Žebříček · Pardubický kraj · 2025/26
Základní školy podle podmínek výuky – Pardubický kraj
Skóre podmínek 0–100: kvalifikovaní učitelé (35 %), velikost tříd (25 %), žáci na učitele (25 %) a naplněnost kapacity (15 %), percentil mezi základními školami s 1. i 2. stupněm. Měří podmínky výuky, ne její kvalitu – výsledky žáků mateřských a základních škol se nezveřejňují. Školy s příliš nejistým skóre neřadíme.
| Škola | Skóre podmínek | Pásmo | Kvalifikovaní učitelé | Žáků na třídu | Žáků na učitele | Naplněnost |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ 205 žáků · 535 01 Přelouč | 9999–100 | špička | 100 %lepší než 86 % | 8,9lepší než 93 % | 7,9lepší než 98 % | 74 %lepší než 44 % |
| 2 Základní škola Vítějeves 91 žáků · 569 06 Vítějeves | 9896–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,2lepší než 86 % | 10,6lepší než 87 % | 75 %lepší než 45 % |
| 2 Základní škola a Mateřská škola Tatenice 120 žáků · 561 31 Tatenice | 9897–99 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,0lepší než 93 % | 9,5lepší než 93 % | 60 %lepší než 22 % |
| 4 Základní škola a Mateřská škola Kameničky 130 žáků · 539 41 Kameničky | 9695–98 | špička | 100 %lepší než 86 % | 14,4lepší než 93 % | 11,0lepší než 85 % | 58 %lepší než 19 % |
| 4 Základní škola, Trhová Kamenice 111 žáků · 539 52 Trhová Kamenice | 9695–96 | špička | 100 %lepší než 86 % | 12,3lepší než 93 % | 9,7lepší než 92 % | 37 %lepší než 3 % |
| 6 Základní škola Březová nad Svitavou 146 žáků · 569 02 Březová nad Svitavou | 9493–95 | špička | 100 %lepší než 86 % | 16,2lepší než 82 % | 11,3lepší než 83 % | 61 %lepší než 23 % |
| 7 Základní škola T. G. Masaryka a mateřská škola, Chroustovice 125 žáků · 538 63 Chroustovice | 9391–94 | špička | 100 %lepší než 86 % | 15,6lepší než 85 % | 11,4lepší než 83 % | 50 %lepší než 10 % |
| 7 Základní škola a mateřská škola Chornice 69 žáků · 569 42 Chornice | 9385–98 | špička | 100 %lepší než 72 % | 9,9lepší než 93 % | 7,2lepší než 98 % | 22 %lepší než 0 % |
| 9 Základní škola a mateřská škola Vincence Junka, Dolní Čermná 184 žáků · 561 53 Dolní Čermná | 9178–99 | špička | 98 %lepší než 68 % | 16,7lepší než 80 % | 10,9lepší než 86 % | 74 %lepší než 43 % |
| 10 Základní škola ŠKOLAMYŠL 78 žáků · 570 01 Litomyšl | 9072–99 | špička | 98 %lepší než 68 % | 9,8lepší než 93 % | 12,2lepší než 75 % | 66 %lepší než 31 % |
| 11 Základní škola a mateřská škola Křenov 121 žáků · 569 22 Křenov | 8872–98 | nadprůměr | 98 %lepší než 68 % | 13,4lepší než 93 % | 10,7lepší než 87 % | 37 %lepší než 2 % |
| 11 Základní škola, Skuteč, Komenského 150 207 žáků · 539 73 Skuteč | 8885–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,8lepší než 63 % | 11,6lepší než 81 % | 56 %lepší než 17 % |
| 13 Základní škola a mateřská škola, Jaroměřice 156 žáků · 569 44 Jaroměřice | 8770–97 | nadprůměr | 99 %lepší než 68 % | 17,3lepší než 75 % | 12,5lepší než 71 % | 78 %lepší než 51 % |
| 14 Základní škola Horní Jelení 261 žáků · 533 74 Horní Jelení | 8682–90 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,6lepší než 65 % | 13,2lepší než 58 % | 75 %lepší než 45 % |
