Žebříček · okres Uherské Hradiště · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Uherské Hradiště
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Mateřská škola Horní Němčí 27 dětí · 687 64 Horní Němčí | 9897–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 6,8lepší než 92 % | 90 %lepší než 71 % |
| 2 Mateřská škola Břestek 33 dětí · 687 08 Břestek | 9789–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 97 %lepší než 88 % |
| 2 Mateřská škola Medlovice 33 dětí · 687 41 Medlovice | 9786–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,7lepší než 75 % | 100 %lepší než 96 % |
| 4 Academic School, Gymnázium, SOŠ, ZŠ a MŠ, s.r.o. 86 dětí · 686 05 Uherské Hradiště | 9590–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,2lepší než 77 % | 7,2lepší než 92 % | 86 %lepší než 58 % |
| 5 Mateřská škola Stříbrnice 14 dětí · 687 09 Stříbrnice | 9385–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 70 %lepší než 18 % |
| 5 Základní škola a Mateřská škola Kudlovice, příspěvková organizace 30 dětí · 687 03 Kudlovice | 9385–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,7lepší než 92 % | 65 %lepší než 13 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Prakšice 35 dětí · 687 56 Prakšice | 9277–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 9,0lepší než 71 % | 92 %lepší než 76 % |
| 8 Mateřská škola Jankovice, příspěvková organizace 13 dětí · 687 04 Jankovice | 9187–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,5lepší než 92 % | 57 %lepší než 6 % |
| 8 Základní škola a mateřská škola Osvětimany 33 dětí · 687 42 Osvětimany | 9174–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,7lepší než 75 % | 85 %lepší než 54 % |
| 10 Základní škola a Mateřská škola Kněžpole 26 dětí · 687 12 Kněžpole | 9088–92 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 6,1lepší než 92 % | 52 %lepší než 4 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola Jana Amose Komenského 11 dětí · 687 71 Komňa | 8988–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 11,0lepší než 94 % | 4,8lepší než 92 % | 37 %lepší než 1 % |
| 12 Mateřská škola Babice, příspěvková organizace 73 dětí · 687 03 Babice | 8879–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 69 % | 8,6lepší než 75 % | 89 %lepší než 68 % |
| 12 Mateřská škola Veletiny 16 dětí · 687 33 Veletiny | 8875–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 67 %lepší než 14 % |
| 14 Mateřská škola Košíky 16 dětí · 687 04 Košíky | 8775–97 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 64 %lepší než 11 % |
| 14 Mateřská škola, Uherský Brod - Těšov 36 dětí · 687 34 Uherský Brod | 8772–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 90 %lepší než 71 % |
| 16 Mateřská škola Drslavice, příspěvková organizace 16 dětí · 687 33 Drslavice | 8674–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 57 %lepší než 6 % |
| 17 Mateřská škola Uherský Ostroh 132 dětí · 687 24 Uherský Ostroh | 8579–93 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,5lepší než 82 % | 8,3lepší než 81 % | 73 %lepší než 23 % |
| 18 Základní škola a Mateřská škola, Korytná 26 dětí · 687 52 Korytná | 8370–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 13,0lepší než 94 % | 8,7lepší než 75 % | 52 %lepší než 4 % |
| 19 Křesťanská MŠ 70 dětí · 686 03 Staré Město | 8170–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 74 %lepší než 25 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Suchá Loz 36 dětí · 687 53 Suchá Loz | 7454–89 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,0lepší než 71 % | 9,0lepší než 69 % | 68 %lepší než 15 % |
| 21 Základní škola a mateřská škola, Tupesy 35 dětí · 687 07 Tupesy | 7351–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 9,2lepší než 65 % | 63 %lepší než 10 % |
| 22 Mateřská škola Bánov, příspěvková organizace 77 dětí · 687 54 Bánov | 7153–84 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 8,6lepší než 76 % | 64 %lepší než 11 % |
| 23 Základní škola a Mateřská škola, Uherské Hradiště - Jarošov 74 dětí · 686 01 Uherské Hradiště | 6953–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 67 %lepší než 14 % |
| 23 Základní škola a Mateřská škola Traplice 37 dětí · 687 04 Traplice | 6944–87 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 66 %lepší než 13 % |
| 23 Základní škola a mateřská škola Huštěnovice 38 dětí · 687 03 Huštěnovice | 6942–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 76 %lepší než 30 % |
| 26 Základní škola a mateřská škola Ořechov 31 dětí · 687 37 Ořechov | 6741–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 15,5lepší než 87 % | 10,3lepší než 37 % | 70 %lepší než 18 % |
| 27 Základní škola a Mateřská škola Uherský Brod-Havřice 38 dětí · 688 01 Uherský Brod | 6640–86 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 73 %lepší než 23 % |
| 27 Mateřská škola Šumice 56 dětí · 687 31 Šumice | 6644–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,7lepší než 66 % | 9,3lepší než 62 % | 62 %lepší než 9 % |
