Obory · přijímačky 2026
Stavební obory ve Středočeském kraji
Stavební obory ve Středočeském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 18 škol – dohromady 25 oborů s 615 místy.
- Škol
- 18
- 25 oborů · 615 míst
- Stačilo bodů – medián
- 35ze 100
- od 20 do 55
- Přihlášek na místo
- 2,6
- všechny priority
- Volná místa ve 2. kole
- 83
- u 10 oborů
Na přijetí stačilo od 20 bodů (Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Slaný) po 55 bodů (Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Příbram II); u poloviny oborů stačilo nejvýš 35 bodů ze 100. Bez jednotné přijímací zkoušky bylo 19 oborů. Na jedno místo připadlo v průměru 2,6 přihlášky (všechny priority). Volná místa pro 2. kolo zůstala u 10 oborů (83 míst). Všechny školy jsou veřejné. Internát nebo domov mládeže uvádí 15 z 18 škol.
Školy a obory ve Středočeském kraji
Seřazeno podle bodů, které v 1. kole stačily na přijetí (obory bez jednotné zkoušky na konci).
Co znamená: body ze 100 převis obtížnost přijetí index kvality
| Škola a obor | Míst | Přihlášek na místo | Stačilo bodů | Obtížnost | Index kvality | 2. kolo – míst |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Příbram IIStavebnictví · Příbram · Pozemní stavitelství a architektura | 30 | 4,5 | 55 | těžké | 50 | – |
| Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, KladnoStavebnictví · Kladno · internát | 60 | 2,6 | 40 | mírný převis | 92 | – |
| SOŠ stavební a SOU stavebníStavebnictví · Kolín · internát | 60 | 2,8 | 35 | mírný převis | 72 | – |
| Střední průmyslová škola VlašimStavebnictví · Vlašim · Pozemní stavitelství · internát | 24 | 3,2 | 35 | mírný převis | 6 | – |
| Střední průmyslová škola stavební, MělníkStavebnictví · Mělník · internát | 60 | 2,5 | 35 | mírný převis | 52 | – |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště SlanýTechnická zařízení budov · Slaný | 30 | 1,2 | 20 | volné | – | 18 |
| SOŠ stavební a SOU stavebníInstalatér · Kolín · internát | 30 | 4,2 | bez zkoušky | 72 | – | |
| SOŠ stavební a SOU stavebníTesař · Kolín · internát | 15 | 2,3 | bez zkoušky | 72 | – | |
| SOŠ stavební a SOU stavebníZedník · Kolín · internát | 30 | 2,2 | bez zkoušky | 72 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště SlanýInstalatér · Slaný | 12 | 4,9 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště řemesel, Kutná HoraZedník · Kutná Hora · internát | 14 | 2,3 | bez zkoušky | 21 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Beroun - HlinkyInstalatér · Beroun · internát | 24 | 2,3 | bez zkoušky | 14 | 13 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, DubnoInstalatér · Dubno · internát | 14 | 4,2 | bez zkoušky | 63 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Kladno, DubskáInstalatér · Kladno · internát | 24 | 3,4 | bez zkoušky | 80 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Mladá BoleslavZedník · Mladá Boleslav · internát | 12 | 3,2 | bez zkoušky | 43 | – | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, NeratoviceInstalatér · Nymburk · internát | 24 | 2,1 | bez zkoušky | 10 | 12 | |
| Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, NeratoviceZedník · Nymburk · internát | 12 | 1,2 | bez zkoušky | 10 | 10 | |
| Střední odborné učilištěInstalatér · Loukovec · internát | 30 | 1,8 | bez zkoušky | – | 6 | |
| Střední odborné učiliště stavební, BenešovInstalatér · Benešov · internát | 24 | 3,4 | bez zkoušky | – | – | |
| Střední odborné učiliště stavební, BenešovZedník · Benešov · internát | 24 | 1,2 | bez zkoušky | – | 5 | |
| Střední odborné učiliště, SedlčanyInstalatér · Sedlčany · internát | 12 | 2,0 | bez zkoušky | – | 4 | |
| Střední průmyslová škola Emila Kolbena RakovníkKominík · Rakovník · internát | 8 | 1,8 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | 7 | |
| Střední průmyslová škola Emila Kolbena RakovníkZedník · Rakovník · internát | 10 | 2,5 | bez zkoušky | ≈ podprůměr | – | |
| Střední škola designu a řemesel KladnoTesař · Kladno | 12 | 2,2 | bez zkoušky | 39 | 2 | |
| Střední škola služeb a řemesel, StochovInstalatér · Kladno · internát | 20 | 1,6 | bez zkoušky | 3 | 6 |
Které obory sem patří
Obory podle počtu nabídek ve Středočeském kraji.
| Obor | Škol | Stačilo bodů (medián) |
|---|---|---|
| Instalatér | 10 | bez zkoušky |
| Zedník | 6 | bez zkoušky |
| Stavebnictví | 5 | 35 |
| Tesař | 2 | bez zkoušky |
| Kominík | 1 | bez zkoušky |
| Technická zařízení budov | 1 | 20 |
Kolik budete dojíždět?
Seznam středních škol s tímto zaměřením podle dojezdu veřejnou dopravou i autem z vaší obce.
Vybrat obec a zobrazit dojezd Dojezd z města Praha Kam se dostanu s mými body?
Stavební obory v jiných krajích
Související
Časté otázky
Kolik bodů stačilo na přijetí – stavební obory ve Středočeském kraji?
V 1. kole přijímaček 2026 stačilo od 20 bodů (Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Slaný) po 55 bodů (Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Příbram II). U poloviny oborů stačilo nejvýš 35 bodů. Body jsou součet testů z češtiny a matematiky (nejvýš 100), školy ale hodnotí i vysvědčení a vlastní kritéria.
Kam je ve Středočeském kraji nejtěžší se dostat?
Nejvíc bodů bylo potřeba na: Střední průmyslová škola a Vyšší odborná škola, Příbram II (Stavebnictví) – 55 bodů, 4,5 přihlášky na místo; Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kladno (Stavebnictví) – 40 bodů, 2,6 přihlášky na místo; SOŠ stavební a SOU stavební, Kolín (Stavebnictví) – 35 bodů, 2,8 přihlášky na místo.
Kde zbyla volná místa ve 2. kole – stavební obory ve Středočeském kraji?
Po 1. kole přijímaček 2026 vypsalo 2. kolo 10 oborů s 83 místy, nejvíc míst: Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Slaný (18 míst); Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Beroun - Hlinky (13 míst); Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Neratovice, Nymburk (12 míst).
Kolik škol nabízí stavební obory ve Středočeském kraji?
Stavební obory ve Středočeském kraji v 1. kole přijímaček 2026 nabízelo 18 škol s 615 místy. Všechny jsou veřejné.
Dělá se na stavební obory přijímací zkouška?
Jednotnou přijímací zkoušku z češtiny a matematiky vyžadovalo 6 oborů, 19 oborů ji nevyžadovalo. Bez ní školy přijímají podle vlastních kritérií – hlavně podle vysvědčení, umělecké obory podle talentové zkoušky.
Zdroj: CERMAT – jednotná přijímací zkouška 2026, 1. a 2. kolo; MŠMT – rejstřík škol; MPSV – ubytování.