| 14 Základní škola, Prachovice 142 žáků · 538 04 Prachovice | 8672–95 | nadprůměr | 99 %lepší než 69 % | 15,8lepší než 84 % | 11,2lepší než 84 % | 47 %lepší než 8 % |
| 14 Základní škola Česká Třebová, Nádražní ulice 345 žáků · 560 02 Česká Třebová | 8683–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 19,2lepší než 59 % | 11,9lepší než 78 % | 56 %lepší než 17 % |
| 17 Základní škola Lubná - Sebranice a Mateřská škola Lubná 157 žáků · 569 62 Sebranice | 8581–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 17,4lepší než 74 % | 12,7lepší než 68 % | 45 %lepší než 6 % |
| 18 Základní škola a mateřská škola J. A. Komenského Brandýs nad Orlicí 163 žáků · 561 12 Brandýs nad Orlicí | 8480–88 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,1lepší než 70 % | 12,7lepší než 67 % | 51 %lepší než 11 % |
| 19 Základní škola a mateřská škola Svitavy, Riegrova 4 278 žáků · 568 02 Svitavy | 8174–86 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 18,5lepší než 66 % | 14,1lepší než 39 % | 76 %lepší než 47 % |
| 20 Základní škola Litomyšl, U Školek 1117 390 žáků · 570 01 Litomyšl | 7771–82 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,7lepší než 32 % | 13,9lepší než 42 % | 93 %lepší než 86 % |
| 21 Základní škola Choltice 386 žáků · 533 61 Choltice | 7568–80 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,4lepší než 35 % | 13,6lepší než 49 % | 84 %lepší než 63 % |
| 22 Základní škola a mateřská škola Opatovice nad Labem 409 žáků · 533 45 Opatovice nad Labem | 7367–79 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,5lepší než 34 % | 13,5lepší než 53 % | 80 %lepší než 54 % |
| 23 Základní škola Bystré 252 žáků · 569 92 Bystré | 7264–79 | nadprůměr | 100 %lepší než 86 % | 21,0lepší než 40 % | 13,5lepší než 52 % | 72 %lepší než 40 % |
| 24 Základní škola Svitavy, T. G. Masaryka 27 288 žáků · 568 02 Svitavy | 6943–87 | průměr | 96 %lepší než 55 % | 20,6lepší než 45 % | 12,5lepší než 71 % | 85 %lepší než 64 % |
| 25 Základní škola Litomyšl, T. G. Masaryka 1145 351 žáků · 570 01 Litomyšl | 6849–83 | průměr | 99 %lepší než 70 % | 20,7lepší než 44 % | 13,3lepší než 57 % | 78 %lepší než 51 % |
| 25 Základní škola a mateřská škola Krouna 166 žáků · 539 43 Krouna | 6836–89 | průměr | 97 %lepší než 64 % | 18,4lepší než 67 % | 13,5lepší než 52 % | 69 %lepší než 35 % |
| 27 Základní škola Hlinsko 320 žáků · 539 01 Hlinsko | 6739–86 | průměr | 93 %lepší než 44 % | 17,8lepší než 72 % | 11,4lepší než 82 % | 56 %lepší než 17 % |
| 28 Masarykova základní škola Morašice 153 žáků · 569 51 Morašice | 6637–86 | průměr | 85 %lepší než 24 % | 15,3lepší než 86 % | 9,9lepší než 91 % | 64 %lepší než 27 % |
| 28 Základní škola Svitavy, Felberova 2 477 žáků · 568 02 Svitavy | 6660–72 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,7lepší než 32 % | 13,8lepší než 45 % | 76 %lepší než 47 % |
| 30 Základní škola Holice, Holubova 47 477 žáků · 534 01 Holice | 6560–71 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,7lepší než 32 % | 14,6lepší než 28 % | 88 %lepší než 74 % |
| 31 Základní škola a mateřská škola Řečany nad Labem 235 žáků · 533 13 Řečany nad Labem | 6433–87 | průměr | 94 %lepší než 50 % | 19,6lepší než 56 % | 13,4lepší než 55 % | 87 %lepší než 70 % |
