Obory · přijímačky 2026
Gastronomie a služby v Moravskoslezském kraji
Gastronomie a služby v Moravskoslezském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 27 škol – dohromady 67 oborů s 1 888 místy.
- Škol
- 27
- 67 oborů · 1 888 míst
- Stačilo bodů – medián
- 20ze 100
- od 11 do 40
- Přihlášek na místo
- 2,3
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 380
- u 34 oborů
Na přijetí stačilo od 11 bodů (Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava) po 40 bodů (Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava); u poloviny oborů stačilo nejvýš 20 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 38 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,3 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 34 oborů (380 míst). Soukromé nebo církevní: 8 z 27 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 14 z 27 škol.
Školy a obory v Moravskoslezském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, OpavaCestovní ruch · Opava · internát | 30 | 6,7 | 40 | mírný převis | 62 | – |
| Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-MístekKosmetické služby · Frýdek-Místek · 69-41-L/01 Kosmetické služby | 15 | 5,5 | 33 | volné | 85 | – |
| Hotelová škola, OstravaCestovní ruch · Ostrava · Služby cestovního ruchu · internát | 30 | 4,5 | 30 | volné | 62 | – |
| Střední odborná škola dopravy a cestovního ruchu, KrnovCestovní ruch · Krnov · Management cestovního ruchu · internát | 30 | 4,6 | 30 | volné | 14 | – |
| AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňstvíCestovní ruch · Ostrava · Provoz cestovní kanceláře | 12 | 3,3 | 27 | volné | 15 | – |
| Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-PorubaMasér sportovní a rekondiční · Ostrava · 69-53-H/01 Rekondiční a sportovní masér | 30 | 4,1 | 27 | volné | 16 | – |
| Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-MístekCestovní ruch · Frýdek-Místek · 65-42-M/02 Cestovní ruch | 20 | 4,6 | 26 | volné | 85 | – |
| Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-PorubaKosmetické služby · Ostrava | 26 | 6,3 | 26 | volné | 16 | – |
| EDUCA - Střední odborná škola, s.r.o.Cestovní ruch · Nový Jičín · Cestovní ruch a animační služby · internát | 12 | 3,1 | 25 | volné | 27 | – |
| AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňstvíHotelnictví · Ostrava · Moderní hotelové služby | 30 | 0,6 | 21 | volné | 15 | 9 |
| Vyšší odborná škola DAKOL a Střední škola DAKOLMasér sportovní a rekondiční · Havířov | 15 | 1,7 | 21 | volné | 70 | – |
| AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňstvíCestovní ruch · Ostrava · Stevard v dopravních službách | 12 | 2,3 | 20 | volné | 15 | – |
| Hotelová škola a Obchodní akademie Havířov s.r.o.Hotelnictví · Havířov | 68 | 2,1 | 20 | volné | 22 | 2 |
| Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-MístekGastronomie · Frýdek-Místek · 65-41-L/01 Gastronomie | 15 | 1,1 | 20 | volné | 85 | – |
| Střední škola, Havířov-Prostřední SucháKosmetické služby · Havířov | 30 | 4,2 | 19 | volné | 50 | – |
| Gymnázium a Střední odborná škola, RýmařovMasér sportovní a rekondiční · Rýmařov · 69-53-H/01 Rekondiční a sportovní masér · internát | 20 | 1,2 | 18 | volné | 10 | 14 |
| Hotelová škola, Frenštát pod RadhoštěmCestovní ruch · Frenštát pod Radhoštěm · internát | 30 | 2,6 | 18 | volné | 63 | – |
| AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňstvíGastronomie · Ostrava · Kuchař v moderní gastronomii | 30 | 0,8 | 17 | volné | 15 | 15 |
| Střední škola prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-PorubaHotelnictví · Ostrava · Hotelnictví a turismus · internát | 30 | 2,7 | 17 | volné | 52 | – |
| Hotelová škola, Frenštát pod RadhoštěmHotelnictví · Frenštát pod Radhoštěm · internát | 30 | 2,0 | 16 | volné | 63 | 8 |
| AHOL - Střední odborná škola, s.r.o.Oční optik · Ostrava | 12 | 2,9 | 13 | volné | 31 | – |
