Žebříček · okres Třebíč · 2025/26

Základní školy podle podmínek výuky – okres Třebíč

Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.

Škola Skóre podmínek PásmoKvalifikovaní učiteléŽáků na tříduŽáků na učiteleNaplněnost
1 Základní škola a Mateřská škola Budkov 80 žáků · 675 42 Budkov 9898–99 špička 100 %lepší než 86 %11,4lepší než 93 %8,8lepší než 95 %59 %lepší než 21 %
1 Základní škola a mateřská škola Čáslavice 120 žáků · 675 24 Čáslavice 9897–99 špička 100 %lepší než 86 %13,3lepší než 93 %9,5lepší než 92 %60 %lepší než 22 %
1 Základní škola a Mateřská škola Předín 98 žáků · 675 27 Předín 9897–99 špička 100 %lepší než 86 %10,9lepší než 93 %9,1lepší než 94 %58 %lepší než 19 %
4 Základní škola Světlo s.r.o. 99 žáků · 674 01 Třebíč 9379–99 špička 98 %lepší než 67 %11,0lepší než 93 %8,1lepší než 97 %55 %lepší než 16 %
5 Základní škola a Mateřská škola Želetava 147 žáků · 675 26 Želetava 9088–92 špička 100 %lepší než 86 %16,3lepší než 81 %12,2lepší než 75 %49 %lepší než 9 %
5 Základní škola Mohelno 178 žáků · 675 75 Mohelno 9088–92 špička 100 %lepší než 86 %16,2lepší než 82 %12,2lepší než 74 %49 %lepší než 10 %
7 Základní škola a mateřská škola Březník 148 žáků · 675 74 Březník 8986–92 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,5lepší než 67 %11,8lepší než 79 %59 %lepší než 21 %
8 Základní škola Ludvíka Svobody a Mateřská škola Rudíkov 167 žáků · 675 05 Rudíkov 8782–91 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,6lepší než 66 %12,7lepší než 67 %67 %lepší než 31 %
9 Základní škola Okříšky 310 žáků · 675 21 Okříšky 8176–85 nadprůměr 100 %lepší než 86 %18,2lepší než 69 %13,3lepší než 55 %56 %lepší než 17 %
10 Základní škola Moravské Budějovice 394 žáků · 676 02 Moravské Budějovice 8076–82 nadprůměr 100 %lepší než 86 %19,7lepší než 55 %12,5lepší než 70 %51 %lepší než 11 %
11 Základní škola T. G. Masaryka Moravské Budějovice 454 žáků · 676 02 Moravské Budějovice 6053–66 průměr 100 %lepší než 86 %22,7lepší než 21 %13,7lepší než 47 %76 %lepší než 46 %
12 Základní škola T.G.Masaryka Třebíč 464 žáků · 674 01 Třebíč 5940–75 průměr 99 %lepší než 69 %21,1lepší než 39 %13,0lepší než 62 %64 %lepší než 28 %
13 Základní škola a mateřská škola Třebíč, Bartuškova 700 598 žáků · 674 01 Třebíč 5736–75 průměr 96 %lepší než 55 %20,6lepší než 45 %13,3lepší než 57 %80 %lepší než 54 %
14 Základní škola Třebíč, Horka-Domky 575 žáků · 674 01 Třebíč 5347–59 průměr 100 %lepší než 86 %22,1lepší než 27 %14,5lepší než 29 %77 %lepší než 49 %
15 Základní škola Třebíč, ul. Kpt. Jaroše 836 402 žáků · 674 01 Třebíč 4236–50 průměr 100 %lepší než 86 %21,2lepší než 38 %14,5lepší než 30 %42 %lepší než 4 %
16 Základní škola a Mateřská škola Myslibořice 179 žáků · 675 60 Myslibořice 4019–67 průměr 83 %lepší než 19 %17,9lepší než 72 %12,3lepší než 74 %60 %lepší než 21 %
17 Základní škola Náměšť nad Oslavou, Husova 579 350 žáků · 675 71 Náměšť nad Oslavou 3515–64 průměr 93 %lepší než 44 %19,4lepší než 57 %13,9lepší než 43 %63 %lepší než 25 %
18 Základní škola Náměšť nad Oslavou, Komenského 53 294 žáků · 675 71 Náměšť nad Oslavou 3011–62 průměr 93 %lepší než 45 %22,6lepší než 22 %13,7lepší než 47 %84 %lepší než 63 %
19 Základní škola v Jemnici 491 žáků · 675 31 Jemnice 2611–46 podprůměr 91 %lepší než 35 %20,5lepší než 46 %13,8lepší než 46 %65 %lepší než 30 %
20 Základní škola Třebíč, Benešova 585 713 žáků · 674 01 Třebíč 2514–40 podprůměr 96 %lepší než 56 %22,3lepší než 25 %14,7lepší než 26 %75 %lepší než 46 %
21 Základní škola Třebíč Týnská 8 457 žáků · 674 01 Třebíč 2315–32 podprůměr 100 %lepší než 72 %22,9lepší než 19 %14,8lepší než 23 %54 %lepší než 14 %

Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.