| 32 Základní škola, Hlinsko, Smetanova 403 398 žáků · 539 01 Hlinsko | 6356–70 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,0lepší než 41 % | 14,7lepší než 24 % | 83 %lepší než 60 % |
| 32 Základní škola U Kostela Moravská Třebová 306 žáků · 571 01 Moravská Třebová | 6338–82 | průměr | 87 %lepší než 27 % | 17,0lepší než 78 % | 12,1lepší než 76 % | 77 %lepší než 48 % |
| 34 Základní škola Rohovládova Bělá 233 žáků · 533 43 Rohovládova Bělá | 6234–84 | průměr | 95 %lepší než 53 % | 23,3lepší než 16 % | 11,3lepší než 83 % | 90 %lepší než 77 % |
| 35 Základní škola a mateřská škola Proseč 259 žáků · 539 44 Proseč | 6032–82 | průměr | 88 %lepší než 29 % | 17,3lepší než 76 % | 12,3lepší než 74 % | 72 %lepší než 40 % |
| 35 Základní škola Eduarda Nápravníka Býšť 250 žáků · 533 22 Býšť | 6049–68 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,7lepší než 20 % | 14,1lepší než 37 % | 83 %lepší než 62 % |
| 37 Základní škola Ústí nad Orlicí, Bratří Čapků 1332 674 žáků · 562 06 Ústí nad Orlicí | 5535–73 | průměr | 90 %lepší než 34 % | 19,8lepší než 54 % | 13,3lepší než 55 % | 93 %lepší než 86 % |
| 37 Základní škola Česká Třebová, Habrmanova ulice 549 žáků · 560 02 Česká Třebová | 5538–70 | průměr | 97 %lepší než 64 % | 22,0lepší než 28 % | 14,2lepší než 36 % | 95 %lepší než 92 % |
| 39 Základní škola Na Lukách Polička 385 žáků · 572 01 Polička | 5445–62 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 21,4lepší než 35 % | 14,1lepší než 39 % | 59 %lepší než 21 % |
| 40 Základní škola Ústí nad Orlicí, Komenského 11 397 žáků · 562 01 Ústí nad Orlicí | 5344–61 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 22,1lepší než 27 % | 13,9lepší než 42 % | 63 %lepší než 26 % |
| 41 Základní škola, Hlinsko, Resslova 603 376 žáků · 539 01 Hlinsko | 5246–59 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 20,9lepší než 42 % | 15,5lepší než 12 % | 78 %lepší než 51 % |
| 42 Základní škola a mateřská škola KLAS s.r.o. 143 žáků · 533 51 Pardubice | 5045–54 | průměr | 56 %lepší než 2 % | 11,9lepší než 93 % | 8,5lepší než 96 % | 54 %lepší než 14 % |
| 43 Základní škola Pardubice, Josefa Ressla 2258 523 žáků · 530 02 Pardubice | 4844–53 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 24,9lepší než 5 % | 15,2lepší než 16 % | 97 %lepší než 95 % |
| 44 Základní škola Moravská Třebová 585 žáků · 571 01 Moravská Třebová | 4425–67 | průměr | 92 %lepší než 43 % | 20,9lepší než 41 % | 14,0lepší než 40 % | 92 %lepší než 84 % |
| 45 Bohemia - Hotel.škola a SPgŠ a ZŠ s.r.o. 140 žáků · 537 01 Chrudim | 4328–63 | průměr | 73 %lepší než 9 % | 15,6lepší než 85 % | 12,8lepší než 65 % | 78 %lepší než 50 % |
| 46 Základní škola Pardubice-Svítkov 572 žáků · 530 06 Pardubice | 4139–42 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 24,9lepší než 5 % | 16,6lepší než 4 % | 98 %lepší než 97 % |
| 46 Základní škola Ústí nad Orlicí, Třebovská 147 187 žáků · 562 03 Ústí nad Orlicí | 4124–62 | průměr | 99 %lepší než 71 % | 20,8lepší než 43 % | 13,8lepší než 44 % | 35 %lepší než 2 % |
