Obory · přijímačky 2026
Gastronomie a služby v Ústeckém kraji
Gastronomie a služby v Ústeckém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 23 škol – dohromady 58 oborů s 1 598 místy.
- Škol
- 23
- 58 oborů · 1 598 míst
- Stačilo bodů – medián
- 21ze 100
- od 12 do 29
- Přihlášek na místo
- 2,2
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 330
- u 29 oborů
Na přijetí stačilo od 12 bodů (SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠ) po 29 bodů (Střední škola řemesel a služeb, Děčín IV); u poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 43 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,2 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 29 oborů (330 míst). Soukromé nebo církevní: 8 z 23 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 14 z 23 škol.
Školy a obory v Ústeckém kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, TepliceHotelnictví · Teplice · Hotelnictví a turismus · internát | 64 | 3,2 | 29 | volné | 39 | – |
| Střední škola Pohoda s.r.o.Kosmetické služby · Litoměřice · internát | 15 | 3,2 | 29 | volné | 60 | 5 |
| Střední škola řemesel a služeb, Děčín IVKosmetické služby · Děčín · internát | 12 | 5,8 | 29 | volné | 71 | – |
| Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učilištěCestovní ruch · Roudnice nad Labem | 16 | 3,6 | 24 | volné | 13 | – |
| SPŠ a SOŠ gastronomie a služebKosmetické služby · Most | 30 | 4,8 | 23 | volné | 0 | – |
| Severočeská střední škola s.r.o.Kosmetické služby · Ústí nad Labem | 15 | 3,7 | 23 | volné | 51 | – |
| VOŠ, SPŠ a SOŠHotelnictví · Varnsdorf · internát | 30 | 2,6 | 22 | volné | 10 | – |
| VOŠ, SPŠ a SOŠMasér sportovní a rekondiční · Varnsdorf · L0+H, spolu s oborem 69-53-H/01 Rekondiční a sportovní masér · internát | 30 | 1,6 | 20 | volné | 10 | 10 |
| Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s.r.o.Hotelnictví · Žatec | 20 | 1,7 | 16 | volné | ≈ podprůměr | 14 |
| Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, LitoměřiceHotelnictví · Litoměřice · Hotelnictví a turismus · internát | 50 | 2,5 | 16 | volné | 37 | – |
| Soukromá hotelová škola Bukaschool s.r.o.Hotelnictví · Most · internát | 60 | 1,3 | 15 | volné | ≈ podprůměr | 40 |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovHotelnictví · Kadaň · internát | 30 | 2,6 | 15 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Soukromé střední odborné učiliště INDUSTRIA spol. s r.o.Kosmetické služby · Litoměřice | 15 | 2,7 | 14 | volné | ≈ nadprůměr | – |
| SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠCestovní ruch · Trmice | 30 | 3,9 | 12 | volné | ≈ podprůměr | – |
| Gymnázium a Střední odborná škola, PodbořanyKuchař – číšník · Podbořany · internát | 30 | 1,7 | bez zkoušky | 1 | – | |
| Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, TepliceKuchař – číšník · Teplice · Číšník, servírka · internát | 32 | 2,9 | bez zkoušky | 39 | – | |
| Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, TepliceKuchař – číšník · Teplice · Kuchař · internát | 32 | 3,2 | bez zkoušky | 39 | – | |
| LITEGRA - Střední škola a Mateřská školaKadeřník · Litoměřice | 7 | 3,7 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 3 | |
| SPŠ a SOŠ gastronomie a služebGastronomie · Most · Management v gastronomii | 30 | 0,9 | – | 0 | 26 | |
| SPŠ a SOŠ gastronomie a služebKuchař – číšník · Most · Kuchař | 30 | 2,7 | bez zkoušky | 0 | – | |
| SPŠ a SOŠ gastronomie a služebKuchař – číšník · Most · Číšník | 30 | 3,0 | bez zkoušky | 0 | – | |