| Albrechtova střední škola, Český TěšínHotelnictví · Český Těšín · Hotelnictví a turismus | 60 | 2,0 | 13 | volné | 28 | 18 |
| Hotelová škola, OstravaGastronomie · Ostrava · Hotelový a restaurační provoz, kombinace s oborem Kuchař-číšník (doplňující obor s VL) · internát | 30 | 1,9 | 13 | volné | 62 | 7 |
| Střední škola HGS SČMSD, s.r.o.Cestovní ruch · Šilheřovice · internát | 32 | 1,2 | 13 | volné | 37 | 7 |
| Vyšší odborná škola DAKOL a Střední škola DAKOLHotelnictví · Havířov | 17 | 1,6 | 12 | volné | 70 | 6 |
| Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, OpavaHotelnictví · Opava · internát | 60 | 2,0 | 11 | volné | 62 | – |
| AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňstvíHotelnictví · Ostrava · Lázeňství a wellness | 30 | 0,4 | – | 15 | 11 | |
| AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňstvíKuchař – číšník · Ostrava · Fastfoodová gastronomie | 15 | 0,7 | bez zkoušky | 15 | 13 | |
| AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňstvíKuchař – číšník · Ostrava · Kuchař - číšník | 15 | 3,2 | bez zkoušky | 15 | 9 | |
| Albrechtova střední škola, Český TěšínKuchař – číšník · Český Těšín | 30 | 2,1 | bez zkoušky | 28 | 13 | |
| Gymnázium a Střední odborná škola, RýmařovKuchař – číšník · Rýmařov · internát | 24 | 0,7 | bez zkoušky | 10 | 20 | |
| Hotelová škola, Frenštát pod RadhoštěmKuchař – číšník · Frenštát pod Radhoštěm · internát | 60 | 1,2 | bez zkoušky | 63 | 20 | |
| Hotelová škola, OstravaKuchař – číšník · Ostrava · Kuchař · internát | 30 | 2,6 | bez zkoušky | 62 | – | |
| Hotelová škola, OstravaKuchař – číšník · Ostrava · Číšník · internát | 30 | 2,3 | bez zkoušky | 62 | – | |
| Hotelová škola, OstravaKuchař – číšník · Ostrava · Kuchař-číšník · internát | 60 | 1,2 | bez zkoušky | 62 | – | |
| Odborné učiliště a Praktická škola, HlučínStravovací a ubytovací služby · Hlučín | 14 | 1,3 | bez zkoušky | – | 3 | |
| Odborné učiliště a Praktická škola, Nový JičínStravovací a ubytovací služby · Nový Jičín · Kuchařské práce · internát | 26 | 1,3 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední odborná škola a Základní škola, Město AlbrechticeKuchař – číšník · Město Albrechtice | 30 | 0,4 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 25 | |
| Střední odborná škola a Základní škola, Město AlbrechticeStravovací a ubytovací služby · Město Albrechtice | 14 | 0,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 14 | |
| Střední odborná škola, BruntálKadeřník · Bruntál · internát | 23 | 3,7 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední odborná škola, BruntálKuchař – číšník · Bruntál · internát | 17 | 1,9 | bez zkoušky | – | 3 | |
| Střední odborné učiliště DAKOL, s. r. o.Kuchař – číšník · Orlová | 30 | 1,6 | bez zkoušky | 77 | 7 | |
| Střední odborné učiliště DAKOL, s. r. o.Rekondiční a sportovní masér · Orlová | 30 | 2,0 | bez zkoušky | 77 | 2 | |
| Střední průmyslová škola Třineckých železárenKuchař – číšník · Třinec | 23 | 0,4 | bez zkoušky | 2 | 21 | |
| Střední průmyslová škola Třineckých železárenStravovací a ubytovací služby · Třinec | 7 | 2,0 | bez zkoušky | 2 | 4 | |
| Střední škola HGS SČMSD, s.r.o.Hotelnictví · Šilheřovice · internát | 32 | 0,5 | – | 37 | 6 | |
| Střední škola HGS SČMSD, s.r.o.Kadeřník · Šilheřovice · internát | 32 | 1,6 | bez zkoušky | 37 | 15 | |
| Střední škola HGS SČMSD, s.r.o.Kuchař – číšník · Šilheřovice · internát | 17 | 1,0 | bez zkoušky | 37 | 5 | |
| Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-MístekKadeřník · Frýdek-Místek · 69-51-H/01 Kadeřník | 30 | 6,3 | bez zkoušky | 85 | – | |
| Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-MístekKuchař – číšník · Frýdek-Místek · 65-51-H/01 Kuchař-číšník | 30 | 2,1 | bez zkoušky | 85 | – | |
| Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, OpavaKadeřník · Opava · internát | 46 | 2,8 | bez zkoušky | 62 | – | |
| Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, OpavaKuchař – číšník · Opava · internát | 52 | 1,6 | bez zkoušky | 62 | 25 | |