| 48 Základní škola Sv. Čecha, Choceň 604 žáků · 565 01 Choceň | 3923–61 | průměr | 95 %lepší než 54 % | 22,4lepší než 24 % | 14,2lepší než 35 % | 92 %lepší než 82 % |
| 49 Základní škola Litomyšl, Zámecká 496 570 žáků · 570 01 Litomyšl | 3821–62 | průměr | 98 %lepší než 66 % | 23,8lepší než 12 % | 14,5lepší než 28 % | 92 %lepší než 84 % |
| 49 Základní škola Lanškroun, náměstí Aloise Jiráska 139, okr. Ústí nad Orlicí 486 žáků · 563 01 Lanškroun | 3818–66 | průměr | 97 %lepší než 62 % | 23,1lepší než 17 % | 14,6lepší než 27 % | 93 %lepší než 85 % |
| 51 Základní škola Heřmanův Městec 802 žáků · 538 03 Heřmanův Městec | 3724–54 | průměr | 99 %lepší než 70 % | 22,9lepší než 19 % | 15,1lepší než 19 % | 89 %lepší než 76 % |
| 52 Základní škola Pardubice-Dubina 701 žáků · 530 12 Pardubice | 3635–37 | průměr | 100 %lepší než 86 % | 26,0lepší než 2 % | 17,0lepší než 2 % | 95 %lepší než 90 % |
| 53 Základní škola Česká Třebová, Ústecká ulice 347 žáků · 560 02 Česká Třebová | 3515–63 | průměr | 92 %lepší než 41 % | 19,3lepší než 58 % | 13,4lepší než 53 % | 53 %lepší než 13 % |
| 53 Základní škola Žamberk, Nádražní 743 376 žáků · 564 01 Žamberk | 3515–62 | průměr | 93 %lepší než 45 % | 20,9lepší než 42 % | 13,3lepší než 57 % | 62 %lepší než 25 % |
| 55 Základní škola, Bojanov 182 žáků · 538 26 Bojanov | 3413–66 | průměr | 86 %lepší než 24 % | 20,2lepší než 49 % | 13,1lepší než 59 % | 81 %lepší než 56 % |
| 55 Základní škola, Chrast 471 žáků · 538 51 Chrast | 3419–56 | průměr | 89 %lepší než 30 % | 22,4lepší než 23 % | 13,1lepší než 59 % | 92 %lepší než 84 % |
| 57 Základní škola Pardubice-Polabiny, Prodloužená 283 770 žáků · 530 09 Pardubice | 3319–53 | průměr | 94 %lepší než 49 % | 22,7lepší než 21 % | 14,7lepší než 24 % | 99 %lepší než 98 % |
| 58 Masarykova základní škola Polička 720 žáků · 572 01 Polička | 3017–49 | průměr | 93 %lepší než 46 % | 21,8lepší než 30 % | 13,5lepší než 53 % | 69 %lepší než 35 % |
| 58 Základní škola Letohrad, Komenského 269 341 žáků · 561 51 Letohrad | 3017–49 | průměr | 84 %lepší než 21 % | 20,1lepší než 51 % | 13,1lepší než 59 % | 76 %lepší než 47 % |
| 58 Základní škola, Hrochův Týnec 272 žáků · 538 62 Hrochův Týnec | 3021–41 | průměr | 71 %lepší než 7 % | 18,1lepší než 70 % | 13,4lepší než 53 % | 81 %lepší než 57 % |
| 61 Základní škola Holice, Komenského 100 416 žáků · 534 01 Holice | 2911–57 | podprůměr | 97 %lepší než 62 % | 23,1lepší než 17 % | 15,5lepší než 12 % | 92 %lepší než 84 % |
| 61 Základní škola, Chrudim, Školní náměstí 6 594 žáků · 537 01 Chrudim | 2927–30 | podprůměr | 100 %lepší než 86 % | 27,0lepší než 1 % | 16,5lepší než 4 % | 85 %lepší než 65 % |
| 63 Základní škola a mateřská škola Svitavy, Sokolovská 1 352 žáků · 568 02 Svitavy | 2814–47 | podprůměr | 85 %lepší než 23 % | 20,7lepší než 44 % | 13,4lepší než 54 % | 81 %lepší než 56 % |
| 64 Základní škola Pardubice, Štefánikova 448 517 žáků · 530 02 Pardubice | 2624–28 | podprůměr | 100 %lepší než 86 % | 25,9lepší než 2 % | 16,2lepší než 6 % | 78 %lepší než 51 % |
| 65 Mateřská škola a základní škola TALENT Pardubice s.r.o. 117 žáků · 572 01 Polička | 2520–31 | podprůměr | 44 %lepší než 1 % | 3,6lepší než 93 % | 13,0lepší než 62 % | 28 %lepší než 1 % |
