Žebříček · okres Přerov · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Přerov
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Anglicko-česká mateřská škola Daisy 15 dětí · 751 24 Přerov | 10098–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,1lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 1 Střední škola, Základní škola a Mateřská škola Lipník nad Bečvou 10 dětí · 751 31 Lipník nad Bečvou | 100100–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 10,0lepší než 94 % | 5,4lepší než 92 % | 100 %lepší než 96 % |
| 3 Základní škola a Slaměníkova mateřská škola Radslavice 44 dětí · 751 11 Radslavice | 9584–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,7lepší než 94 % | 8,8lepší než 72 % | 86 %lepší než 59 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Osek nad Bečvou 54 dětí · 751 22 Osek nad Bečvou | 9482–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 100 %lepší než 96 % |
| 5 Mateřská škola Veselíčko 28 dětí · 751 25 Veselíčko | 9388–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 6,7lepší než 92 % | 67 %lepší než 14 % |
| 6 Základní škola a Mateřská škola Lazníky 13 dětí · 751 25 Lazníky | 9284–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 7,7lepší než 92 % | 65 %lepší než 12 % |
| 6 Mateřská škola Přerov, Kratochvílova 19 72 dětí · 750 02 Přerov | 9282–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 8,7lepší než 74 % | 92 %lepší než 77 % |
| 6 Základní škola a mateřská škola Stará Ves 30 dětí · 751 18 Říkovice | 9285–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 61 %lepší než 9 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Křenovice 26 dětí · 752 01 Křenovice | 9188–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 59 %lepší než 7 % |
| 9 Základní škola a mateřská škola Lobodice 29 dětí · 751 01 Lobodice | 9185–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 58 %lepší než 7 % |
| 9 Základní škola a Mateřská škola Beňov 14 dětí · 750 02 Beňov | 9185–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 56 %lepší než 6 % |
| 12 Svobodná škola Přerov - základní škola a lesní mateřská škola, s.r.o. 11 dětí · Přerov | 8988–91 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 11,0lepší než 94 % | 5,5lepší než 92 % | 46 %lepší než 2 % |
| 12 Mateřská škola Polom 13 dětí · 753 65 Polom | 8987–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 43 %lepší než 2 % |
| 12 Základní škola a Mateřská škola Vlkoš 11 dětí · 751 19 Vlkoš | 8988–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 11,0lepší než 94 % | 5,5lepší než 92 % | 39 %lepší než 1 % |
| 15 Základní škola a Mateřská škola Prosenice 33 dětí · 751 21 Prosenice | 8872–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,7lepší než 75 % | 83 %lepší než 47 % |
| 16 Mateřská škola Paršovice 16 dětí · 753 55 Paršovice | 8775–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 64 %lepší než 11 % |
| 17 Mateřská škola Rakov 16 dětí · 753 54 Rakov | 8678–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 6,7lepší než 92 % | 57 %lepší než 6 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola Horní Moštěnice 72 dětí · 751 17 Horní Moštěnice | 7661–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,1lepší než 67 % | 74 %lepší než 26 % |
| 19 Základní škola a Mateřská škola Bělotín 89 dětí · 753 64 Bělotín | 7464–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,8lepší než 74 % | 8,9lepší než 71 % | 61 %lepší než 9 % |
| 19 Mateřská škola Přerov, Optiky 14 73 dětí · 750 02 Přerov | 7460–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 69 % | 9,1lepší než 66 % | 73 %lepší než 23 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Tovačov 72 dětí · 751 01 Tovačov | 7257–83 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 60 %lepší než 8 % |
| 22 ZŠ a MŠ - Dětské centrum Hranice 32 dětí · 753 01 Hranice | 6844–85 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 89 %lepší než 67 % |
| 23 Mateřská škola Píšťalka, Přerov 100 dětí · 750 02 Přerov | 6342–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 9,5lepší než 60 % | 75 %lepší než 27 % |
| 23 Základní škola a mateřská škola Loučka 40 dětí · 751 31 Lipník nad Bečvou | 6332–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 10,0lepší než 46 % | 83 %lepší než 50 % |