| Střední škola prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-PorubaKuchař – číšník · Ostrava · Kuchař-číšník-příprava jídel · internát | 30 | 3,0 | bez zkoušky | 52 | – | |
| Střední škola prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-PorubaProvozní služby · Ostrava · internát | 14 | 1,7 | bez zkoušky | 52 | – | |
| Střední škola prof. Zdeňka Matějčka, Ostrava-PorubaStravovací a ubytovací služby · Ostrava · internát | 14 | 2,9 | bez zkoušky | 52 | – | |
| Střední škola služeb a podnikání, Ostrava-PorubaKadeřník · Ostrava · KADEŘNÍK, KADEŘNICE | 50 | 5,4 | bez zkoušky | 16 | – | |
| Střední škola technická, OpavaStravovací a ubytovací služby · Opava · Kuchařské práce · internát | 7 | 1,9 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola techniky a služeb, KarvináKuchař – číšník · Karviná · internát | 30 | 2,1 | bez zkoušky | 40 | 13 | |
| Střední škola řemesel, Frýdek-MístekStravovací a ubytovací služby · Frýdlant nad Ostravicí · internát | 28 | 0,8 | bez zkoušky | 10 | 14 | |
| Střední škola, BohumínKadeřník · Bohumín | 30 | 2,9 | bez zkoušky | 56 | 3 | |
| Střední škola, BohumínKuchař – číšník · Bohumín | 30 | 1,2 | bez zkoušky | 56 | 12 | |
| Střední škola, Havířov-Prostřední SucháKadeřník · Havířov | 29 | 5,7 | bez zkoušky | 50 | – | |
| Střední škola, OdryKadeřník · Odry · internát | 60 | 2,0 | bez zkoušky | 4 | 3 | |
| Střední škola, OdryKuchař – číšník · Odry · internát | 30 | 1,1 | bez zkoušky | 4 | 23 | |
| Střední škola, OdryRekondiční a sportovní masér · Odry · internát | 30 | 2,0 | bez zkoušky | 4 | – | |
| Vyšší odborná škola DAKOL a Střední škola DAKOLHotelnictví · Havířov · Hotelový animátor, sport a výživa | 17 | 0,6 | – | 70 | – | |
| Vyšší odborná škola DAKOL a Střední škola DAKOLStravovací a ubytovací služby · Havířov | 16 | 0,5 | bez zkoušky | 70 | 10 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Moravskoslezském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Kuchař – číšník | 16 | bez zkoušky |
| Hotelnictví | 8 | 16 |
| Cestovní ruch | 8 | 26 |
| Kadeřník | 8 | bez zkoušky |
| Stravovací a ubytovací služby | 8 | bez zkoušky |
| Gastronomie | 3 | 17 |
| Kosmetické služby | 3 | 26 |
| Masér sportovní a rekondiční | 3 | 21 |
| Rekondiční a sportovní masér | 2 | bez zkoušky |
| Oční optik | 1 | 13 |
| Provozní služby | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Ostrava Kam se dostanu s mými body?
Gastronomie a služby v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – gastronomie a služby v Moravskoslezském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 11 bodů (Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava) po 40 bodů (Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava). U poloviny oborů stačilo nejvýš 20 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Moravskoslezském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava (Cestovní ruch) – 40 bodů, 6,7 přihlášky na místo; Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb, Frýdek-Místek (Kosmetické služby) – 33 bodů, 5,5 přihlášky na místo; Hotelová škola, Ostrava (Cestovní ruch) – 30 bodů, 4,5 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – gastronomie a služby v Moravskoslezském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 34 oborů s 380 místy, nejvíc míst: Střední odborná škola a Základní škola, Město Albrechtice (25 míst); Střední škola hotelnictví a služeb a Vyšší odborná škola, Opava (25 míst); Střední škola, Odry (23 míst).
Kolik škol nabízí gastronomie a služby v Moravskoslezském kraji?
Gastronomie a služby v Moravskoslezském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 27 škol s 1 888 místy. Soukromé nebo církevní jsou 8 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na gastronomie a služby přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 29 oborů, 38 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.