Žebříček · okres Kroměříž · 2025/26
Mateřské školy podle podmínek výuky – okres Kroměříž
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), děti na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi mateřskými školami. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Dětí na třídu | Dětí na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Mateřská škola Rychlov, Bystřice pod Hostýnem 27 dětí · 768 61 Bystřice pod Hostýnem | 9785–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 13,5lepší než 94 % | 9,0lepší než 69 % | 96 %lepší než 87 % |
| 2 Mateřská škola Střížovice 16 dětí · 768 21 Střížovice | 9683–100 | špička | 100 %lepší než 66 % | 16,0lepší než 84 % | 8,0lepší než 92 % | 84 %lepší než 53 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Rymice 29 dětí · 769 01 Rymice | 9487–97 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 73 %lepší než 22 % |
| 3 Mateřská škola Zlobice 35 dětí · 768 31 Zlobice | 9479–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 95 %lepší než 82 % |
| 3 Základní škola a Mateřská škola Jana Bezděka Martinice 52 dětí · 769 01 Martinice | 9482–98 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,3lepší než 76 % | 8,4lepší než 80 % | 90 %lepší než 70 % |
| 6 Mateřská škola Dřínov 35 dětí · 768 33 Dřínov | 9275–99 | špička | 100 %lepší než 66 % | 17,5lepší než 75 % | 8,8lepší než 73 % | 90 %lepší než 70 % |
| 7 Základní škola a Mateřská škola Přílepy 28 dětí · 769 01 Přílepy | 9187–93 | špička | 100 %lepší než 66 % | 14,0lepší než 94 % | 7,0lepší než 92 % | 58 %lepší než 7 % |
| 8 Mateřská škola Nová Dědina 15 dětí · 768 21 Nová Dědina | 9084–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 6,3lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 8 Mateřská škola Podhradní Lhota 30 dětí · 768 71 Podhradní Lhota | 9084–95 | špička | 100 %lepší než 66 % | 15,0lepší než 94 % | 7,5lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 10 Mateřská škola Roštění 37 dětí · 768 43 Roštění | 8871–98 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,5lepší než 67 % | 9,3lepší než 64 % | 97 %lepší než 89 % |
| 11 Základní škola a Mateřská škola Střílky 50 dětí · 768 04 Střílky | 8675–96 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 16,7lepší než 81 % | 8,3lepší než 80 % | 77 %lepší než 33 % |
| 12 Mateřská škola Břest okres Kroměříž 53 dětí · 768 23 Břest | 8470–95 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,7lepší než 74 % | 8,8lepší než 72 % | 82 %lepší než 44 % |
| 12 Mateřská škola, Holešov, Masarykova 636 86 dětí · 769 01 Holešov | 8475–92 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,2lepší než 77 % | 8,6lepší než 76 % | 77 %lepší než 32 % |
| 14 Mateřská škola Sluníčko Holešov 158 dětí · 769 01 Holešov | 8072–87 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 17,6lepší než 74 % | 8,3lepší než 80 % | 66 %lepší než 13 % |
| 15 Mateřská škola Kvasice 73 dětí · 768 21 Kvasice | 7460–85 | nadprůměr | 100 %lepší než 66 % | 18,3lepší než 69 % | 9,1lepší než 66 % | 72 %lepší než 22 % |
| 16 Mateřská škola Karolín 20 dětí · 768 21 Karolín | 6635–88 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,0lepší než 51 % | 8,3lepší než 80 % | 50 %lepší než 3 % |
| 17 Mateřská škola, Kroměříž, Gorkého 2566 104 dětí · 767 01 Kroměříž | 6344–79 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,8lepší než 42 % | 9,9lepší než 50 % | 87 %lepší než 60 % |
