Obory · přijímačky 2026
Stavební obory v Praze
Stavební obory v Praze v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 6 škol – dohromady 33 oborů s 731 místy.
- Škol
- 6
- 33 oborů · 731 míst
- Stačilo bodů – medián
- 46,5ze 100
- od 27 do 69
- Přihlášek na místo
- 3,1
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 54
- u 8 oborů
Na přijetí stačilo od 27 bodů (Střední odborná škola Jarov) po 69 bodů (Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4); u poloviny oborů stačilo nejvýš 46,5 bodu ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 25 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 3,1 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 8 oborů (54 míst). Soukromé nebo církevní: 1 z 6 škol. Internát nebo domov mládeže uvádí 2 z 6 škol.
Školy a obory v Praze
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4Stavebnictví · Praha · Stavitelství a architektura | 60 | 3,3 | 69 | velmi těžké | 93 | – |
| Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4Stavebnictví · Praha · Architektura a interiérový design | 60 | 3,6 | 65 | těžké | 93 | – |
| Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4Stavebnictví · Praha · Pozemní stavitelství | 60 | 3,0 | 61 | těžké | 93 | – |
| VOŠ stavební a SPŠ stavebníStavebnictví · Praha · dle volby zaměření (ARS, BIM, POS, DOS, VES) od 2. ročníku | 136 | 3,4 | 50 | těžké | 77 | – |
| Střední průmyslová škola zeměměřická a Geografické gymnázium PrahaGeodézie a katastr nemovitostí · Praha | 60 | 2,5 | 43 | mírný převis | 45 | – |
| Střední odborná škola JarovStavebnictví · Praha · Stavební obnova · internát | 15 | 4,1 | 39 | mírný převis | 41 | – |
| Akademie řemesel Praha - Střední škola technickáStavebnictví · Praha · Příprava a realizace staveb · internát | 30 | 2,9 | 30 | volné | 84 | – |
| Střední odborná škola JarovTechnická zařízení budov · Praha · internát | 15 | 3,3 | 27 | volné | 41 | – |
| Akademie řemesel Praha - Střední škola technickáInstalatér · Praha · internát | 30 | 4,7 | bez zkoušky | 84 | – | |
| Akademie řemesel Praha - Střední škola technickáMontér suchých staveb · Praha · internát | 15 | 1,3 | bez zkoušky | 84 | 5 | |
| Akademie řemesel Praha - Střední škola technickáPodlahář · Praha · internát | 15 | 3,8 | bez zkoušky | 84 | – | |
| Akademie řemesel Praha - Střední škola technickáTesař · Praha · internát | 11 | 2,1 | bez zkoušky | 84 | 3 | |
| Akademie řemesel Praha - Střední škola technickáZedník · Praha · internát | 24 | 1,8 | bez zkoušky | 84 | 3 | |
| Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o.Instalatér · Praha · 1leté zkrácené studium | 10 | 0,1 | bez zkoušky | 28 | 9 | |
| Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o.Kominík · Praha · 1leté zkrácené studium | 20 | 0,1 | bez zkoušky | 28 | 19 | |
| Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o.Pokrývač · Praha · 1leté zkrácené studium | 5 | – | bez zkoušky | 28 | 5 | |
| Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o.Tesař · Praha · 1leté zkrácené studium | 5 | – | bez zkoušky | 28 | 5 | |
| Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o.Zedník · Praha · 1leté zkrácené studium | 5 | 0,2 | bez zkoušky | 28 | 5 | |
| Střední odborná škola JarovInstalatér · Praha · internát | 60 | 3,0 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovKamnář · Praha · internát | 4 | 2,5 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovKlempířské práce ve stavebnictví · Praha · Klempířské práce · internát | 3 | 2,3 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovKominík · Praha · internát | 6 | 4,7 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovMalířské a natěračské práce · Praha · internát | 11 | 3,7 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovPodlahář · Praha · internát | 10 | 8,0 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovPodlahářské práce · Praha · internát | 7 | 4,0 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovPokrývač · Praha · internát | 4 | 5,5 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovPokrývačské práce · Praha · internát | 3 | 2,0 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovSklenář · Praha · internát | 4 | 3,3 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovSklenářské práce · Praha · internát | 3 | 2,7 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovTesař · Praha · internát | 12 | 4,3 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovTesařské práce · Praha · internát | 7 | 1,4 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovZednické práce · Praha · internát | 7 | 2,9 | bez zkoušky | 41 | – | |
| Střední odborná škola JarovZedník · Praha · Zedník, Zedník - obkladač · internát | 14 | 3,6 | bez zkoušky | 41 | – |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek v Praze.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Stavebnictví | 4 | 55,5 |
| Instalatér | 3 | bez zkoušky |
| Tesař | 3 | bez zkoušky |
| Zedník | 3 | bez zkoušky |
| Kominík | 2 | bez zkoušky |
| Podlahář | 2 | bez zkoušky |
| Pokrývač | 2 | bez zkoušky |
| Geodézie a katastr nemovitostí | 1 | 43 |
| Kamnář | 1 | bez zkoušky |
| Klempířské práce ve stavebnictví | 1 | bez zkoušky |
| Malířské a natěračské práce | 1 | bez zkoušky |
| Montér suchých staveb | 1 | bez zkoušky |
| Podlahářské práce | 1 | bez zkoušky |
| Pokrývačské práce | 1 | bez zkoušky |
| Sklenář | 1 | bez zkoušky |
| Sklenářské práce | 1 | bez zkoušky |
| Technická zařízení budov | 1 | 27 |
| Tesařské práce | 1 | bez zkoušky |
| Zednické práce | 1 | bez zkoušky |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Praha Kam se dostanu s mými body?
Stavební obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – stavební obory v Praze?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 27 bodů (Střední odborná škola Jarov, Praha) po 69 bodů (Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4). U poloviny oborů stačilo nejvýš 46,5 bodu. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je v Praze nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední průmyslová škola stavební Josefa Gočára, Praha 4 (Stavebnictví) – 69 bodů, 3,3 přihlášky na místo; VOŠ stavební a SPŠ stavební, Praha (Stavebnictví) – 50 bodů, 3,4 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola zeměměřická a Geografické gymnázium Praha (Geodézie a katastr nemovitostí) – 43 bodů, 2,5 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – stavební obory v Praze?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 8 oborů s 54 místy, nejvíc míst: Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o., Praha (19 míst); Soukr. SOŠ a Soukr. SOU BEAN, s.r.o., Praha (9 míst); Akademie řemesel Praha - Střední škola technická (5 míst).
Kolik škol nabízí stavební obory v Praze?
Stavební obory v Praze v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 6 škol s 731 místy. Soukromá nebo církevní je 1 z nich, ostatní zřizuje kraj, obec nebo stát.
Dělá se na stavební obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 8 oborů, 25 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.