| 25 Mateřská škola Přerov, U tenisu 2 101 dětí · 750 02 Přerov | 6243–78 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,2lepší než 48 % | 9,7lepší než 53 % | 81 %lepší než 43 % |
| 26 Mateřská škola Pramínek, Dřevohostice 63 dětí · 751 14 Dřevohostice | 5933–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,2lepší než 42 % | 89 %lepší než 67 % |
| 27 Mateřská škola Brodek u Přerova 78 dětí · 751 03 Brodek u Přerova | 5737–74 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,8lepší než 52 % | 65 %lepší než 12 % |
| 28 Mateřská škola Čtyřlístek, Přerov - Předmostí 77 dětí · 751 24 Přerov | 5634–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,6lepší než 54 % | 49 %lepší než 3 % |
| 29 Mateřská škola Přerov, Kouřílkova 2 141 dětí · 750 02 Přerov | 5537–71 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,1lepší než 48 % | 10,1lepší než 43 % | 79 %lepší než 38 % |
| 29 Prima mateřská škola, s.r.o. 70 dětí · 753 01 Hranice | 5535–73 | průměr | 73 %lepší než 7 % | 17,5lepší než 75 % | 9,3lepší než 62 % | 100 %lepší než 96 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Sluníčko s.r.o. 131 dětí · 751 31 Lipník nad Bečvou | 5136–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 65 % | 10,1lepší než 42 % | 44 %lepší než 2 % |
| 32 Mateřská škola Přerov, Lešetínská 5 68 dětí · 750 02 Přerov | 4121–60 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 11,3lepší než 16 % | 97 %lepší než 88 % |
| 33 Mateřská škola Včelka, Líšná 33 dětí · 751 15 Líšná | 3913–64 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 59 %lepší než 7 % |
| 34 Mateřská škola Pohádka, Hranice 80 dětí · 753 01 Hranice | 3713–61 | průměr | 89 %lepší než 21 % | 20,0lepší než 51 % | 8,9lepší než 71 % | 81 %lepší než 43 % |
| 35 Mateřská škola Radost, Přerov 84 dětí · 750 02 Přerov | 3613–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 10,5lepší než 33 % | 70 %lepší než 18 % |
| 36 Církevní mateřská škola v Přerově 47 dětí · 750 02 Přerov | 3516–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,5lepší než 14 % | 11,8lepší než 10 % | 100 %lepší než 96 % |
| 36 Mateřská škola A & T s.r.o. 34 dětí · 750 02 Přerov | 3522–47 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 17,0lepší než 79 % | 13,1lepší než 2 % | 9 %lepší než 0 % |
| 38 Základní škola a mateřská škola Všechovice 46 dětí · 753 53 Všechovice | 3212–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 92 %lepší než 76 % |
| 38 Mateřská škola Pramínek Teplice nad Bečvou 46 dětí · 753 01 Teplice nad Bečvou | 3212–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 23,0lepší než 18 % | 11,5lepší než 13 % | 92 %lepší než 76 % |
| 38 Základní škola a Mateřská škola Kokory 45 dětí · 751 05 Kokory | 3211–56 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,6lepší než 11 % | 90 %lepší než 71 % |
| 41 Základní škola a mateřská škola Střítež nad Ludinou 24 dětí · 753 63 Střítež nad Ludinou | 2710–51 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 96 %lepší než 86 % |
| 42 Základní škola a Mateřská škola Troubky 50 dětí · 751 02 Troubky | 2514–38 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 43 Mateřská škola Sušice 28 dětí · 751 11 Sušice | 2313–37 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 12,2lepší než 6 % | 100 %lepší než 96 % |
| 44 Základní škola a mateřská škola Skalička 50 dětí · 753 52 Skalička | 2011–34 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 94 %lepší než 82 % |
| 45 Mateřská škola Lipník nad Bečvou 144 dětí · 751 31 Lipník nad Bečvou | 1811–30 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 24,0lepší než 10 % | 12,0lepší než 8 % | 87 %lepší než 62 % |
| 46 Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko 107 dětí · 753 01 Hranice | 1714–20 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,8lepší než 2 % | 13,8lepší než 1 % | 96 %lepší než 84 % |
| 47 Mateřská škola Horní Újezd 26 dětí · 753 53 Horní Újezd | 169–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 48 Základní škola a mateřská škola Polkovice 25 dětí · 751 44 Polkovice | 114–28 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 83 %lepší než 50 % |
| 49 Mateřská škola Sluníčko, Hranice 75 dětí · 753 01 Hranice | 30–28 | slabší | 90 %lepší než 21 % | 25,0lepší než 5 % | 11,2lepší než 18 % | 89 %lepší než 69 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.