| SPŠ a SOŠ gastronomie a služebStravovací a ubytovací služby · Most · Kuchařské práce | 25 | 1,0 | bez zkoušky | 0 | 15 | |
| Severočeská střední škola s.r.o.Kadeřník · Ústí nad Labem | 30 | 3,0 | bez zkoušky | 51 | – | |
| Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učilištěKadeřník · Roudnice nad Labem | 20 | 2,4 | bez zkoušky | 13 | – | |
| Soukromá podřipská střední odborná škola a střední odborné učilištěKuchař – číšník · Roudnice nad Labem | 10 | 2,2 | bez zkoušky | 13 | – | |
| Soukromé střední odborné učiliště INDUSTRIA spol. s r.o.Kadeřník · Litoměřice | 30 | 1,3 | bez zkoušky | ≈ nadprůměr | 19 | |
| Střední lesnická škola a Střední odborná škola, ŠluknovPráce ve stravování · Šluknov · internát | 18 | 1,4 | bez zkoušky | 56 | 4 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Roudnice nad LabemKuchař – číšník · Roudnice nad Labem · internát | 30 | 2,0 | bez zkoušky | 91 | 5 | |
| Střední odborná škola technická a zahradnická, LovosiceStravovací a ubytovací služby · Vrbičany · Kuchařské práce · internát | 16 | 0,9 | bez zkoušky | 41 | 10 | |
| Střední odborná škola, Litvínov - HamrKadeřník · Litvínov · internát | 51 | 2,6 | bez zkoušky | 39 | – | |
| Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s.r.o.Kuchař – číšník · Žatec | 40 | 1,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 25 | |
| Střední škola Pohoda s.r.o.Kadeřník · Litoměřice · internát | 45 | 1,7 | bez zkoušky | 60 | 13 | |
| Střední škola Pohoda s.r.o.Kuchař – číšník · Litoměřice · internát | 30 | 1,3 | bez zkoušky | 60 | 24 | |
| Střední škola Pohoda s.r.o.Rekondiční a sportovní masér · Litoměřice · internát | 30 | 2,5 | bez zkoušky | 60 | – | |
| Střední škola Pohoda s.r.o.Stravovací a ubytovací služby · Litoměřice · Kuchařské práce · internát | 14 | 1,0 | bez zkoušky | 60 | 2 | |
| Střední škola lodní dopravy a technických řemesel, Děčín VIStravovací a ubytovací služby · Děčín · internát | 20 | 1,4 | bez zkoušky | 62 | 7 | |
| Střední škola obchodu a služeb s.r.o.Kuchař – číšník · Ústí nad Labem | 22 | 1,0 | bez zkoušky | – | 18 | |
| Střední škola obchodu a služeb s.r.o.Práce ve stravování · Ústí nad Labem | 8 | 0,5 | bez zkoušky | – | 8 | |
| Střední škola obchodu a služeb, TepliceKadeřník · Teplice · internát | 30 | 5,0 | bez zkoušky | 24 | – | |
| Střední škola pedagogická, hotelnictví a služeb, LitoměřiceKuchař – číšník · Litoměřice · internát | 60 | 0,8 | bez zkoušky | 37 | 12 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovKadeřník · Kadaň · internát | 56 | 2,5 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 10 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovKuchař – číšník · Kadaň · středisko Kadaň · internát | 23 | 2,4 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovKuchař – číšník · Kadaň · středisko - Cihlářská Chomutov · internát | 30 | 3,6 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovStravovací a ubytovací služby · Kadaň · běžná třída · internát | 16 | 1,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 1 | |
| Střední škola technická, gastronomická a automobilní, ChomutovStravovací a ubytovací služby · Kadaň · speciální třída · internát | 14 | 1,2 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 3 | |
| Střední škola řemesel a služeb, Děčín IVKadeřník · Děčín · internát | 36 | 4,2 | bez zkoušky | 71 | 5 | |
| Střední škola řemesel a služeb, Děčín IVKadeřník · Děčín · zkrácené studium - délka studia jeden rok · internát | 8 | 0,4 | bez zkoušky | 71 | – | |