| 17 Mateřská škola Ludslavice 39 dětí · 768 52 Ludslavice | 6337–84 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,5lepší než 57 % | 9,3lepší než 63 % | 65 %lepší než 12 % |
| 17 Mateřská škola, Kostelec u Holešova 29 dětí · 768 43 Kostelec u Holešova | 6341–81 | průměr | 75 %lepší než 9 % | 14,5lepší než 94 % | 7,3lepší než 92 % | 78 %lepší než 36 % |
| 20 Základní škola a Mateřská škola Loukov 38 dětí · 768 75 Loukov | 6236–83 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 19,0lepší než 62 % | 9,5lepší než 58 % | 63 %lepší než 10 % |
| 21 Základní škola a Mateřská škola Roštín 25 dětí · 768 03 Roštín | 5434–71 | průměr | 79 %lepší než 12 % | 12,5lepší než 94 % | 6,6lepší než 92 % | 50 %lepší než 3 % |
| 22 MATEŘSKÁ ŠKOLA, ul. Eduarda Světlíka, Hulín 185 dětí · 768 24 Hulín | 4328–58 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 20,6lepší než 44 % | 10,3lepší než 38 % | 72 %lepší než 21 % |
| 23 Základní škola a Mateřská škola Litenčice 42 dětí · 768 13 Litenčice | 4113–68 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 21,0lepší než 40 % | 11,1lepší než 20 % | 84 %lepší než 52 % |
| 24 Mateřská škola Velké Těšany 17 dětí · 767 01 Bařice-Velké Těšany | 3610–66 | průměr | 50 %lepší než 2 % | 17,0lepší než 79 % | 8,5lepší než 78 % | 74 %lepší než 26 % |
| 24 Mateřská škola, Kroměříž, Osvoboditelů 60 45 dětí · 767 01 Kroměříž | 3612–61 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 90 %lepší než 71 % |
| 26 Mateřská škola, Kroměříž, Spáčilova 3239 114 dětí · 767 01 Kroměříž | 3013–47 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,8lepší než 21 % | 11,4lepší než 15 % | 88 %lepší než 63 % |
| 26 Mateřská škola, Kroměříž, Žižkova 4019 136 dětí · 767 01 Kroměříž | 3014–44 | průměr | 100 %lepší než 66 % | 22,7lepší než 22 % | 11,3lepší než 16 % | 87 %lepší než 60 % |
| 28 Mateřská škola, Kroměříž, Mánesova 3880 180 dětí · 767 01 Kroměříž | 2613–41 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 10,6lepší než 30 % | 74 %lepší než 25 % |
| 28 Mateřská škola Morkovice, příspěvková organizace 90 dětí · 768 33 Morkovice-Slížany | 2611–44 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 22,5lepší než 23 % | 11,3lepší než 17 % | 82 %lepší než 45 % |
| 30 Mateřská škola Radost, Bystřice pod Hostýnem 74 dětí · 768 61 Bystřice pod Hostýnem | 2510–44 | podprůměr | 66 %lepší než 5 % | 18,5lepší než 67 % | 8,5lepší než 79 % | 62 %lepší než 9 % |
| 31 Mateřská škola, Bystřice pod Hostýnem, Bělidla 1168 83 dětí · 768 61 Bystřice pod Hostýnem | 1412–19 | podprůměr | 100 %lepší než 66 % | 27,7lepší než 1 % | 13,4lepší než 2 % | 92 %lepší než 77 % |
| 32 Mateřská škola, Kroměříž, Kollárova 3945 132 dětí · 767 01 Kroměříž | 50–27 | slabší | 97 %lepší než 29 % | 22,0lepší než 28 % | 10,6lepší než 30 % | 63 %lepší než 10 % |
| 33 Základní škola a Mateřská škola Zborovice 56 dětí · 768 32 Zborovice | 43–5 | slabší | 100 %lepší než 66 % | 28,0lepší než 0 % | 14,0lepší než 1 % | 62 %lepší než 9 % |
| 34 Mateřská škola Míškovice 26 dětí · 768 52 Míškovice | 00–10 | slabší | 87 %lepší než 18 % | 26,0lepší než 3 % | 11,3lepší než 17 % | 54 %lepší než 5 % |
| 34 Mateřská škola Záříčí 25 dětí · 768 11 Záříčí | 00–2 | slabší | 50 %lepší než 2 % | 25,0lepší než 5 % | 12,5lepší než 5 % | 83 %lepší než 50 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.