než 1 % | 49 %lepší než 3 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Dolní Studénky 50 dětí · 788 20 Dolní Studénky | 4323–63 | průměr | 67 %lepší než 5 % | 16,7lepší než 81 % | 8,3lepší než 80 % | 77 %lepší než 33 % |
| 31 Základní škola a mateřská škola Oskava 27 dětí · 788 01 Oskava | 4335–53 | průměr | 29 %lepší než 1 % | 13,5lepší než 94 % | 7,9lepší než 92 % | 45 %lepší než 2 % |
| 33 Základní škola a Mateřská škola Staré Město 56 dětí · 788 32 Staré Město | 4119–62 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 11,2lepší než 18 % | 65 %lepší než 13 % |
| 34 Základní škola a mateřská škola Kamenná 16 dětí · 789 74 Kamenná | 4017–61 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 53 %lepší než 4 % |
| 35 Mateřská škola Mohelnice, Na Zámečku 10 199 dětí · 789 85 Mohelnice | 3823–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,1lepší než 26 % | 10,8lepší než 27 % | 86 %lepší než 59 % |
| 36 Mateřská škola Pohádka Šumperk 198 dětí · 787 01 Šumperk | 3723–50 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,0lepší než 28 % | 10,9lepší než 25 % | 84 %lepší než 53 % |
| 37 Mateřská škola Loštice 84 dětí · 789 83 Loštice | 3613–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 70 %lepší než 18 % |
| 38 Mateřská škola SEVERÁČEK, Zábřeh 91 dětí · 789 01 Zábřeh | 3312–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 10,6lepší než 30 % | 81 %lepší než 44 % |
| 39 Mateřská škola Veselá školka Šumperk 272 dětí · 787 01 Šumperk | 169–28 | podprůměr | 96 %lepší než 29 % | 20,9lepší než 42 % | 9,9lepší než 49 % | 71 %lepší než 19 % |
| 40 Mateřská škola Mohelnice, Hálkova 12 107 dětí · 789 85 Mohelnice | 1310–19 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,8lepší než 2 % | 12,7lepší než 4 % | 89 %lepší než 68 % |
| 41 Základní škola a Mateřská škola Údolí Desné 160 dětí · 788 14 Petrov nad Desnou | 94–19 | slabší | 70 %lepší než 6 % | 20,0lepší než 51 % | 10,1lepší než 42 % | 77 %lepší než 34 % |
| 42 Mateřská škola Libina 113 dětí · 788 05 Libina | 72–17 | slabší | 90 %lepší než 22 % | 22,6lepší než 22 % | 11,3lepší než 17 % | 91 %lepší než 73 % |
| 43 Mateřská škola Moravičany 45 dětí · 789 82 Moravičany | 10–9 | slabší | 75 %lepší než 9 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 75 %lepší než 28 % |
| 44 Mateřská škola Klopina 27 dětí · 789 73 Klopina | 00–4 | slabší | 56 %lepší než 4 % | 27,0lepší než 1 % | 11,8lepší než 10 % | 90 %lepší než 71 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.