| Střední škola řemesel a služeb, Děčín IVKuchař – číšník · Děčín · zkrácené studium - délka studia jeden rok · internát | 10 | 0,3 | bez zkoušky | 71 | – | |
| Střední škola řemesel a služeb, Děčín IVKuchař – číšník · Děčín · Číšník, servírka · internát | 26 | 2,3 | bez zkoušky | 71 | – | |
| Střední škola řemesel a služeb, Děčín IVKuchař – číšník · Děčín · Kuchař · internát | 26 | 2,3 | bez zkoušky | 71 | 8 | |
| SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠKuchař – číšník · Trmice · Číšník-servírka | 32 | 2,0 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 9 | |
| SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠKuchař – číšník · Trmice · Kuchař | 32 | 1,1 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 9 | |
| SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠStravovací a ubytovací služby · Trmice · Kuchařské práce | 24 | 0,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 6 | |
| VOŠ, SPŠ a SOŠKadeřník · Varnsdorf · internát | 30 | 2,8 | bez zkoušky | 10 | – | |
| VOŠ, SPŠ a SOŠKuchař – číšník · Varnsdorf · internát | 30 | 1,7 | bez zkoušky | 10 | – | |
| VOŠ, SPŠ a SOŠRekondiční a sportovní masér · Varnsdorf · internát | 30 | 1,7 | bez zkoušky | 10 | 10 | |
| VOŠ, SPŠ a SOŠStravovací a ubytovací služby · Varnsdorf · internát | 14 | 2,2 | bez zkoušky | 10 | – | |
| Základní škola a Střední škola, Za Chlumem, BílinaProvozní služby · Bílina | 24 | 0,3 | bez zkoušky | – | 9 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Ústeckém kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Kuchař – číšník | 13 | bez zkoušky |
| Kadeřník | 10 | bez zkoušky |
| Stravovací a ubytovací služby | 7 | bez zkoušky |
| Hotelnictví | 6 | 16 |
| Kosmetické služby | 5 | 23 |
| Cestovní ruch | 2 | 18 |
| Práce ve stravování | 2 | bez zkoušky |
| Rekondiční a sportovní masér | 2 | bez zkoušky |
| Gastronomie | 1 | bez zkoušky |
| Masér sportovní a rekondiční | 1 | 20 |
| Provozní služby | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Ústí nad Labem Kam se dostanu s mými body?
Gastronomie a služby v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – gastronomie a služby v Ústeckém kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 12 bodů (SŠ obchodu, řemesel, služeb a ZŠ, Trmice) po 29 bodů (Střední škola řemesel a služeb, Děčín IV). U poloviny oborů stačilo nejvýš 21 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Ústeckém kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Hotelová škola, Obchodní akademie a Střední průmyslová škola, Teplice (Hotelnictví) – 29 bodů, 3,2 přihlášky na místo; Střední škola Pohoda s.r.o., Litoměřice (Kosmetické služby) – 29 bodů, 3,2 přihlášky na místo; Střední škola řemesel a služeb, Děčín IV (Kosmetické služby) – 29 bodů, 5,8 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – gastronomie a služby v Ústeckém kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 29 oborů s 330 místy, nejvíc míst: Soukromá hotelová škola Bukaschool s.r.o., Most (40 míst); SPŠ a SOŠ gastronomie a služeb, Most (26 míst); Střední odborné učiliště a Střední odborná škola SČMSD, Žatec, s.r.o. (25 míst).
Kolik škol nabízí gastronomie a služby v Ústeckém kraji?
Gastronomie a služby v Ústeckém kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 23 škol s 1 598 místy. Soukromé nebo církevní jsou 8 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na gastronomie a služby přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 15 oborů, 43 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.