| 65 Základní škola Dašice 319 žáků · 533 03 Dašice | 2510–47 | podprůměr | 86 %lepší než 25 % | 19,9lepší než 52 % | 15,0lepší než 20 % | 91 %lepší než 81 % |
| 67 Základní škola a mateřská škola Lázně Bohdaneč 428 žáků · 533 41 Lázně Bohdaneč | 2416–33 | podprůměr | 100 %lepší než 72 % | 23,8lepší než 12 % | 16,2lepší než 6 % | 82 %lepší než 59 % |
| 67 Základní škola Pardubice-Studánka 739 žáků · 530 03 Pardubice | 2415–34 | podprůměr | 98 %lepší než 64 % | 25,5lepší než 3 % | 18,1lepší než 0 % | 100 %lepší než 99 % |
| 69 Masarykova základní škola Dolní Roveň 236 žáků · 533 71 Dolní Roveň | 2312–36 | podprůměr | 78 %lepší než 13 % | 19,7lepší než 55 % | 12,8lepší než 66 % | 59 %lepší než 20 % |
| 70 Základní škola Žamberk, 28. října 581 336 žáků · 564 01 Žamberk | 2111–32 | podprůměr | 79 %lepší než 14 % | 19,8lepší než 54 % | 13,6lepší než 50 % | 71 %lepší než 38 % |
| 71 Základní škola Pardubice, Bratranců Veverkových 866 690 žáků · 530 02 Pardubice | 2010–31 | podprůměr | 96 %lepší než 59 % | 25,6lepší než 3 % | 16,4lepší než 5 % | 95 %lepší než 90 % |
| 72 Základní škola Chvaletice 267 žáků · 533 12 Chvaletice | 157–26 | podprůměr | 77 %lepší než 12 % | 19,1lepší než 60 % | 13,5lepší než 52 % | 45 %lepší než 6 % |
| 72 Základní škola Pardubice, Benešovo náměstí 590 693 žáků · 530 02 Pardubice | 155–29 | podprůměr | 93 %lepší než 45 % | 25,7lepší než 3 % | 16,1lepší než 7 % | 99 %lepší než 99 % |
| 74 Základní škola Přelouč, Masarykovo náměstí 45 525 žáků · 535 01 Přelouč | 123–25 | podprůměr | 89 %lepší než 30 % | 21,9lepší než 29 % | 15,0lepší než 19 % | 80 %lepší než 53 % |
| 75 Základní škola, Chrudim, Dr. Peška 768 669 žáků · 537 01 Chrudim | 113–26 | podprůměr | 94 %lepší než 49 % | 29,1lepší než 0 % | 19,2lepší než 0 % | 93 %lepší než 86 % |
| 75 Základní škola Vysoké Mýto, Jiráskova 694 žáků · 566 01 Vysoké Mýto | 115–20 | podprůměr | 85 %lepší než 23 % | 23,9lepší než 11 % | 14,7lepší než 25 % | 93 %lepší než 85 % |
| 77 Základní škola Pardubice, Staňkova 128 715 žáků · 530 02 Pardubice | 92–19 | slabší | 89 %lepší než 32 % | 24,7lepší než 7 % | 16,6lepší než 4 % | 97 %lepší než 95 % |
| 77 Základní škola, Chrudim, U Stadionu 756 610 žáků · 537 03 Chrudim | 92–21 | slabší | 92 %lepší než 40 % | 27,7lepší než 1 % | 16,7lepší než 3 % | 93 %lepší než 87 % |
| 79 Základní škola Pardubice-Spořilov 516 žáků · 530 03 Pardubice | 71–18 | slabší | 87 %lepší než 27 % | 24,6lepší než 7 % | 16,2lepší než 6 % | 96 %lepší než 92 % |
| 80 Základní škola Vysoké Mýto, Javornického 602 žáků · 566 01 Vysoké Mýto | 61–17 | slabší | 92 %lepší než 40 % | 23,2lepší než 17 % | 16,4lepší než 5 % | 72 %lepší než 39 % |
| 80 Základní škola Pardubice-Ohrazenice 443 žáků · 533 53 Pardubice | 62–13 | slabší | 81 %lepší než 17 % | 23,3lepší než 15 % | 16,8lepší než 3 % | 98 %lepší než 98 % |
| 82 Základní škola, Chrudim, Dr. Malíka 958 557 žáků · 537 01 Chrudim | 10–3 | slabší | 73 %lepší než 8 % | 29,3lepší než 0 % | 17,0lepší než 2 % | 100 %lepší než 100 % |
Zdroj: MŠMT – výkonové výkazy škol (stav k 30. září, školní rok 2025/26) a rejstřík škol; výpočet Školní radar.