| 29 Mateřská škola Nedakonice 55 dětí · 687 38 Nedakonice | 6541–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 68 % | 10,6lepší než 30 % | 85 %lepší než 54 % |
| 30 Mateřská škola, Rastislavova 1800, Staré Město 59 dětí · 686 03 Staré Město | 6338–82 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,7lepší než 55 % | 9,8lepší než 50 % | 79 %lepší než 37 % |
| 31 Základní škola a Mateřská škola Nezdenice 41 dětí · 687 32 Nezdenice | 6230–85 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 89 %lepší než 68 % |
| 32 Mateřská škola Boršice 83 dětí · 687 09 Boršice | 6138–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 43 % | 10,4lepší než 36 % | 92 %lepší než 77 % |
| 32 Základní škola a Mateřská škola Buchlovice 58 dětí · 687 08 Buchlovice | 6137–81 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,3lepší než 59 % | 9,7lepší než 54 % | 72 %lepší než 20 % |
| 32 Mateřská škola Olšava, Uherský Brod 57 dětí · 688 01 Uherský Brod | 6139–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 57 %lepší než 6 % |
| 35 Mateřská škola Ostrožská Nová Ves 98 dětí · 687 22 Ostrožská Nová Ves | 5839–75 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 9,8lepší než 51 % | 72 %lepší než 22 % |
| 36 Mateřská škola, Kunovice 137 dětí · 686 04 Kunovice | 5639–71 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,6lepší než 56 % | 10,5lepší než 31 % | 83 %lepší než 48 % |
| 37 Mateřská škola, Uherský Brod, Obchodní 1639 164 dětí · 688 01 Uherský Brod | 5336–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,5lepší než 45 % | 10,3lepší než 40 % | 80 %lepší než 42 % |
| 38 Základní škola a Mateřská škola Březolupy 62 dětí · 687 13 Březolupy | 4116–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 11,3lepší než 17 % | 84 %lepší než 51 % |
| 39 Základní škola a Mateřská škola Na Výsluní, Uherský Brod 27 dětí · 688 01 Uherský Brod | 4013–66 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 27,0lepší než 1 % | 10,4lepší než 36 % | 96 %lepší než 87 % |
| 40 Mateřská škola, Komenského 1721, Staré Město 68 dětí · 686 03 Staré Město | 3919–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 11,3lepší než 16 % | 96 %lepší než 85 % |
| 41 Mateřská škola Strání 113 dětí · 687 65 Strání | 3823–54 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,6lepší než 22 % | 11,3lepší než 17 % | 94 %lepší než 81 % |
| 41 Mateřská škola, Dolní Němčí 107 dětí · 687 62 Dolní Němčí | 3818–57 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,4lepší než 35 % | 10,7lepší než 28 % | 79 %lepší než 38 % |
| 43 Základní škola a Mateřská škola Bystřice pod Lopeníkem 45 dětí · 687 55 Bystřice pod Lopeníkem | 3712–64 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,1lepší než 20 % | 90 %lepší než 71 % |
| 44 Mateřská škola, Polešovice 90 dětí · 687 37 Polešovice | 3618–53 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 90 %lepší než 71 % |
| 45 Základní škola a Mateřská škola Vlčnov 86 dětí · 687 61 Vlčnov | 3414–55 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,5lepší než 34 % | 10,8lepší než 27 % | 77 %lepší než 32 % |
| 45 Základní škola a Mateřská škola Jalubí 62 dětí · 687 05 Jalubí | 3512–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,7lepší než 44 % | 10,9lepší než 24 % | 72 %lepší než 22 % |
| 47 Mateřská škola, Uherský Brod, Svatopluka Čecha 1528 67 dětí · 688 01 Uherský Brod | 3011–52 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,3lepší než 24 % | 11,2lepší než 19 % | 84 %lepší než 51 % |
| 48 Mateřská škola Bojkovice 155 dětí · 687 71 Bojkovice | 2612–42 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,1lepší než 25 % | 10,6lepší než 30 % | 72 %lepší než 22 % |
| 48 Mateřská škola, Uherské Hradiště 612 dětí · 686 01 Uherské Hradiště | 2617–35 | podprůměr | 98 %lepší než 31 % | 20,4lepší než 46 % | 9,8lepší než 51 % | 77 %lepší než 33 % |
| 50 Mateřská škola Mistřice, příspěvková organizace okres Uherské Hradiště 50 dětí · 687 12 Mistřice | 2514–38 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 100 %lepší než 96 % |
| 51 Mateřská škola Slavkov 26 dětí · 687 64 Slavkov | 2313–34 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 100 %lepší než 96 % |
| 52 Mateřská škola Pašovice 26 dětí · 687 56 Pašovice | 169–29 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 13,0lepší než 3 % | 93 %lepší než 78 % |
| 53 Mateřská škola, Uherský Brod, Primátora Hájka 2030 52 dětí · 688 01 Uherský Brod | 138–23 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 26,0lepší než 3 % | 12,4lepší než 5 % | 87 %lepší než 60 % |
| 54 Základní škola a mateřská škola J. A. Komenského Nivnice 115 dětí · 687 51 Nivnice | 41–11 | slabší | 89 %lepší než 21 % | 23,0lepší než 18 % | 11,8lepší než 11 % | 88 %lepší než 66 % |
| 54 Mateřská škola Sušice, příspěvková organizace 22 dětí · 687 04 Sušice | 40–27 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 22,0lepší než 28 % | 11,0lepší než 22 % | 92 %lepší než 75 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.