Obory · přijímačky 2026
Gastronomie a služby v Plzeňském kraji
Gastronomie a služby v Plzeňském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 14 škol – dohromady 31 oborů s 1 033 místy.
- Škol
- 14
- 31 oborů · 1 033 míst
- Stačilo bodů – medián
- 21ze 100
- od 12 do 52
- Přihlášek na místo
- 2,2
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 141
- u 12 oborů
Na přijetí stačilo od 12 bodů (Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice) po 52 bodů (Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Plzeň); u poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 17 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,2 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 12 oborů (141 míst). Soukromé nebo církevní: 1 z 14 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 10 z 14 škol.
Školy a obory v Plzeňském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, PlzeňMasér sportovní a rekondiční · Plzeň | 16 | 6,1 | 52 | těžké | 66 | – |
| Hotelová škola, PlzeňHotelnictví · Plzeň · Hotelnictví a cestovní ruch · internát | 60 | 3,9 | 31 | volné | 61 | – |
| Integrovaná střední škola živnostenská, PlzeňKosmetické služby · Plzeň | 32 | 5,5 | 28 | volné | 11 | – |
| Střední odborné učiliště, DomažliceGastronomie · Stod · L0+H v zaměření 65-51-H/01 Kuchař-číšník · internát | 15 | 1,7 | 23 | volné | ≈ podprůměr | – |
| VOŠ,OA,Střed.zdrav.škola a JŠ s práv.SJZKosmetické služby · Klatovy · internát | 15 | 4,7 | 23 | volné | 37 | – |
| Akademie hotelnictví a cestovního ruchu - střední škola, s.r.o.Hotelnictví · Plzeň | 25 | 1,5 | 22 | volné | 48 | 15 |
| Střední škola zemědělská a potravinářská, KlatovyGastronomie · Klatovy · internát | 30 | 1,0 | 21 | volné | 35 | – |
| Střední škola, RokycanyGastronomie · Rokycany · internát | 30 | 0,9 | 19 | volné | ≈ podprůměr | 19 |
| Akademie hotelnictví a cestovního ruchu - střední škola, s.r.o.Cestovní ruch · Plzeň | 30 | 2,3 | 17 | volné | 48 | – |
| Střední škola, HoražďoviceGastronomie · Horažďovice · Food design · internát | 16 | 0,9 | 16 | volné | 53 | 6 |
| VOŠ,OA,Střed.zdrav.škola a JŠ s práv.SJZMasér sportovní a rekondiční · Klatovy · internát | 15 | 3,1 | 16 | volné | 37 | – |
| Střední odborné učiliště, DomažliceKosmetické služby · Stod · internát | 15 | 2,8 | 14 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, SušiceCestovní ruch · Sušice · internát | 26 | 1,9 | 12 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Akademie hotelnictví a cestovního ruchu - střední škola, s.r.o.Kuchař – číšník · Plzeň | 28 | 1,9 | bez zkoušky | 48 | – | |
| Hotelová škola, PlzeňKuchař – číšník · Plzeň · Kuchař · internát | 120 | 1,6 | bez zkoušky | 61 | – | |
| Hotelová škola, PlzeňKuchař – číšník · Plzeň · Číšník, servírka · internát | 60 | 2,7 | bez zkoušky | 61 | – | |
| Integrovaná střední škola živnostenská, PlzeňKadeřník · Plzeň | 96 | 2,8 | bez zkoušky | 11 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Horšovský TýnKuchař – číšník · Horšovský Týn · internát | 30 | 1,4 | bez zkoušky | 44 | 12 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, SušiceKadeřník · Sušice · internát | 18 | 3,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, SušiceKuchař – číšník · Sušice · internát | 24 | 1,5 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 3 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, SušiceStravovací a ubytovací služby · Sušice · internát | 15 | 1,1 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední odborné učiliště, DomažliceKadeřník · Stod · DOMAŽLICE · internát | 17 | 5,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední odborné učiliště, DomažliceKadeřník · Stod · STOD · internát | 43 | 2,3 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední odborné učiliště, DomažliceKuchař – číšník · Stod · internát | 30 | 1,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 9 | |
| Střední škola a Základní škola, OselceStravovací a ubytovací služby · Oselce · internát | 14 | 0,9 | bez zkoušky | 59 | 8 | |
| Střední škola zemědělská a potravinářská, KlatovyKuchař – číšník · Klatovy · Kuchař-číšník pro pohostinství · internát | 60 | 1,2 | bez zkoušky | 35 | 3 | |
| Střední škola živnostenská a Základní škola, PlanáStravovací a ubytovací služby · Planá · internát | 24 | 2,1 | bez zkoušky | 57 | – | |
| Střední škola, BorGastronomie · Bor · kuchař - číšník | 24 | 0,4 | – | 37 | 22 | |
| Střední škola, BorKuchař – číšník · Bor | 30 | 1,5 | bez zkoušky | 37 | 11 | |
| Střední škola, HoražďoviceKuchař – číšník · Horažďovice · Kuchař-číšník · internát | 15 | 1,5 | bez zkoušky | 53 | 9 | |
| Střední škola, RokycanyKuchař – číšník · Rokycany · Kuchař - číšník · internát | 60 | 1,4 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 24 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Plzeňském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Kuchař – číšník | 9 | bez zkoušky |
| Gastronomie | 5 | 20 |
| Kadeřník | 3 | bez zkoušky |
| Kosmetické služby | 3 | 23 |
| Stravovací a ubytovací služby | 3 | bez zkoušky |
| Cestovní ruch | 2 | 14,5 |
| Hotelnictví | 2 | 26,5 |
| Masér sportovní a rekondiční | 2 | 34 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Plzeň Kam se dostanu s mými body?
Gastronomie a služby v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – gastronomie a služby v Plzeňském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 12 bodů (Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Sušice) po 52 bodů (Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Plzeň). U poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Plzeňském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická, Plzeň (Masér sportovní a rekondiční) – 52 bodů, 6,1 přihlášky na místo; Hotelová škola, Plzeň (Hotelnictví) – 31 bodů, 3,9 přihlášky na místo; Integrovaná střední škola živnostenská, Plzeň (Kosmetické služby) – 28 bodů, 5,5 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – gastronomie a služby v Plzeňském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 12 oborů s 141 místy, nejvíc míst: Střední škola, Rokycany (24 míst); Střední škola, Bor (22 míst); Střední škola, Rokycany (19 míst).
Kolik škol nabízí gastronomie a služby v Plzeňském kraji?
Gastronomie a služby v Plzeňském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 14 škol s 1 033 místy. Soukromá nebo církevní je 1 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na gastronomie a služby přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 14 oborů, 17 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.